1 yıl

Android wipe data ne demek, ne işe yarıyor. Wipe data nasıl atılır?

Android telefonumu resetlerken wipe data diye bir şey çıktı ne olduğunu bilmediğim için açmak istemedim. Wipe data ne demek, ne işe yarıyor?
wipe data nedir?
wipe data nedir?
2 1

Çok Süper Cevap

 • Android Wipe Data Nedir?

  Wipe Data ne demek?
  Wipe Data ne demek?

  Wipe Data işlemi genelde cihazın performansı düşünce ve yavaşlamaya başlayınca uygulanan bir seçenek. Wipe Data işlemi; Cihaz içindeki cihazı yavaşlatan dosyaları, uygulamaları, çöpleri ve tüm verileri silme işlemidir. Bir nevi fabrika ayarlarına döndürme işlemi, böylece telefon kutudan çıktığı hale gelir.

  Android Wipe Data ne işe yarar, nasıl atılır?

  Yukarıda da belirttiğim gibi Wipe Data işlemi, telefonun daha iyi bir performans ve eski akıcılığına gelmesi için uygulanan bir yöntem. Yani cihazın gereksiz dosya kalıntıları, verileri, çöpleri ve uygulamaları yazılım üzerinden silerek fabrika ayarlarına gelmesini sağlar.

  Wipe Data nasıl atılır?
  Wipe Data nasıl atılır?

  İlk önce yapman gereken önemli dosyalarını ve verilerini yedeklemen. Daha sonra telefonu kapatmalısın. Telefon kapandıktan sonra güç tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basıyorsun, telefonun logosu ekrana geldiği zaman güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam ediyorsun. Sonra ekrana Wipe Data seçeneğinin de olduğu bir ekran gelecek. Wipe Data seçeneğini seçerek onay verdiğin zaman telefon kendini fabrika ayarlarına döndürmek için harekete geçer ve kendini yeniden başlatır.

  Wipe Data yaptıktan sonra cihazdaki yazılım silinir mi?

  Wipe Data yaptıktan sonra cihazdaki yazılım silinir mi?
  Wipe Data yaptıktan sonra cihazdaki yazılım silinir mi?

  Wipe Data yaptıktan sonra cihazın yazılımı silinmez. Yazılım üstünde uygulamalardan arta kalan veriler, çöpler ve benzeri şeyler tamamen silinir. Yani telefon yazılımına herhangi bir işlem yapılmaz. Rom üzerinde orjinal yazılıma hiç bir zarar vermez.

  Umarım işine yaracak şekilde yardımcı olmuşumdur. Bu işlemi yapmadan önce telefonundaki bilgilerini yedeklemeyi unutma, çünkü silinen veriler hiç bir şekilde tekrar geriye gelmez. Cihaz fabrikadan çıktığı gün nasıl ise aynı o şekilde sıfırlanır. Bol şans diliyorum!

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 7
 • Komple temizlik knk

 • Youtubeda yaziyor

 • Format atıyorsun dataya, tüm veriler siliniyor.

 • Verileri sıfırlamak anlamına gelir.

 • Verileri siliyo

 • Hiç bir bilgim yok

 • Telefonunuz sıfırlanır.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?