+1 yıl

Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

İnternetten kaban modellerine bakıyordum da, parka diye bir şey gördüm. Parka ne demek? Parka ve montun farkı tam olarak nedir?

Bilenler aydınlatabilir mi?
Ayrıca model önerilerinizi de alabilirim!
2 0

En İyi Kız Görüşü

 • Parka Ne Demek? Parka ile Mont Arasındaki Fark Nedir?

  Parkanın sözlük anlamı, askerlerin giydiği soğuğa karşı koruyucu özellikte ve değişik bir biçimde olan kaban türüdür aslında. Çok soğuk havalarda giyilen kalın ve kaba yapılı bir ceket türüdür parka. Boynu ve başı kapatarak dizlerin üzerine doğru hafifçe uzanan bir modeldir. Karlı ve çok soğuk havalarda sizi sıcacık sarıp sarmalayarak soğuğun veya rüzgarın etkilerinden koruyan çok gösterişli olmayan, biraz spor biraz da salaş bir tarza sahip soğuk hava kıyafetidir diyebiliriz parkalar için.

  Parkalar genellikle yeşil, mavi, siyah gibi koyu renklerde olur. Tabii bayanlar için renk seçenekleri çok fazla. Monttan farkı, soğuk havalarda daha fazla koruyucu olması.

  Parka Mont Nedir? Parka ile Mont Aynı Şey mi?

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  Aslında parka ve mont birbirinden ayrı şeyler. Parka yukarıda belirttiğim gibi daha uzun mont daha kısa.
  Montun sözlük anlamı: Kumaş veya deriden yapılan, genellikle belden kemerli, üstünde cepleri bulunan, gömlek veya hırka üzerine giyilen kısa, hafif dış giyim.

  Parka ve Mont Arasındaki Fark Nedir?

  Parka daha çok kışa uygun daha kalın kumaşlardan yapılır. Mont parkanın kadın versiyonudur, kadınlar için mont, erkekler için parka üretilmiştir aslında. Ama zamanla kadınlar için daha fazla parka üretilmeye başlandı. Mont genellikle ince kumaşlardan yapılır ve parkaya göre daha kısadır. Yani şu an hem parka hem montu erkekler ve kadınlar giyiyor.

  Erkekler İçin En İyi, En Kaliteli Parka Markaları Hangileri?

  1- Fiyesmen

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  Benim en sevdiğim markalardan bir tanesi Fiyesmen. Erkekler için çok güzel parka modelleri var, bakmanı tavsiye ederim. Renkleri solmuyor, uzun süre kullanabiliyorsun. Parka fiyatı: 400-500 TL arasında.

  2- Jack & Jones

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  Yine erkekler için harika parka modelleri var. Renk ve model seçenekleri çok fazla. En iyi kaliteli parka markalarından bir tanesi. Benim tavsiyem içi kürklü olanlardan alman, kışın daha sıcak tutuyor. Bu markanın da renkleri solmuyor. Parka fiyatları: 450-750 TL arasında değişiyor.

  3- Defacto

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  Burada da çok fazla erkek parka çeşitleri var. Her renk bulabilirsin, Defacto da fiyatlar biraz daha uygun oluyor. Bir de ben buranın kalıplarını daha çok seviyorum, giydiğin zaman üzerine cuk diye oturuyor yani. Ürünleri de kaliteli. Parka fiyatları: 300 TL'den başlıyor.

  4- Mavi

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  Burada da çok fazla çeşit çeşit parka erkek modelleri bulabilirsin. Uzun süre kullanabileceğin markalardan bir tanesi Mavi. Renklerinde de herhangi bir solma olmuyor, rahatlıkla tercih edebilirsin. Parka fiyatları: 450 TL'den başlıyor.

  5- Kevin

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  Burada kumaş parkalarla birlikte istersen şişme parka modellerine de bakabilirsin. Çeşit açısından oldukça zengin bir yer Kevin. Ürünleri de kaliteli, tavsiye ederim. Parka fiyatları: 300 TL'den başlıyor.

  6- LC Waikiki

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  En kaliteli, en ucuz parka alabileceğin yerlerden bir tanesi LC Waikiki. Çeşitleri oldukça fazla, renk seçenekleri de oldukça zengin. Yine alıp uzun süre kullanabileceğin bir marka. Fiyatları da uygun. Parka fiyatı: 250-350 TL arasında.

  7- Rockupy

  Parka ne demek, mont ile parka arasındaki farklar nelerdir?

  Alabileceğin en ucuz parka markaları arasında bulunuyor. Diğer parkalara göre daha ince genellikle sonbaharda tercih ediliyor ama ürünleri gayet kaliteli. Parka fiyatları: 65 TL'den başlıyor.

  Parka nedir, parka ne demek? Parka ve montun farkı nedir? sorularına cevap vermeye çalıştım. Birkaç da marka önerisi sundum. Umarım faydası olur.

En İyi Erkek Görüşü

 • Genelde askerlere verilen kaban mont karışımı kışlık kıyafetlerdir. Kalçalara kadar uzun kabana benzeyen ama mont görünümlü olan kıyafetlerdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10 6
 • Deniz gezmişin giydiği o kaban çeşitleri parkadır.

 • Parka daha incesi ya, kaban daha kalın

  • Sanırım en açıklayıcı görüş

  • Galiba öyle, parkanın tarihçesini yazmışlar resmen

 • genelde koministlerin simgesi olan giyim aklıma hep böyle geliyor

 • Askerlik yapmamış biri daha. 🤣

 • Parka denince Deniz GEZMİŞ gelir önce aklıma...

 • Genelde silahlı eylem yapacak kişiler giyer içini uzun namlulu silahlar sokar.

 • Kalın parke

 • Askerlerin giydiği bir şey işte

 • Parkanın da ince ve kalını olur. Ama parka genelde herkesin giydiği hatta genelde komünistlerim giydiğine denir.

 • kalın ve kaba yapılı bir kaban türüdür parka. Boynu ve başı kapatarak dizlerin üzerine doğru hafifçe uzanan bir modeldir. parka hem ceket mont ve kaban modelidir. Ben çok beğenirim parka kaban hem sin dönemler çok moda özellikle de haki ve tuğla kahve tonları

 • Askerliğini yapmamış bir gencimiz daha

 • Cümle içinde kullanıyorum
  Çocuğu parka götür

 • İçi kürklü gibi alırsan müthiş bir sıcaklığı var ben çok memnun kaldım

  Parka ne demek?
 • Parka kabandan daha ince

 • Parka biraz daha uzun ve kalın oluyor galiba. Önereceğim marka ise Jack Jones. İndirim yakalarsan başka marka alma.

 • Sözlük anlamı olarak; askerlerin açık havadaki eğitim ve manevra sırasında kaput yerine giydiği, soğuğa karşı koruyucu özellikte ve değişik bir biçimde olan bir üstlük. Diğer anlamı ise; genellikle gençlerin giydiği, bu üstlüğe benzer biçimde yapılmış üstlük.