+1 yıl

Üniversite için erkek çantası öneriniz var mı? Nasıl olmalı?

Arkadaşlar üniversite için erkek çantası alacağım kardeşime. Ancak üniversitede nasıl çanta kullanmalı, sırt çantası mı postacı mı; yeni modeller nelerdir bilemiyorum. Biraz yardımcı olabilmeniz mümkün mü?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Selam, öncelikle kardeşin “Üniversitede çanta mı takılır ya?” diyenlere sakın aldırmasın. Çünkü takılması gerekir. Alacağın notlar, günümüzde teknolojinin gelişimi ile derse götürebileceğin laptop ve benzeri her şey için çanta mutlaka ama mutlaka gereklidir. Gelelim üniversite için çanta önerisi konusuna.

  Üniversitede Hangi Çanta Takılır? Nasıl Çanta Kullanılmalıdır?

  Pek çok model var, tip var çantalar içerisinde, ancak birkaçını sıralayıp -bilhassa en beğendiğim çanta türlerini- bunlar arasından bir öneri sunacağım.

  1- Postacı Çanta

  Postacı çantaları, üniversitede nasıl çanta kullanmalı? Sorusunun yanıtlarından bir tanesi. Bir defa kaliteli bir şey alırsan, kolay kolay eskimez. Kitaplarını, not defterlerini, kalemlerini ve işine yarayabilecek her şeyi bu çantaya yerleştirebilirsin.

  Üniversite için erkek çantası öneriniz var mı? Nasıl olmalı?

  Üniversitede iki adet deri postacı çantam bulunuyordu, içine laptop sığdırmışlığım bile vardır. Ancak tek dezavantajı, omzu bir süre sonra gerçek anlamda ağrıtması ve eğmesi. Bu sebepten eşit ağırlık istiyorsan ikinci önerime geç derim.

  2- Sırt Çantası

  Benim üniversite kış şartlarının zor olduğu bir şehirdeydi, bu sebepten çok sağlam bir sırt çantası takıyordum. Çünkü her şeyimi ona koyar, ceplerimi genelde hafif ve boş bırakırdım.

  Üniversite için erkek çantası öneriniz var mı? Nasıl olmalı?

  Günümüzde, deri ya da spor görünümlü erkek üniversite çantaları, sırt çantası olarak bolca mevcut. Bence, sağlam bir sırt çantası hem bel sağlığı açısından hem de görünüm açısından en iyisi.

  3- Omuz Çantası

  Son olarak, son yıllarda oldukça popülerleşen bir diğer tür de omuz çantası. Erkek omuz çantaları da üretiliyor, genelde unisex kullanıldığı da oluyor bu çantaların. Hafif bir yükün varsa, sadece kalem kağıt götüreceğin günlerde örneğin, omuz çantaları gayet uygun oluyor.

  Üniversite için erkek çantası öneriniz var mı? Nasıl olmalı?

  Özetle, sürekli laptopunu götürmek zorundaysan, sırt çantası; sadece defter kitap yükünün olduğu günlerde postacı çantası; sadece kağıt kalem yükünün olduğu günlerde ise omuz çantası öneririm. Bence üniversite için çanta önerisi bu şekilde yapılabilir.

  Görüşmek üzere!

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 4
 • o kadar fark etmiyor ki 🤦🏻‍♀️
  kaft’ın çantalarına bir bak derim

 • Ben olsam koldan çanta takardım

 • Asidas nikea

 • Düz çanta iyi işte

 • Hangi bölümü kazandı

 • Omuz çantası ya da küçük sportif bir canta güzel olabilir.

 • Üniversiteye girdigi zaman çantaya ihtiyacı bile olmayacak

 • Postacı güzel oluyor ama ona sormalısın.