Ömür boyu psikiyatrik ilaç kullanmak zararlı mı?

Sabah akşam Ozaprin rapid 5mg kullanıyorum ileride sağlık sorunlarına yol açar mı?

Evet
A seç
Hayır
B seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Ömür boyu psikiyatrik ilaç kullanmak zararlı mı sorusuna cevap olarak, bu konuda net bir bilgiye sahip değilim. Ancak, psikiyatrik tedavilerin ömür boyu sürmediği bilinmektedir. Psikiyatride ömür boyu tedavi gerektiren tek hastalık şizofrenidir. Bunun dışındaki tüm hastalıklar kısa sürelerle tedavi edilmektedir. Psikiyatrik hastalıkların tedavisi, kısa dönem ilaç tedavilerinin psikoterapiler ile desteklenmesi hem tedavi sürecini kısaltmakta hem de iyilik sürecini uzatmaktadır1. Bu nedenle, ömür boyu psikiyatrik ilaç kullanmanın zararlı olup olmadığı konusunda bir sağlık uzmanına danışmanız daha doğru olacaktır.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Alerjik reaksiyon döküntü, kaşınma, yüzde şişme, dudaklarda şişme veya nefes darlığı şeklinde tanınabilir. çok nadir olarak ateş, daha hızlı soluma, terleme, kas sertliği, uyuşukluk veya uykulu olma gibi belirtilerin beraber görülmesine neden olur. yüksek kan şekeri ve yüksek yağ (trigliserit ve kolesterol) düzeyleri olabilir.

  Şeker hastalığına neden olmaz ama tetikler. Şizofreni etkilerini azaltabilir ama çözmez. Doktorunuzda bunu sürekli vermemeli. Ayrıca arada bir asprin alın. Çünkü aşırı kullanımda emboli, kanpıhtısı olma ihtimali var.

 • Psikiyatrik ilaçlar ömür boyu kullanılmaz genelde ama kullanırsan da karaciğerin içinden geçer ömür boyu kullanmasan bile çok uzun süreli kullanımlarda karaciğer problemleri çıkması muhtemel

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Düzelirsen ilacı bırakırsın. Ömür boyu çokta mantıklı değil.

  • Pekii ömür boyu kullanmak ne kadar zararlı

  • Hiçbir ilaç ömür boyu kullanılmaz. Bir süre sonra bile iç organlara zarar vermeye başlar. Vücudun dengesi bozulur. Bütün vücut değerlerin alt üst olur. O yüzden kim bunu öneriyorsa kabul etme. 1 ay 2 ay okey baktın düzeliyorsun bırak. Düzelmiyorsun başka tedavi çeşitlerini araştır.

 • Bol bol su için sağlıklı beslenip egzersiz yapın ilacın yan etkilerini azaltın sorunu azaltırsınız