Süper Lig 2020 Sezonunda Kaç Takımla Oynanacak, Neler Değişti Bilen Var mı?

Arkadaşlar bu sezon ligde kaç takım olacak? Süper Lig takım sayısı neden değişti? Süper Lig yeni sezonda küme düşme olacak mı? Olacaksa eğer Süper Lig yeni sezonda kaç takım ligden düşecek?
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • 2020'de Süper Lig Kaç Takımla Oynanacak? Neler Değişti?

  2020 yılı başında tüm dünyayı saran Covid-19 pandemisi sebebiyle birçok lig oynanamamış ertelenmişti. Bu pandeminin etkisini futbol dünyası kolay atlatacak gibi görünmüyor. Birçok takım pandemi sonrası normalleşme dönemine çok formsuz döndü. Çünkü bir futbolcunun 3-4 ay takım idmanı yapmadan, maç yapmadan fit kalabilmesi tabii ki pek mümkün değil.

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) de bu dezavantaj karşısında kulüplere bir kolaylık sağladı ve 2019-2020 sezonunda hiçbir takımı ligden düşürmedi. Alt ligden yükselen 3 takımı da lige aldı ve ligin 18+3 formülüyle 21 takım ile oynatılmasına karar verdi.Süper Lig 2020 Sezonunda Kaç Takımla Oynanacak, Neler Değişti Bilen Var mı?

  Yeni Sezonda Kaç Takım Küme Düşecek?

  TFF, 2020-2021 sezonunda 4 takımın küme düşmesi ve alttan 3 takımın yükselmesi şeklinde tek sezonluk bir kural açıkladı. Bu sayede bu sezon ligde 21 takım bulunurken, gelecek sezon takım sayısı 20 olacak ve sonrasında bu sayı sabitlenecek. İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya gibi birçok Avrupa ülkesinin birinci seviye ligleri 20 takım ile oynanıyor. Bir sonraki sezon itibariyle bu Türkiye’de de böyle olacak.

  Süper Lig’e Hangi Takımlar Yükseldi?

  Bu sezon Süper Lig’e alt ligden 3 takım yükselirken, düşmesi gereken 3 takım da küme düşürülmedi.

  Yeni Malatyaspor, Kayserispor ve MKE Ankaragücü takımları küme düşmeleri gerekirken düşürülmedi. Bu takımlarla beraber Hatayspor, Fatih Karagümrük ve BB Erzurumspor Süper Lig’e yükseldi.

  Umarım yardımcı olabilmişimdir.

En İyi Erkek Görüşü

 • küme düşme olabilir ama pandemi sürecine bağlı. düşerse de kaç takım düşecek bunu da bilmiyorum. bu sezon 21 takımlı her hafta bir takım bay geçiyor yani belirlenen haftada bir takım oynamıyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • 21 takım 40 hafta
 • Bu sene iddaa (Bahis) oynayanların vay haline. Seyirci yok kulüplerin paraya ihtiyacı var. Şikenin kralını yapacaklar bu sene.
 • 4 takım düşürüyor 21 takımla oynacak her hafta 1 takım bay geçecek
  • Ve oyuncu değişikliği 5

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?