Ödem attırıcı besinler nelerdir?

Ödem attırıcı besinler
Ödem attırıcı besinler
Bıktım artık ödem toplamaktan. Yüzüm gözüm şişiyor sürekli. Bana hemen etkisini gösteren ödem attırıcı besin önerir misiniz lütfen
3 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Ödem Nedir?

  Vücutta oluşan şişkinliktir. Damarlardan dokulara aşırı sızan sıvıdan kaynaklanıyor. Genellikle eller, kollar, bacaklar, ayak bileklerinde oluşuyor.

  Ödem Atıcı En İyi Besinler & Yiyecekler Hangileridir?

  Ödem atıcı besin önerilerim bilimsel olarak da kanıtlanmış besinler.

  1- Ananas

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Ananası taze olarak tükettiğiniz zaman muhteşem bir şekilde ödem atıyorsunuz. İçerisinde bromelain olduğu için hem iltihap söktürüyor hem de ödem attırıyor. Hem ananas suyu hem de ananası tüketebilirsiniz.

  2- Kiraz Sapı

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Kiraz sapı da ödem attırıcı besin arasında. Kirazın hem kendisi hem de sapı vücudumuz için çok faydalı :) Hazımsızlık ve şişkinlik gibi sorunlarınız varsa kirazın sapını kaynatıp içebilirsiniz.

  3- Su

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Günde 3 Litre su içtiğiniz zaman vücudunuzun ödeme karşı kendisini koruyacaktır. Ayrıca ödemi atmanıza yardımcıda olacaktır. Suyunuzun içine limon, elma, tarçın vs atarak lezzetlendirebilirsiniz.

  4- Yeşil Çay

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Ödem atıcı besin arasında yeşil çay da var. Yüksek antioksidan içerdiği için bedeninizi enfeksiyonlara karşı koruyup ödem attırıyor. Hem de zayıflamanıza yardımcı oluyor.

  5- Yoğurt

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Yoğurt vücutta ödem oluşumunu engelliyor. Ödem atıcı yiyecekler hangileridir sorusunun listesine rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Hem muhteşem bir detoks özelliği de mevcut. Az yağlı yoğurt tüketerek ödemin önüne geçebilirsiniz.

  6- Yulaf

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Ödem atıcı yiyecekler arasına yulafı da ekleyebilirsiniz. İçerisinde beta glukan olduğu için sindirim sisteminizi güçlendirip bağırsaklarınızı harekete geçiriyor. Bu da ödemin oluşumunu engelliyor. Hem de vücutta oluşan ödemi atıyor.

  7- Maydanoz

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Maydanoz şişkinliği alıp ödem atmanıza yardımcı oluyor. İsterseniz suyunu isterseniz kendisini yiyebilirsiniz. Aynı zamanda d a muhteşem bir C vitamini deposudur.

  8- Salatalık

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Salatalık mideyi rahatlattığı için sindirimi kolaylaştırıyor. Sağlıklı bir sindirim sistemi de ödemi engelliyor. Ayrıca yüksek miktarda antioksidan da içeriyor.

  9- Kivi

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  İçerisinde pektin maddesi olan kivi toksinleri temizliyor ve ödem attırıyor. Günde bir tane kivi yiyerek ödemlere karşı savaş açabilirsiniz.

  10- Yaban Mersini

  Ödem attırıcı besinler nelerdir?

  Yaban mersini sindirim sistemini güçlendiriyor. Düzenli çalışan sindirim sistemi de ödem oluşmasını engelliyor.

  Ödem atıcı yiyecekler bu şekilde. Daha iyi ve daha kapsamlı bilgi için bence bir Online beslenme uzmanı ile görüşebilirsin.

En İyi Erkek Görüşü

 • En güzel ödem attırıcı besin su ve spordur!
  Daha sonra yardımcı besinlerde bulunmakta bunlara türk kahvesi, yoğurt olmak üzere örnek verilebilir. En önemli besinlerden biri ise maydonoz! Diyebilirim. Maydanozu katı meyve suyu sıkacagi ile 1 çay bardağı suyunu sıkıp içine bir limon sıkarsanız çok iyi ödem söker. Sporla birleştirdiğimizde kısa sürede farkı gözünüzle göreceksiniz ☺

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10 6
 • Şu yoğurt salatalık maydanoz yeşil çay ananas nar ya da nar suyu yeşil çay potasyum magnezyum ve b vitamini açısından zengin olan tüm besinler

 • Kiraz sapı çayı

 • Tuz kesinlikle ödem tutuyor. Yoğun tuz iceren herşeyden uzaklaşmak gerek. Tuzu kesmediğiniz sürece vücudunuz tuz tutacaktır. Hem tuz selülit görünümünü arttırıyor.
  1 litre içme suyu
  Bir yemek kaşığı yeşil Çay
  7-8 dal maydanoz
  Yarım limon veya yarım elma dilimleri
  1 adet çubuk tarçın
  2-3 ince dilim kök zencefil
  3-4 dal nane yaprağı


  Rezeneyide çay olarak demleyip içerseniz faydasını görürsünüz.

 • Kayısı çayı iç

 • Maydanoz marul yoğurt yeşil çay

 • Maydonoz suyu

 • Ödem savar

 • Sağda solda asla yazmayan ama hepsinden daha sağlam bir metod söyleyeyim. sabah aç karna kalk ve 2 kaşık kadar kuru yulaf ye suyla karıştırmadan. en az 1 saat sonra su içmeye başla ve günlük su tüketimini gözle görülür şekilde arttır. Aynı şekilde beslensen dahi bu deri altına kaçan suyu kasın içine çeker.

 • Öncelikle nedenini tespit edip çözüm yolu araştırmanızı, ona göre önlem almanızı öneririm. Ödem savarlara gelirsek; salatalık, maydanoz suyu, yeşil çay, limonlu su, ananas, kekik çayı

 • Mısır püskülü ve kiraz sapı çayı

 • Su 😌

 • Yoğurt

 • Maydanoz suyu

 • Maydonoz

 • merhabalar ödem atmak için en etkili çözümün su içmek aynı zamanda türk kahvesi maydonozda etkilidir
  aynı zamanda çay vb tüketiginde ardından bi bardak su içmen ödem toplamanı engelller

 • Suyun içine maydonoz koyuyolar daha sonra limon falan katıyorlar onlar olabilir