+1 yıl

Badoo Nedir? Nasıl Kullanılır?

Selam arkadaşlar, dün arkadaşım Badoo diye bir şeyden bahsetti. Badoo nedir? Nasıl kullanılır?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Badoo Nedir?

  Badoo, arkadaş odaklı sosyal paylaşım platformdur. 2006 yılında kurulan Badoo, arkadaş edinmek, video ve fotoğraf paylaşmak, yeni insanlarla tanışmak için kullanılmıştır. Platform kendisini flört ağı olarak tanımlanmaktadır. Diğer flört platformlarına göre çok daha fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Badoo şu an 190 ülkede 200 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

  badoo nedir
  badoo nedir

  Badoo Nasıl Kullanılır?

  Badoo platformunu kullanabilmeniz için masaüstünden www.badoo.com adresine gitmeniz veya uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulama hem iOS işletim sisteminde hem de Android işletim sisteminde çalışıyor. Uygulamayı App Store veya Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

  1- Profil Oluşturun

  Badoo kullanıcılarının size ulaşması için bir profil oluşturmanız gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra profilinizi oluşturun, profil resmi yükleyin, kendinizden bahsedin. Sonrasında ise Facebook profilinizi bağlayarak veya telefon numaranız ile doğrulama yapın.

  2- Albüm Oluşturun

  Güzel fotoğraflarınız ile albüm oluşturmak Badoo uygulamasında daha çok kişinin sizi tanımasını sağlayacaktır. Fotoğraflarınızdan albüm oluşturup Badoo’da paylaşabilirsiniz. Badoo size 500 fotoğrafa kadar fotoğraf paylaşma imkanı verir. İsterseniz Facebook üzerindeki fotoğraflarınızı Badoo üzerinden paylaşabilirsiniz.

  3- Çevrenizdeki Kişileri Keşfedin

  Bir flört ağı olan Badoo, sizin yakınınızda bulunan ve belirlediğiniz kriterler içindeki kişileri karşınıza çıkarır. Buradan beğendiğiniz kişilere mesaj atarak iletişim kurabilirsiniz.

  4- İletişim Kurun

  Badoo’da biriyle sohbet etmek istiyorsanız profil ve mobil doğrulamayı yapmanız gerekiyor. Bu doğrulamaları yaptıktan sonra beğendiğiniz kişilerin profiline girerek mesaj atabilirsiniz. Bunun dışında size yazmasını istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

  5- Sizi Beğenenleri Kontrol Edin

  Platformda sizi beğenen kişileri görebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Sizi beğenen kişilerle tanışmanız çok daha kolay olacaktır.

  6- Fotoğrafları Oylayın

  Badoo, ilginizi çekebilecek kişilerin fotoğraflarını rastgele bir şekilde gösterir. Bu fotoğrafları oylayabilirsiniz, hatta oylamanızı tavsiye ederim. Ne kadar çok kişinin fotoğrafını oylarsanız sizin fotoğraflarınızda o kadar çok kişiye gösterilir.

  7- Hesabınızı Yükseltin

  Eğer Badoo uygulamasını beğenirseniz hesabı yükseltip daha fazla ayrıcalığa sahip olabilirsiniz. Badoo normalde ücretsiz bir uygulamadır fakat hesabı yükseltmek isterseniz belli bir ücret ödemeniz gerekir.

  Badoo Kullanıcı Yorumları Nasıl?

  Badoo uygulamasının kullanıcı yorumları oldukça olumlu. Uygulaması App Store üzerinde 4.5 yıldız, Play Store üzerinde ise 4 yıldız almış. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir platform.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Ona benzeyen birçok program denedim ve denedim.
  Hepsi ezik ve hepsi hırsız.

 • o site b*k gibi ya. ucretli her sey. ve kizlarda sohbet etmiyor zaten. kari kiza bakcam dersen takil.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?