Probiyotikli Çaylar Hangileridir?

Probiyotik içeren en iyi çay önerileri yapar mısınız? Bir de bu çaylar ne işe yarıyor, detaylı bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Probiyotikli çay nedir sorusunun cevabına geçmeden önce probiyotik nedir, buna kısaca cevap vermek gerek. Probiyotik, yaşayan faydalı bakteriler demektir. Günlük hayatımızdaki en önemli probiyotik kaynaklarından biri yoğurt ve kefirdir örneğin. Sağlık için oldukça önemli olan bu dost bakteriler, bağırsak florasının sağlıklı kalmasına yardımcı olarak, hem bağırsak ve dışkılama problemlerinin önüne geçer, hem de besinlerin doğru şekilde sindirilmesine, suyun doğru biçimde kullanılmasına olanak tanır.

  Burada önemli olan, probiyotiklerin bağırsağa kadar canlı şekilde ulaşmasıdır. Dolayısıyla mideyi daha hızlı geçerek bağırsağa ulaşan sıvı besinler ile probiyotik alımı, oldukça faydalıdır. Probiyotik çaylar da bu bağlamda oldukça sağlıklı ürünlerdir.

  Probiyotik Çayların Faydaları:

  Probiyotikli Çaylar Hangileridir?
  • Bağırsak dengesini sağlayarak sindirim sistemini düzenler.
  • Bağışıklık sisteminin %80’i bağırsaklarda gerçekleşir. Probiyotik çaylar da bağışıklık sisteminin güçlü kalmasına imkan tanır.
  • Vücudun ihtiyaç duyduğu besinlerin bağırsakta parçalanmasına yardım ederek, vücuda kazandırılmasını sağlar.
  • Mutluluk hormonu Serotonin’in %95’i bağırsakta üretilir. Dolayısıyla sağlıklı bir bağırsak florası, daha mutlu bir yaşam demektir.
  • Bağırsak hastalıklarında önleyici etki gösterir.

  Probiyotikli Çaylar Hangileridir?

  Probiyotikli Çaylar Hangileridir?En önemli probiyotikli çay üreticilerinden biri Doğadan’dır. Doğadan probiyotikli çaylar, üç farklı ürünle beğeniye sunuluyor. Bu çayların içerdiği probiyotikler, mide asidi ve sıcaklığa dayanıklı türdendir. Dolayısıyla bağırsaklara ulaştıklarında kendi yaşam sıcaklıklarına gelerek aktive olurlar. Bir kupa Doğadan probiyotikli çay, yaklaşık 200 milyon canlı “dost bakteri” içerir. Günlük çay tüketimi dahilinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

  Ayrıca Bkz: İsveç Diyeti Nedir?

  Doğadan probiyotikli çayın siyah çay, yeşil çay ve Rooibos çayı olmak üzere üç farklı ürünü bulunmaktadır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Çay yok kefir iç
 • Kokoreç işkembe