+1 yıl

Android Telefonlarda Özel Emoji Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda özel emoji yapmanın bir yolu var mı? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Android Telefonlarda Özel Emoji Nasıl Yapılır?

  IPhone telefonlarda memoji olarak bilinen özel emojiler çok fazla kullanıldı. Bunun üzerine Google kendi memoji programı olan Emoji Kitchen programı üzerinde çalışmaya başladı. Yani Android telefonlarda özel emoji ancak Emoji Kitchen ile yapılabiliyor. Şu an için Beta sürecinde olan Emoji Kitchen, emojileri birleştirebiliyor. Böylece ortaya yeni emojiler çıkıyor. Emoji Kitchen programını nasıl kullanmanız gerektiğini anlatayım.

  Emoji Kitchen Nasıl Etkinleştirilir?

  Şu an sadece Android telefonlarda kullanılan Emoji Kitchen, beta sürecinde olduğundan dolayı sadece beta programına katılanlara verilmektedir. Beta programına Gboard Beta sayfasına giderek katılabilirsiniz.

  Beta programına katıldıktan sonra telefonunuzdan Google Play Store’a gidin ve Gboard uygulamasını indirin. Uygulama kullanıma hazır şekilde telefonunuza inecektir.

  Android Telefonlarda Özel Emoji Nasıl Kullanılır?

  Şu an uygulama beta sürecinde olduğu için bütün uygulamaları desteklemiyor. WhatsApp, Facebook Messenger ve Google uygulamalarında kullanılabilirken, Slack gibi uygulamalarda çalışmıyor.

  Uyumlu bir uygulamada özel emoji göndermek için önce Gboard’u açın. Metin ekleme kutusu ile emoji satırı arasında “Öneriler almak için bir emojiye hafifçe dokunun” yazan bir çubuk görüyorsanız, özellik sorunsuz çalışıyordur. Emojiye tıkladıktan sonra birleştirmek istediğiniz emojiyi seçin ve gönderin.

  Beta aşamasında olmasından dolayı bütün emojiler birleştirilemiyor. Ancak çok kullanılan emojileri birleştirip özel bir emoji yapabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?