+1 yıl

Arama Yönlendirildi Ne Demek? Yönlendirilmiş Arama Nedir?

Erkek arkadaşımı arıyorum bir kaç kere çalıyor sonra telesekreter çıkıp aradığınız kişi şu an da telefona cevap veremiyor dedi. Tesadüfen ekrana baktım o sırada arama yönlendirildi diyor ne demek bu ayarlamış mı?

Arama yönlendirildi ne demek? Yönlendirilmiş arama ne demek? Açıklayabilecek olan arkadaşlarımız var mı? Teşekkürler şimdiden.
1 1

Çok Süper Cevap

 • Arama Yönlendirildi Ne Demek?

  Arama Yönlendirildi Ne Demek? Yönlendirilmiş Arama Nedir?

  Günümüzde iletişim çok önemli. Her insan günün her saatinde ulaşılabilir olmaya çalışıyor. Özellikle iş hayatında ulaşılabilir olmak çok daha önemlidir. Bu yüzden gelişen teknoloji ile birlikte arama yönlendirme ortaya çıkmıştır.

  Aslında çok yararlı bir özellik olan arama yönlendirme, insanlar tarafından fazla bilinmiyor ve kullanılmıyor. Karşıdan bir çağrı yönlendirme işlemi görünce akıllarda, “Arama yönlendirildi ne demek?” veya “Çağrı yönlendirildi ne demek?” tarzında sorular oluşuyor. Elimden geldiğince yanıtlamaya çalışayım.

  Yönlendirilmiş Arama Ne Demek?

  Arama yönlendirme telefonunuz meşgulken veya kapalıyken telefon numaranızı başka bir numaraya yönlendirmektir. Böylece her an ulaşılabilir olabiliyorsunuz. Telefonunuz kapalıyken yönlendirdiğiniz hat üzerinden konuşmalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

  Arama Yönlendirildi Hat Meşgul Ne Demek?

  Arama Yönlendirildi Ne Demek? Yönlendirilmiş Arama Nedir?

  Bu durumla karşılaşma durumunuz oldukça nadirdir fakat olabilir. Aradığınız kişi arama yönlendirme kullanıyorsa ilk telefon numarası ulaşılmaz olduktan sonra aramalar yönlendirilir.

  Yönlendirilen telefon numarasında başka bir kişi ile görüşme halindeyse telefonunuzda “Arama yönlendirildi, hat meşgul” şeklinde bir yazı çıkar. Bu karşı tarafın yönlendirdiği hat üzerinden başkasıyla konuştuğunu veya meşgul olduğu için diğer hat üzerinden meşgule attığını gösterir.

  Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

  Arama Yönlendirildi Ne Demek? Yönlendirilmiş Arama Nedir?

  Arama yönlendirme yapmak oldukça basittir ve bunun birden fazla şekli vardır. Onları da açıklayayım.

  1- Telefon Ayarları Üzerinden Arama Yönlendirme

  Şu zamanda akıllı telefon kullanmayan çok az kişi vardır. Akıllı telefonlar üzerinden çağrı yönlendirme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Telefonun “Ayarlar” kısmına girdikten sonra “Arama Yönlendirmesi” kısmı karşınıza çıkacaktır. Buradan çağrı yönlendirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

  2- Telefonun Arama Kısmından Arama Yönlendirme

  Telefon ayarlarından arama yönlendirme işlemini yapmak istemeyenler bunu telefonun arama bölümünden de yapabilirler. Burada sadece yapmanız gereken şey, *21 tuşladıktan sonra yönlendirilmesini istediğiniz numarayı yazıp # yapmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde telefonunuz ulaşılmaz haldeyken diğer numaraya aramalar gelmiş olur.

  3- Uygulamalar ile Arama Yönlendirme

  Bu yöntem her ne kadar kullanılmasa da ben yine bahsedeyim. Uygulama marketleri üzerinde arama yönlendirme yapmayı sağlayan uygulamalar var. Kullanmadığım için tam bir uygulama ismi veremiyorum fakat uygulama marketine girdikten sonra arama yönlendirme yazarsanız bununla ilgili uygulamalar karşınıza çıkar.

  Arama Yönlendirme Her Operatörden Yapılabilir mi?

  Evet, arama yönlendirmede hangi operatöre bağlı olduğunuz bir önem taşımıyor. Yukarıda bahsettiğim gibi *21 numara ve sonuna # yaptıktan sonra her operatörde bu özelliği aktif edebilirsiniz.

  Arama yönlendirildi ne demek? Yönlendirilmiş arama ne demek? Gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Umarım yardımcı olur.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bak, arıyorsun. Meşgule atıyor. Meşgule atınca seni bant kaydına yönlendiriyor operatörün. O zaman "cevap veremiyor"u duyuyorsun. Yani sevgilin bir yönlendirme yapmıyor, sadece meşgule atıyor, yönlendiren operatör. Endişeye gerek yok.

 • koşullu arama yönlendirme aktif yazıyorsa o her zaman yazıyor çalıp onu demesi de seni meşgule atması

  • Öyle yazıyo. Nası yani bir nevi engellemiş mi beni

  • Hayır o yazı her zaman çıkan bir şey. Adam seni meşgule atıyor engelleme yok.

  • eminmisin

En İyi Kız Görüşü

 • Kendisi de ayarlamış olabilir, yanlışlıkla da yapmış olabilir.. Ama erkek türünden bahsediyoruz :D bilerek yapmış olabilir, sor neden böyle diye :))

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 4
 • engellemiş

  • Çalıyo ama

  • iki kez çalar sonra direk yönlendirilrsin veya meşgul sesi gelir,

  • bendede çağrı aktif diyo sonra arama yönlendirildi diyo bu e demekoluyo

 • Telesekretere yönlendirme yapıyor operatör

 • engellemiş

 • Engellemiş seni.

  • Çalıyo ya ne engellemesi

  • Engellemiş.

 • evet yönlendirme yapmış

 • Meşgule alıyor seni gülüm

 • engellemiş olabilir