Magnezi Kalsine Nedir? Magnezi kalsine (magnezyum oksit) kulandım zayıfladım neden?

Müsil amaçla kulandım böyle oldu yok mu bilen?

0 0

Çok Süper Cevap

 • Magnezi Kalsine Nedir?

  Magnezi Kalsine, kabızlığı ve mide rahatsızlığını gidermek için kullanılan bir ilaçtır. Doğal bir mineral olan bir magnezyum oksit formudur. Magnezyum oksit, çok güçlü bir dışkı yumuşatıcı olduğu için müshil olarak kullanılır.

  Magnezi Kalsine Ne için Kullanılır?

  Magnezi Kalsine, kabızlık, mide ekşimesi ve hazımsızlık gibi çeşitli durumları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Suyu emerek ve dışkının hacmini artırarak çalışır, bu da geçişi kolaylaştırır. Ayrıca mide asidini nötralize eder ve mide zarını daha fazla hasardan koruyan bir bariyer oluşturur.

  Magnezi Kalsine Zayıflamaya Etki Eder mi?

  Magnezi kalsin, kabızlık ve mide ekşimesi tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Müshil ve antasittir. Bu ilacın kilo kaybını etkileyip etkilemediği bilinmemektedir.. Magnezya'nın, bağırsaktaki su miktarını artırarak, yiyeceklerden emilen yağ miktarını azaltmaya yardımcı olabilecek bir kilo vermeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

  Eğer mide ve bağırsak sorunları çekiyorsanız bu ilacı kullanıp, bu sorundan kurtulabilirsiniz ilaç ishal yaptığı için bir miktar kilo kaybı yaptığı da düşünülmektedir. Ancak Magnezi Kalsine tek başına kilo verme ilacı olarak kullanılmamaktadır.

  Magnezi Kalsine Yan Etkileri Nelerdir?

  Magnezi kalsininin yaygın yan etkileri arasında ishal, karın ağrısı, şişkinlik ve gaz bulunur. Bu yan etkiler genellikle hafiftir ve kendi kendine düzelir. Ancak, devam ederse veya şiddetliyse, doktorunuzla konuşmalısınız. Magnezi kalsininin daha ciddi yan etkileri dehidrasyon, elektrolit dengesizliği ve böbrek hasarını içerir. Bu yan etkiler nadirdir, ancak bunlardan herhangi birini yaşarsanız derhal tıbbi yardım almalısınız. Magnezi Kalsine'in 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez.

  Magnezi Kalsine 100g Toz Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

  Tavsiye edilen doz 1-2 çay kaşığı (5-10 gram) bir bardak sudur. Yemeklerden sonra almak en iyisidir. Magnezi kalsine tozunu ilk kez alıyorsanız, küçük bir dozla başlayın ve gerektiğinde kademeli olarak artırın. Günde 4 çay kaşığından (20 gram) fazla almayın.

  Mide ekşimesini tedavi etmek için magnezi kalsine tozu kullanıyorsanız, yemeklerden 30 dakika önce alın. Hazımsızlığı tedavi etmek için kullanıyorsanız, gerektiği kadar alın. Magnezi kalsine tozu kabızlığa neden olabilir. Bunu önlemek için bol sıvı tüketin ve lif oranı yüksek besinler tüketin.

  Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları Nelerdir?

  Magnezi Kalsine kullanıcı yorumları şu şekildedir:

  • Yaklaşık 3 buçuk aydır kabızlık problemi yaşıyorum. İlacı kullanalı ise 4 gün oldu, çok faydasını gördüm.
  • İlaç ilk başlarda fayda sağlıyordu fakat sonradan pek bir işe yaramadı. Değiştireceğim. Siz doktora danışın.
  • 2 tepeleme ölçek aldıktan 4 saat sonra acillik oldum. ağır bir ilaç, bağırsaklarda bir şey bırakmayıp kişiyi halsiz yapıyor ve sonrası acilde geçirilen 5 saat, 6 serum, 2 ağrı kesici. doktor tavsiyesi dışında kullanmayınız.

En İyi Erkek Görüşü

 • Magnezyum; enerji metabolizmasını, sindirimi, emilimi ve protein kullanımını, yağları ve karbonhidratları kontrol eden enzimleri aktive ediyor. Yeterli magnezyumunuz olmadan insülin ve glikoz seviyeleri ani şekilde yukarı çıkıyor ve vücudunuz insülini düzgün şekilde kullanamayınca fazla glikoz, yağ olarak depolanıyor. Magnezyum kilo alımına neden olan stresle başa çıkmada yardımcı oluyor. Stresli iken bireyler daha çok yeme eğilimindedir. Magnezyum aynı zamanda metabolizmayı yavaşlatan stres hormonu olarak isimlendirdiğimiz kortizolun salgılanmasını da etkiliyor. Zayıflaman muhtemelen bunlarla ilgili. Takip edersen sevinirim geçmiş olsun 😊

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Yan etki

 • Yediklerin kana karışmadan dışarı atılmış ya