Travma sonrası hayattan soğuma depresyon nasıl geçer?

Ortalama 2.5 hafta once ramazan oncesi çok alkol alıp kotu olaylar yaşadım. Ve hep o gun için pişmanlık yasıyorum neden içtim diye, üstüne corona oldum o alkol gecesinden sonra biraz iyileşince ince dusunmeye başladım. Hayata karşı her şey boş gelmeye başladı neden yaşıyoruz ne için neden varız diye dusunmeye başladım. Normalde her haftasonu içen birisiydim. Oncesinde her gun belki kendimi neye kaptırmışım diye dusunuyorum. Pisman oluyorum surekli ama bu şekilde de içimde kotu bir hiss var gibi hep huzursuzum kaygılar hayat gelecek bir sey dusunmeye baslasam en kotusuyle dusunuyorum ve kendime de kotu hisslerim oluyor içimde.

Depresyona girmiş olabilir miyim?

Canım alkol istemiyor bu arada hiç, sigarayı dahi bıraktım.

Şöyle bir olay yaşadım 1 hafta önce arkadaşlarla iken yemek yerinde dusuncelere daldım yemek yerine gitmeden tam yemek geleceği esnada terlemeye başladım ve elim falan titremeye başladı içim içime sığmadı bi heyecan değişik hissettim. Sonra iştahım gitti 3 gun boyunca yemek yiyemedim ertesi gun basim resmen uyuşmuştu hasta gibiydim tam 3 gun yemek yiyemedim uykudan kalkınca sürekli mide bulantısı ve ishal oldu.

Sürekli yataktan çıkmak istemiyorum uyanmak dahi uyanınca mide bulantısıyla uyanıyorum hiç bir şey yapasım gelmiyor yaşama hevesim dahi yok burada napıyorum diye düşünüyorum

Sizce ben depresyondamıyım hayatın bu kadar anlamsız gelmesi, neden öncesinde hiç bir şeyi bu kadar dusunmezdim kötü hissler olmazdı içimde.

Psikiyatriye gitmem gerekiyor mu? uzman destek almam ya da?

Dediğim gibi hic bir mutlu edicek şey kalmamış gibi hayatta umudum bile yok

Hiç böyle bir dönemden geçen oldu mu atlatabilcek miyim hayatımda ilk defa böyle bir şey yasıyorum. Panik bozukluk ya da anksiyete olmuş olabilir miyim?

Corona da oldum daha once ve bu travma yasadigim gece , corona 1 ay mide bulantisi yapar mı arkadaslar yoksa psikolojik mi her şey?

Yas 25

Güncellemeler:
7 ay
Hayat enerjimi resmen kaygılar dusunceler bastırıyor..
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Yaşadığımız her olay hayatımızın dönüm noktası olabilir. Bu dönüm noktasınıysa biz belirleriz. Kendini salıp daha kötüyede gidebilirsin, Allaha sığınıp içine huzurda doldurabilirsin. Seçim senin. Sana örnek bir video atıyorum şimdi. Bunu dinle sonra bu tarz videolara, yazılara sar bi kaç gün ilgilen ne kaybedersin ki?


    https://youtu.be/IW2pKOoyRGc    her şey geçiyor. Bu senin ilk bunalımın değildir hatırla.. geçmedi mi onlar? Geçti. Bu da geçecek yeterki iste.

    • Çok teşekkür ederim izleyeceğim kafamın içindeki kaygılar düşünceler, kötü hissler dusunmek kafaya takmaktan , hiç kimseye bir sey de anlatamıyor insan kafayı mı kırdı bu dicekler diye.. İnsallah gececeğini düşünüyorum ama hayata dair bağlanmak bir umut lazım benim için, ya da anti depresan sanırım. İlaçlar konusundada emin değilim bir antidepresan icip ortalikta gulup gezmek beyni susturmak yuzlesmemek gibi geliyor

    • Antidepresan en en en son çare. Sakın düşünme bile. şu an bi bunalımdasın hepimiz zaman zaman oluyoruz böyle. Ben 1,1.5 ay önce boğulup kusana kadar hıçkıra hıçkıra ağlıyordum geceler. 1,2 hafta devam etmişti o halim. Inan şimdi saçma geliyor meseleyide hatırlamıyorum bile. Herseydem once biz Turkiye gencligiyiz bizim bunalımsız bir hayatımız olamaz bunda bi anlaşalım. Sonra ne yapacağımıza bakalım. Işte içinden geleni yap ağlayasın varsa aç Sezen Aksu parçaları (özellikle ağlamak güzeldir) ağla boşalt içini. Iyi geliyor. Ama bunu hayat tarzın yapma bi hobi olarak arada ağla dök içini yenilen. Attığım video ve benzerlerini izle hafifleyeceksin