Sizce Rahatsızlığım Nedir?

herkese merhaba konuyu uzatmadan giriş yapayım. 2 hafta evvel bir rahatsızlığa yakalandım. Başımda doluluk ve ağrı, ara sıra burundan su gelmesi, burun tıkanıklığı ve akıntısı, halsizlik, tat - koku almada güçlük, gözlerde kızarıklık, ses değişimi vs. Doktora gittim ve bana sadece anlattıklarım ile (muayne yok zaten) antibiyotik, burun spreyi, ağrı kesici ateş düşürücü, boğaz gargarası ve de alerji hapı gibi (5mg) bir hap verdi. Ben ilaçlarımı aldım lakin aralarından sadece antibiyotik, burun spreyi ve arasıra gargara yaptım. Antibiyotiğim bittiğinde hastalığım bitmiş gibiydi. Daha sonra birkaç gün sonra tekrar başladı bu sefer de yine benzer durumlar ama boğaz ağrısı değil de halsizlik var. Sizce ne yapmam gerek (pandemi sebebi ile pek girmek istemiyorum hastane ortamına) Ağrı kesici, gargara, burun spreyi, ve alerji hapını kullanmaya devam edeyim mi Antibiyotik olmadan. Yoksa tekrar ilaç mı yazdırayım?
Güncellemeler:
1 ay
+ hapşırık ve az da olsa öksürükde vardı. şu an sadece hapşırık var.
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Dirençli enfeksiyonların araştırılması gerekir
    • nasıl yani, bana açar mısınız? Daha evvel bir alerjik durum neredeyse hiç yaşamadım desem yeridir.

    • Allerjik bir durum mu yoksa dirençli bir enfeksiyonun varlığında immün yetmezlik vs. Bunlarin sorgulanmasi gerekir. Allerjikse tedavisi bellidir. Ama sık sık geçirilen boğaz enfeksiyonu, bademcik sismesi halsizlik yorgunluk bunlar baska bir rahatsizliga isaret edebilir

    • Hocam sık sık boğazım (Bademciğim şişmez), lakin iki haftadır halsizlik ve yorgunluk haliyle var tabii. Sürekli burun akıntısı, ve baş sinüs bölgesinde ağrı, burun dipleri, göz altı ağrısı, gözde kızarma (çok aman aman değil tabii) var. Sizce neler yapmam gerekiyor? Evde bitkisel yöntemlerden en etkilileri nelerdir? İyi günler.

    • Hepsini Göster