Psikiyatrik bir sorun, gerçekten beyinde bir bozulmayla ilgili olabilir mi? (Detay 🙏🏼)?

Ağır psikiyatrik bir sorun gerçekten beyindeki bir bozulmayla ilgili olabilir mi? Psikiyatrlar dışında nörologlar beyinde bir şeylerin ters gittiğini söyleyebilir mi? Bu kişi yaşamsal gerekliliklerini yerine getirebiliyor ama. (Beslenme vb.) ?

Güncellemeler:
5 ay
Cevap verenlere teşekkür ederim, sitede varsa bir doktor yorumu da almak istiyorum...
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • olabilir yanlis yollara giren düsünceler ne gibi bir cehnennemin cukuruna düsecegi belli olmaz burasi dünya ve binler tuzaklar var kendine sahip cik güzel insan ve bu zaman illüzyonuna inanma uamrim birgün

 • Çok ciddi anlamda 4 yıl psikoloji üzerine makalaler, kitaplar okudum. birtakım araştırmalar yaptım. Öte yandan kendimde gözlemledim. Psikiyatrik sorun denilen şeyler "hastalık" olarak nitelendirilemez. Tamamen algısal bir problemdir. Bunu bir bilgisayar yazılımındaki yanlış kodlamanın sonuçları olarak düşünün. Ne olacaktır? Fiziki olarak o problem karşımıza çıkacaktır. Misal uygulama geçiş efektiyle açılması gerekirken, anlık ekrana gelecektir.
  İşte bu tarz algısal bozulmalar ise bana göre en etkili yöntem olan "psikoterapi" ile çözülür. Hatta şöyle söyleyeyim biraz aklı başında olan bir insan kendi kendinin terapisti bile olabilir. Teknikleri var.

  • Teşekkür ederim. Kendinizle bir an bile kaldığınız zaman çok kötü hissediyor musunuz? Siz durumunuz çok ilerlemeden çözüm bulduğunuz için böyle bir cevap yazmış olabilir misiniz?

  • Benim üst üste vefat eden yakınlarım oldu. Bu süreçte travma etkisi yarattı. Tam 3-4 yıl anksiyete bozukluğu ile beraber takıntı yaşadım. Zaten o süreç içerisinde her yolu denedim. Kendimle bir an kaldığımda kötü hissetmiyorum. Aksine daha çok zevk alıyorum. :D

  • Başınız sağolsun. Benim artık dayanamayacak noktada hissetmemim sebebi sanırım babam ve annemin yaşattıkları buna ek olarak yaratılışımda olan bir şeyi istemsiz reddediyorum bla bla neyse... psikoterapi aldıysanız doktorunuzun adını öğrenebilir miyim?

 • Benimde arkadaşım dil fukarası, beyninde bir bozukluk olabilir mi 🙄?

  • Sen kendin bir soru oluşturup sor istersen, ben mantıklı bir cevap arıyorum çünkü.