Termojenik Yağ Yakıcı Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatları Nasıl?- ErkeklerSoruyor?

Arkadaşlar termojenik yağ yakıcı nedir? Ne işe yarar? Fiyatları hakkında bir bilginiz var mı? Bilgi verebilir misiniz?
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Termojenik yağ yakıcı ürünler, vücudun ısı derecesini yükselterek daha fazla yağ yakmasına ve enerji üretmesine yardımcı olan ürünlerdir. Aslında doğada da, günlük hayatımızda da bunlardaki etken maddelere sıkça rastlar ve kullanırız. Örneğin kahve, özü itibariyle bir termojenik yağ yakıcıdır. İçeriğindeki kafein, vücut ısısını artırarak yağ hücrelerinin daha çabuk parçalanması ve yakılmasına yardım eder.

  Termojenik Yağ Yakıcılar Nelerdir?

  Termojenik yağ yakıcılara kısaca ECA Stack de denir. ECA, Efedrin, Kafein ve Asprin kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltma. Yani bu ürünler, bu maddeler ile çalışıyor diyebiliriz. Günümüzde Asprin, buradaki önemini hayli yitirmiş durumda.

  Termojenik Yağ Yakıcıların Faydaları ve Zararları Nelerdir?

  Bu konu tartışmalı bir konu. Birçok spor ve diyet insanı termojenik yağ yakıcıların doğru bir şekilde kullanıldığında sadece kilo vermeye destek olduğunu belirtse de, amacı dışına çıkan birçok ürün reklamıyla karşılaşmak da mümkün. Örneğin “ayda 15 kilo verin!” veya “spor, diyet yapmadan kilo verin!” gibi reklamlarla çoğumuz karşılaşmışızdır.

  Termojenik Yağ Yakıcı Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatları Nasıl?- ErkeklerSoruyor?

  Aslında bu şekilde satılan ürünler genellikle termojenik yağ yakıcılardır. İşin doğrusu şu ki, bu yağ yakıcı özelliğe sahip karışımlar, aynı zamanda vücudun ısı derecesini de artırdığı için hareketle birlikte kullanılmadığında uzun vadede bünyeye zarar verebilir.

  Ayrıca içeriğindeki kafein gibi uyarıcı maddeler sebebiyle, yeterli miktarda fiziksel aktivite yapılmadığında, çözünen yağlardan ortaya çıkan enerji dışarı atılmadığında, uykusuzluk ve fazla enerji sorunlarına sebep olurlar. Dolayısıyla bu ürünleri bir uzmanın kontrolü altında ve onun tavsiyelerine uyarak kullanmak gerek.

  Doğal Termojenik Yağ Yakıcı Besinler Nelerdir?

  Ambalajlı termojenik yağ yakıcılar da en nihayetinde bazı doğal ürünlerin karışımıdır. Dolayısıyla rafine bir takviye kullanmadan da bu ısı artışı merkezli yağ yakma pratiğini hayatınıza sokabilirsiniz. Aşağıdaki ürünlerin bu konuda fayda sağladığı bilinmektedir:

  • Acı Biber
  • Hardal
  • Yeşil Çay
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Soğuk su içmek
  • Elma Sirkesi
  • Limon
  • Dutsu Meyveler

  Termojenik yağ yakıcı nedir? Ne işe yarar? gibi soruların cevabını verdim. Umarım işine yarar.

  • Adamım, harika bilgiler bunlar. Teşekkürler.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?