L-carnitine+creatine+bcaa+whey protein?

yaş konusunda tereddüt ettigim icin aciyorum bu konuyu. hepsi var şu an elimde ve kullaniyorum creatine hariç o henüz kargoda ama gelince nasil kullanmam lazim spor sırasında veya öncesinde gibi ne araliklarla kullanmam lazim yardımcı olursanız sevinirim

1 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Anladığım kadarıyla daha yeni başladın spora.

  L karnitin aldığına göre hedefin zayıflamak olmalı.

  Kullanım

  L- Carnitine bu spordan 30 dakika önce kullanacaksın ancak şu nokta çok önemli spordan en az 2-3 saat önce bir şey yememiş olmalısın sebebi şu spor esnasında mide ayrıca midendekileri sindirmekle uğraşmamalı.

  Whey protein bu antrenmandan sonra tüketebilirsin antrenmandan hemen sonra. Creatine ise bu da antrenmandan hemen sonra. Fakat şu önemli Creatine bazıları antrenman öncesi alır performans artışı için ancak olaya dikkat edelim L carnitin veya preworkout alırsan creatine antrenman öncesi alma çünkü bu 2 saydığım gıda takviyesinde kafein bulunur büyük çoğunluğunda. Kafein ise su atıcı özelliği vardır, Creatine de su tutma özelliği olduğundan ötürü Antrenman öncesi kafein içerikli l karnitin veya pre workout aldıysa sakın o esnada creatine alma çünkü creatine etkisi azalır. Creatine antrenman sonrası al.

  İkinci husus bcaa ise orta seviye olunca kullan antrenman esnasında tüketilir o fakat acemi seviyedeyken bcaa gerekli değil ve zaten bcaayı da whey proteininden almış olacaksın ek olarak bcaa şu an ki seviyen için gerekli değil bence.

  Creatine 5 gram antrenman sonrası + dinlenme günlerinde ise gün içinde 5 gram almalısın. Yükleme yapmana gerek yok düzenli her gün 5 gram al yeterli.

  Whey protein antrenmandan sonra 1 ölçek kullan yeter.

  L karnitin antrenmandan 30 dakika önce kullan yeter.

  • Ayrıca bütçen ne durumda bilmem ancak öyle abudik gubidik markalara para verme sakın orta seviye veya iyi şeyler al ya da hiç alma neden mi kötü ürüne boşa para vermek yerine hiç almamak kullanmamak daha iyidir. Hem maddi yönden hem sağlık yönünden. Kötü markaya para vermek yerine o parayı beslennmene yönelt daha kazançlı çıkarsın.

 • uygun fiyatlı suplement var alır mısın

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?