Zayıf bir bedenim var nasıl iri bir yapıya sahip olabilirim?

Sırf zayıf yapım yüzünden istediğim türden kıyafetler bile giymiyorum. Biraz daha ciddileşip palto alayım dedim üstüme denerken rezil oldum. Ne kadar yemek yesemde kilo alamıyorum. Başka hangi çözümlerle irileşebilirim? Mesela fitness kilo aldırır mı? Sonuçta bir erkeğim. Erkeksem güçlü bir vücut yapımın olması lazım. İleride sıkıntı çıkarabilir bu bana. Lütfen yardımcı olun.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Öncelikle bir beslenme programı yapmalısın. Kalori sağlayan sağlıklı besinlerle zengin bir program olmalı bu. Yemek aralarını sıklaştırmalısın. Günde 4 kez mi yiyorsun 2 saat arayla 6 kez yemek gibi. Gece yemek yemek kilo almanın öncülüdür. Sonra et, yumurta süt ve süt ürünleri = kalori demektir. Buğdağ ekmeği yemelisin mesela. Sonra kuru yemişler de aynı şekilde.

  Erkeklerde bölgesel kilo almanın yolları düzenli ağırlık çalışmayla da oluyor. Bir spor antrenörü ile yapılan çalışma sonucunda da istenilen bölgede kilo alımı gerçekleştirebilirsin.

  Ama kendini kilo almaya endeksleyip de orantısız kilo da alma. Sonra iri olayım derken sağlığından olursun. Bence ona buna bakma bir diyetisyene git birlikte planlayın. İşi uzmanına sormalı. Sonuçta o seni tetkik edecek. Kilonu, boyunu, değerlerini bilerek önerilerde bulunacak. En kesin sonucu o şekilde alırsın.

  Bir de fazla da takma. Kendini olduğun gibi kabul et. Herkes iri olacak diye bir kaide yok. Umarım hedefine ulaşabilirsin. Önemli olan mutlu olman. Olduğun gibi kendini sevmen. Yermemen. Toplumsal yargıları at bir köşeye. Giyim hileleri bile kullanabilirsin daha kilolu görünmek için.
  • Çok sağol 🙏

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Boy-kg kaç?
 • evet aldırır
  • Eğer alamazsam böyle zayıf falan kalırsam ilerde kızlar bunun için beni reddetmez dimi. Mesela sen benim gibi birini kabul eder misin?

 • Spor yap bol bol
  • Lisanslı kick boksörüm zaten. Ama dövüş sanatları kilo aldırmaz veya vücudu çok az geliştirir. Fitness aldırır mı kilo?