+1 yıl

Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır ne demek?

Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır ne anlama geliyor arkadaşlar? Arkadaşımı aradığımda bu cevabı alıyorum otomatik olarak. Kendisi bunu ayarlamış olabilir mi?
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Ne Demek?

  geçici olarak servis dışı ne demek
  geçici olarak servis dışı ne demek

  Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır anonsu birden fazla sebepten dolayı karşınıza çıkabilir. Bu sebeplerden bazıları size bağlı bazıları ise kullandığınız operatöre bağlı olarak gerçekleşir. Aradığınız numara geçişi olarak servis dışıdır sorunun nedenlerini açıklayayım.

  1- Ödemelerin Aksamasından Dolayı Oluşan Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Sorunu

  aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır ne demek
  aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır ne demek

  Aradığınız numara servis dışıdır anonsu ile karşılaşıyorsanız bunun sebeplerinden bir tanesi aradığınız kişinin faturasını ödememesi veya çok uzun süredir hattına TL yüklememiş olmasıdır. Telefon hattına yükleme yapılmadığı zaman belli bir süre sonra hat pasif duruma düşer ve yalnızca dışarıdan aramalara ve mesajlara açık olur. Bu süreç biraz daha ilerlerse hat geçici olarak servis dışı kalır ve aradığınız zaman aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır anonsunu duyarsınız.

  2- Operatörden Kaynaklı Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Sorunu

  servis dışı ne demek
  servis dışı ne demek

  Çok nadir olsa da operatörlerden kaynaklı bir sorun oluştuğu zaman operatörler aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır anonsunu size dinletir. Genel olarak bu sorunlar kısa sürede çözülür ve istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz.

  3- Telefon Hattından Kaynaklı Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Sorunu

  geçici servis dışı ne demek
  geçici servis dışı ne demek

  Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır anonsunu duyuyorsanız aradığınız kişinin telefon hattında problem olabilir veya telefonun sim takma kısmında donanımsal olarak bir sorun çıkmış olabilir. Bunun çözümü olarak ilk öncelikle hattı çıkartıp tekrardan takma denenebilir. Sorun çözülmezse ilk öncelikle operatörle iletişime geçmek gerekir. Onlardan kaynaklı bir sorun değil ise telefonun tamir görmesi lazım.

  Bunlar arasında en sık görülen ilk seçenekte bahsettiğim faturanın ödenmemesi veya TL yükleme süresinin geçmesinden dolayı bu sorunun ortaya çıkmasıdır ama diğer iki seçenekten dolayı az da bir ihtimal olsa da bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

  Kısacası “Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır ne demek?” sorusunun yanıtı, kişiye veya operatöre bağlı olan hatalardan dolayı belli süreliğine hattın servis dışı kalmasıdır.

  Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Nasıl Yapılır?

  aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır
  aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır

  Bunu kendiniz isteyerek yapamazsınız yani size ulaşmasını istemeyen bir numaraya bu anonsu dinletme gibi şansınız yok. Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı bu durum kendisi gerçekleşir. İlla yapacağım diyorsanız, faturalarınızı ödememeniz veya uzun süre TL yüklemesi yapmamanız gerekiyor, bu yöntemi hiç tavsiye etmem J

  Aradığınız numara geçici olarak servis dışıdır nedir ve nasıl yapılır?” sorularına yanıt vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

 • Faturaları ödenmediği için ve 90 günü geçtiği için dış aramalara da kapatılmış
  Bir süre sonra o numara başka birine verilir sanırım süresi 12 aydı

  • Hat aveanın ama

  • fark etmez numara satışa çıkartılır eski kullanıcıdan ses seda çıkmayınca tabi çok süresi vardır daha

 • faturasını ödeyememmiş geçici olarak hattı kapanmış.

En İyi Kız Görüşü

 • hattı kapanmıs faturalıysa faturayı geciktirmis konturluyse bayadır yukleme yaapmamıs.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • fatura ödememiş herhalde

 • geçici olarak kapanmış efendim hattı

  • Whatsappta neden görünmüyor

  • görünmez geçici olarak servis dışı edildiği için efendim