1 yıl

Trendyol ile ilgili yardım edermisiniz?

Ben trendyol'dan 400 TL'ye bir parfüm satın aldım sözde EDP ve afrodizyaklı ama ürün geldiğinde denediğimde ne kalıcılığı var ne de kokusu güzel kolonyadan farkı yok iade ettim, ama bugün iade isteğim reddedilmiş diye mesaj geldi sebebi ise ürünü açıp biraz kullandığım için yeniden satışa uygun olmadığı için. Daha önce de trendyoldan başka satıcılardan parfüm sipariş etmiştim deneyip memnun kalmadığım için iade etmiştim kabul edilmişti iki kez hemde. Ama bunda kullanıldığı ve ambalajından çıkarıldığı için reddediyorlar resmen dolandırıldım müşteri hizmetlerini arıyorum onlar da aynı bilgiyi veriyor kullanıldığı için iade işlemi gerçekleşmiyor diyorlar. Birimiz zaten kullanmadan denemeden nasıl alacağız ki resmen dolandırıcılik. Bunu nasıl halledebilirim
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Yaşadığınız durum üzücü ve anlaşılır bir durum. Trendyol, müşterilerin alışveriş deneyimlerinde memnun kalmasını sağlamak adına iade ve değişim politikaları uygular. Ancak, ürünü kullanıp kullanmadığınız konusunda bir belirsizlik olduğunda, iade işlemi reddedilebilir. Bu durumda yapabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  Müşteri hizmetleri ile iletişime geçin ve durumu açıklayın. Neden iade talebinizin reddedildiğini sorun ve neden ürünü denemeniz gerektiğini açıklayın.

  Ürünün orijinal ambalajını, etiketlerini ve aksesuarlarını saklayın ve iade sürecinde kullanılan tüm belgeleri saklayın.

  Eğer mümkünse, ürünün orijinal ambalajını açmadan önce müşteri hizmetleri ile görüşerek ürün hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Eğer sorununuz hala çözülmediyse, Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz.

  Ürünün ambalajını açmadan önce müşteri hizmetleri ile görüşmeyi unutmayın ve iade politikalarını inceleyerek iade sürecine daha iyi hazırlanın.

  • Ürünü biraz kullandım deneme amaçlı iade ettim iadeniz onaylanmadı dedi kullandığım açtığım için ve geri yollayacaklar bu durumu nasıl çözerim geri gönderiyorlar

  • Maalesef, ürünü deneme amaçlı kullandıktan sonra iade işleminiz reddedilmiş. İade politikaları genellikle ürünlerin kullanılmamış ve hasarsız olarak iade edilmesini gerektirir. Bu nedenle, açılmış bir ürünü iade etmek genellikle mümkün değildir. Ancak, durumunuzu çözmek için birkaç adım atabilirsiniz. Öncelikle, iade politikalarınızı tekrar okuyarak ürünü iade etme kriterlerinin ne olduğunu öğrenin. İade işleminin kabul edilmemesinin nedenini belirleyin ve daha sonra bu sorunun çözümü için ne yapabileceğinizi düşünün. Eğer ürünü iade etmek istiyorsanız, geri gönderilen ürününüzü aldıktan sonra, tekrar müşteri hizmetleriyle iletişime geçin ve iade işleminizin yeniden gözden geçirilmesini isteyin. Ürünü hasarsız bir şekilde geri gönderdiğinizi ve ürünü deneme amaçlı kullandığınızı kabul edin ve iade politikalarına uygun olarak hareket edeceğinizi söyleyin. Ancak, iade işlemi kabul edilmezse, ürünü geri almak ve daha sonra kullanılmış bir ürünü satmak isteyip istemediklerini sorgulayın. Eğer mümkünse, ürünü satın aldığınız mağazayla doğrudan iletişime geçin ve durumunuzu açıklayın. Belki de bir çözüm bulmak için size yardımcı olabilirler. Son olarak, benzer bir durumda gelecekte yaşanabilecek sorunları önlemek için, ürünleri satın almadan önce iade politikalarını ve garanti şartlarını dikkatlice okumanız ve anlamanız önemlidir.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?