1 yıl

Apple kimliği nedir, Apple kimliği nasıl oluşturabilirim?

İlk defa iPhone kullanacağım. Apple kimliği oluşturun diyor oraya ne yazmam lazım? Apple kimliği ne demek ve nasıl oluşturuluyor?
Apple kimliği nedir, Apple kimliği nasıl oluşturabilirim?
1 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Eğer yeni bir iPhone'a geçtiyseniz ve henüz bir Apple kimliğiniz yoksa, telefonunuzdan maksimum verimi alabilmek ve hayatınızı kolaylaştırmak için hemen bir Apple kimliği oluşturmanız tavsiye ediliyor. Apple tarafından sunulan tüm servisleri sınırsız bir biçimde kullanmanıza olanak sunan Apple kimliği, başta iCloud ve App Store olmak üzere en temel Apple hizmetlerini parmağınızın ucuna taşıyor. Peki bir Apple kimliği nasıl oluşturulur? Apple kimliği oluştururken nelere dikkat edilmelidir?

  Apple Kimliği Nedir?

  Apple kimliği nedir, Apple kimliği nasıl oluşturabilirim?

  Apple kimliği, tüm Apple servis ve hizmetlerinize giriş yapmak için kullanacağınız tek hesaptır. Apple kimliğini bir e-posta adresi, telefon numarası ve kendi belirleyeceğiniz bir şifre ile oluşturabilir ve tüm Apple servislerine bu bilgiler eşliğinde giriş yapabilirsiniz. Giriş bilgilerinizi unutmanız durumunda ya da daha önce bir Apple kimliği oluşturup oluşturmadığınızı hatırlamamanız durumunda ise bunu bir Apple servisine giriş yapmayı deneyerek kontrol edebilir ve sağlamasını yapabilirsiniz.

  Bunun için yapmanız gereken tek şey, kullandığınız Apple cihazı üzerinden Apple kimliğinizi aramak ya da doğrudan appleid. apple. com adresine giriş yapıp daha önce bir hesapla giriş yapıp yapmadığınızı kontrol etmek olacaktır. Özellikle iCloud ve iTunes başta olmak üzere sıklıkla kullanılan Apple servislerine giriş yapabilmek için bir Apple kimliği sahibi olmak oldukça elzem ve verimlidir.

  Yeni Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

  Apple kimliği nedir, Apple kimliği nasıl oluşturabilirim?

  Herhangi bir Apple cihazı kullandığınız zaman bir Apple kimliği oluşturmanız oldukça kolay ve kısa bir işlem olacaktır. Kendinize yeni bir Apple ID edinmek için deneyebileceğiniz birden fazla yöntem bulunuyor. Bunlardan en kolay olanı, kullandığınız cihaz üzerinden bir kimlik oluşturmaktır. Örneğin bir iPhone kullanıcısı olarak App Store uygulaması yardımıyla kolaylıkla kayıt olabilirsiniz.

  • Yeni bir Apple kimliği oluşturmak için adınız, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gereklidir.
  • iPhone, iPad ya da iPod Touch ile Apple kimliği oluştururken atmanız gereken ilk adım, ayarlardan Apple Kimliği oluşturma bölümüne girmek ve "Parolanızı mı unuttunuz veya Apple kimliğiniz mi yok?" seçeneğine dokunmaktır.
  • Ardından Ücretsiz Apple Kimliği Yarat butonunu seçerek doğum gününüzü seçin. Sonraki seçenekte karşınıza "Mevcut e-posta adresinizi kullanın" ve "Ücretsiz iCloud e-posta adresi alın" seçenekleri çıkacaktır. Tercihinize göre birini seçebilir ve e-posta adresi doğrulamada kullanılacak iki faktörlü kimlik doğrulama ayarını da aktive edebilirsiniz.


  Aynı adımları App Store üzerinden de Giriş Yap düğmesine dokunarak gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan nokta, iCloud'dan çıkış yaptığınızdan emin olmaktır. Ekrandaki adımları izlediğiniz takdirde birkaç dakika içerisinde yeni bir Apple ID'ye sahip olabilirsiniz.

  Apple Kimliği Neden Gerekli?

  iPhone, iPad, iPod ya da iWatch gibi herhangi bir Apple hizmetini kullanıyorsanız, tüm servis verilerinizin kayıt altında tutulması için bir Apple kimliği oluşturmanız şart. Bununla birlikte oluşturduğunuz Apple kimliği ile Apple da sizi müşterisi sınıfına koyacak ve sunduğu tüm imkanların size de tanınmasını sağlayacaktır. Bu nedenle de bir Apple cihaz sahibi olarak bir Apple kimliğine sahip olmanız oldukça önemli ve gereklidir.

En İyi Kız Görüşü

 • Cihazınızdan Ayarlar sayfasını açın.
  Apple kimliğiniz mi yok? yazısına dokunun.
  Ücretsiz Apple Kimliği Yarat yazısına dokunun.
  Doğum tarihinizi girin.
  Tam adınızı girin.
  Yeni bir e-posta adresi belirleyin.
  Bir şifre oluşturun.
  Bir güvenlik sorusu belirleyin.
  Şartları kabul edin.
  Senkronizasyon seçeneklerini belirleyin.
  Diğer seçenekleri özelleştirin.

  Yukarıdaki adımları izleyerek iPhone ve iPad cihazlarınız üzerinden kendinize kolayca yeni bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz. Ücretsiz Apple Kimliği Yarat adımından sonra sistem sizi zaten yönlendiriyo. Dikkat etmeniz gereken nokta ise hata yapmamak. Hatalı bir yazımı düzeltmek için daha sonra çok uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle acele etmeden, hatasız bir şekilde bilgilerinizi girin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 8
 • Kullandığın Gmail hesabını yaz gitsin , atla deve degıl

 • Kullanıcı açmak gibi bişey, mail ile kaydoluyosun sadece

 • Telefonun kimliği senin kimliğin gibi ama bu iphonede çalınsa bile bulunuyor diye biliyorum o kimlikten.

 • Herhangi bir mail hesabıyla kimlik oluşturabilirsin. Telefonun yönlendirmesi lazım seni

 • Kullandığınız e postayı yazacaksınız. Yoksa bir kullanıcı adı üzerinden icloud erişimi alacaksınız.

 • E devletten oluşuyor 😀

 • Tc falan yazcan

 • Anladık ayfonun var. Az ötede hallet işni

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?