+1 yıl

Android için en iyi antivirüs programı nedir?

Ücretli ücretsiz fark etmez. Avira diye duydum en iyisi o sanırım. Galaxy S7 kullanıyorum, reklamlardan, internette gezinirken ya da kredi kartıyla alışveriş yaparken güvenliği sağlayacak en iyisi hangisi?
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Neredeyse tüm kişisel bilgilerimizin içinde bulunduğu telefonların korumasının iyi yapılmaması durumunda kimlik bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi önemli bilgiler başkalarının eline geçebilir.

  Özellikle android telefonlarda güvenlik açıkları Apple telefonlara göre daha fazla olduğu için antivirüs programının şart olduğunu düşünüyorum. Öneminden bu kadar bahsettikten sonra öneri vermemem saçma olur, en iyi android telefon virüs programı listemi yazayım.

  En İyi Android Virüs Temizleme Programı Hangisi?

  1- Norton Mobile Security

  Norton Mobile Security
  Norton Mobile Security

  Bilgisayar için çıkardığı antivirüs programı ile başarılı bir iş çıkartan Norton, telefonlarda da aynı başarıyı yakalamış durumda. Uygulama denetleme, casus yazılımları engelleme konusunda çok başarılı. Norton Mobile Security programının kötü tarafı ise ücretli olması ama yine de bence android telefon için en iyi antivirüs programı.

  2- Avast Mobile Security

  Avast Mobile Security
  Avast Mobile Security

  Antivirüs devlerinden bir tanesi olan Avast, mobil uygulamasıyla da adından bahsettiriyor. Bu uygulamanın en iyi tarafı ise ücretsiz olması. Ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen diğer antivirüs programlarından geri kalır yanı yok, telefon için her türlü korumayı sağlıyor. Sadece reklamlar biraz can sıkıcı olabiliyor, onları da belli bir ücretle kapatabiliyorsunuz. Bu uygulamaya android telefon için en iyi ücretsiz antivirüs diyebilirim.

  3- Bitdefender Mobile Security & Antivirüs

  Bitdefender Mobile Security & Antivirüs
  Bitdefender Mobile Security & Antivirüs

  Koruma konusunda oldukça başarılı olan Bitdefender antivirüs, telefon taramasını oldukça hızlı yapar. Bunun dışında android aksesuarları içine alan bir koruma sistemine sahiptir. Bulut sistemi üzerinden tarama yaptığı için internetsiz olarak tarama yapmaz, kötü yanı olarak bunu söyleyebiliriz. Üstelik ücretsiz versiyonu da var.

  4- Trend Micro Mobile Security

  Trend Micro Mobile Security
  Trend Micro Mobile Security

  Telefonu koruma konusunda en başarılı antivirüslerden bir tanesi olan Trend Micro antivirüs, Pay Guard özelliği sayesinde banka bilgilerinizin güvenliğini sağlar, böylece çok daha güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Android telefonlara indirilebilecek en iyi antivirüs programlarından bir tanesi.

  5- McAfee Mobil Security

  McAfee Mobil Security
  McAfee Mobil Security

  Bilgisayarlarda sıkça kullanılan antivirüs programlarından bir tanesi olan McAfee antivirüs, telefon için güzel bir uygulama geliştirmiş. Tehlikeli gördüğü uygulamaları tarar ve gerekli görürse kitler. Bunun dışında bağlandığınız Wifi ağlarının güvenliğini de kontrol eder. Premium versiyonu pahalı olsa da pişman etmeyecek bir antivirüs programı.

  6- 360 Security

  360 Security
  360 Security

  Uygulamalarda tarama özelliği gibi birçok artısı bulunan 360 Security, belli bir kullanıma kadar ücretsiz hak veriyor yani Android telefon için en iyi ücretsiz antivirüs listesine rahatlıkla girebilir. Belli bir kısımdan sonrasını ücretli almanız gerekiyor. Telefonunuzu tarayıp kötü yazılımlardan koruma konusunda oldukça başarılı olan 360 Security, telefonu hızlandırıcı özelliğe de sahip. Ücretsiz sürümün dışındaki versiyon Yıllık 5.49 dolar.

  7- Avira Antivirüs

  Avira Antivirüs Mobile
  Avira Antivirüs Mobile

  Çok eski bir antivirüs uygulaması olmayan Avira, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Uygulama, cihaz taramasını ve SD kart taramasını gayet başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Bunun dışında hırsızlık önleme desteği, gizlilik taraması ve kara listeye alma gibi özellikleri bulunuyor. Antivirüsün premium fiyatı yıllık 11.99 dolar.

  8- AVG Antivirüs

  AVG Antivirüs
  AVG Antivirüs

  PC tarafında da antivirüs programı bulunan AVG aslında Avast ile aynı firma. Bu yüzden herhangi bir şüpheniz olmadan satın alabilirsiniz. Kişisel bilgileri korumada, telefonu taramada gayet iyi iş çıkartıyor. Bunların dışında telefon hızlandırıcı özelliği de bulunuyor. Yıllık ücreti ise 11.99 dolar.

  9- Dr.Web Security Space

  Dr.Web Security Space
  Dr.Web Security Space

  Oldukça eski bir program olan Dr.Web, fidye yazılımlardan ve karantina alanı gibi birçok özelliğe sahiptir. Hızlı ve kapsamlı tarama yapması ekstra bir avantaj olarak söylenebilir. Bunlar dışında ebeveyn denetimleri, URL filtreleme gibi özellikleri de bulunur. Yıllık ücreti ise 7.49 dolardır.

  10- Eset Mobile Security

  Eset Mobile Security
  Eset Mobile Security

  Eset, antivirüs sektöründe yakından tanınan bir programdır. Mobil tarafta da geride kalmamış. Oldukça hafif bir uygulamadır, telefonu yormaz. Taramalar, hırsızlık önleme desteği, tarama zamanlaması gibi birçok özellik bulunur. Casus yazılımlara karşı etkili bir antivirüstür. Fiyatı ise yıllık 14.99 dolardır.

  11- Karpersky Mobile Antivirüs

  Karpersky Mobile Antivirüs
  Karpersky Mobile Antivirüs

  Popüler antivirüs programlarından bir tanesi olan Karpersky, iki farklı versiyonla karşımıza çıkıyor. Ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan uygulamanın her iki sürümünde de çağrı ve SMS engelleme, tarama ve virüs güncellemeleri bulunuyor. Ücretli sürümde ayrıca gerçek zamanlı koruma, uygulama kilidi gibi birçok ekstra özelliği var. Ücretli olan versiyonu yıllık 14.95 dolar.

  12- Lookout Security

  Lookout Security
  Lookout Security

  Temel bakımdan çok güçlü bir antivirüs olan Lookout, kimlik koruması, kötü amaçlı yazılım koruması, hırsızlık önleme desteği gibi özelliklere sahiptir. Bunun dışında WiFi taraması gibi diğerlerinden ayıran özellikleri de bulunmaktadır. Bir antivirüste aradığınız her şeyi bu uygulamada bulabilirsiniz. Yıllık fiyatı ise 29.99 dolardır.

  13- Malwarebytes Security

  Malwarebytes Security
  Malwarebytes Security

  PC tarafında da programı bulunan Malwarebytes, Android telefonlar için de gayet başarılı bir uygulama çıkartmış. Sürekli güncelleme alan uygulama her türlü casus yazılıma karşı güncel kalıyor. Herhangi bir tehlikeli bağlantıya karşı Whatsapp, Facebook ve SMS kontrolünü bile gerçekleştiriyor. Yıllık 11.99 dolar fiyatı bulunuyor.

  14- Sophos Intercept X for Mobile

  Sophos Intercept X for Mobile
  Sophos Intercept X for Mobile

  Android telefonlar için en iyi ücretsiz antivirüs uygulamalarından bir tanesidir. İçerisinde neredeyse bütün özellikler mevcut. Kötü amaçlı yazılımdan koruma, virüs taraması, web filtreleme, uygulama korumaları gibi birçok özelliği var. Kesinlikle denemeniz gereken bir antivirüs uygulaması. Bakmada geçmeyin derim.

  15- Google Play Protect

  Android için en iyi antivirüs programı nedir?

  Android'in kendi antivirüs programıdır. Muhtemelen telefonunuzda yüklüdür. Uygulamaların taramasını gerçekleştirir. Kötü bir yazılım ile karşılaştığında kullanıcıyı uyarır. Arka plandaki uygulamaları durdurarak telefon performansının düşmemesini sağlar. Android'in kendisine ait olduğu için çok stabil çalışır.

  Android için en iyi antivirüs uygulamalarını paylaştım. Umarım işine yarar.

 • Telefona çok virüs bulaşmaz. Sadece google play'dan indirdiğin programlara dikkat et. Son günlerde gördüm bir iki yerde telefona zararlı uygulamalar olduğunu ve bu indirdikten bir hafta sonra bile açığa çıkabileceğini. O yüzden indirirken puana ve indirme sayısına bak. İnternette güvenilir olmayan ün salmamış sitelerden de alışveriş yapma. He illaki bişey indircem diyosan avast gerçekten güzel yani ben kullanıyorum. :)

 • s7 için antivirüse gerek yok kendi koruma programı var

  • yok ki hangisi, knoxu diyorsanız google playde var o

  • hayır intel security olması lazım. gerçi s6 kullanıyorum ama

  • göremedim öyle bir şey

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • Avg antivirüs gerçekten işe yarıyor

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 21
 • Paralı istiyorsan kaspersky kullanabilirsin yok ücretsiz dersen avast ve ya avira kullanabilirsin

 • zemana antivirüs kullanabilirsiniz.

 • nod antivirus kullanıyorum memnunum

 • 360 Scurity

 • Yasak sitelere girmemek

 • Hiçbiri yükleyip boşuna sisteme yük etme şarjıda emer zaten 360 security yükle yeter ben yıllardır kullanıyorum internet bankacılığıda kullanıyorum bişey olduğu yok

 • Bir Yazılım mühendisi öğrencisi olarak söylüyorum. Android telefonda antivirüslere güvenme
  -Arkaplanda çalışarak pil ömrünü azaltır
  -Çoğu virüsü silemez
  -Telefonu yavaşlatır

  • doğru demiş her seferin 3 tehtit temizliyor bir bok yediği yok kuru kalabalık

 • bir boka yaramıyor kullan işte ya al tarafı 1000 tl

  • 2.700 TL:D

  • dediğim gibi işe yaramıyor :D

 • Kasperky internet security al.

 • Android için antivirüs bir işe yaramaz. Android mimarisi böyledir.

 • norton 360

 • Android isletim sistemlerinde virüs olmaz, adblocker uygulamaları kullanabilirsiniz. Android isletim sistemi Linüx çekirdekli isletim sistemidir.

 • hicbiri bir ise yaramiyor
  hem tlf yavaslatir hem sarjini yer

 • Banada lazim

 • Mümkün olduğunca kredi kartını güvenilir yerlerden yapmaya çalış. Ayrıca internet alışverinde telefonuna gelen kod isteminde bulun. 1 TL bile alışveriş yapsan kod gelir :) senin haricinde harcama yapılsa dahi harcama itiraz formu var paranı iade alıyosun. Virüs programı reklamlı programları bulur. Ya da şey var şimdi tarayıcıdayken "telefonunuza virüs girdi" şeklinde yazı çıkıyo halbuki giren cıkan bir durum yok :D sana programı indirmek için çıkan reklam :)

 • Cm security gayet iyi

 • AndroHelm Antivirus pro

 • Ğerek yok virus giremez. p*rno sitelerine girerken virus filan yazirsa yalan dir. Adreste başka adres gir izin vermiyorsa uygulamalardan interneti seçip verisinş sifirla

 • 360 securty kullan.

 • Akıllı uslu dur bişey olmaz telefona

 • Daha Fazla (4)