+1 yıl

ByteFence Nedir? Zararlı Mı?

Yanlışlıkla bilgisayarıma ByteFence diye bir program yüklemişim. ByteFence nedir bilen var mı?
0 0

Çok Süper Cevap

 • ByteFence Nedir?

  ByteFence, Byte Technologies tarafından geliştirilen bir anti-malware programıdır. Kısacası bir antivirüs programı olduğunu söyleyebiliriz. Bu programı bilgisayarınıza başka bir programla birlikte yüklemiş olabilirsiniz. Birçok kişi internetten indirdiği bir programı yüklerken yanında ByteFence programını da indirmektedir. Bu programın 60 milyon aktif kullanıcısı bulunmaktadır.

  ByteFence Nasıl Kullanılır?

  Eğer antivirüs olarak bu programı kullanmak isterseniz, programı açtıktan sonra karşınıza oldukça basit arayüzlü bir ekran çıkacaktır. Bu ekrandan “Hızlı Tarama” (Quick Scan) seçeneğini seçtiğinizde bilgisayarınız taranmaya başlar. Programın yakaladığı zararlı programlar sağ alt köşede bulunmaktadır. Ancak taramayı yaptıktan sonra virüsleri temizlemek için ücretli Bytefence programına geçmeniz gerekiyor. Programı ücretli sürüme yükseltmek istediğinizde otomatik olarak site açılır ve karşınıza paketler çıkar.

  ByteFence Zararlı Mı?

  ByteFence, yasal bir anti-malware programı olduğu için zararsız bir uygulamadır. ByteFence, ücretsiz bir program olsa da virüsleri taradıktan sonra temizlemek için ücretli sürüme geçmenizi ister. Bunun dışında birçok programı virüs gibi algılaması sorun yaratabiliyor. Bu yüzden ByteFence kaldırma mantıklı olacaktır. Nasıl kaldıracağınızı aşağıda anlatacağım.

  ByteFence Nasıl Kaldırılır?

  Bytefence kaldırma için ilk öncelik programı devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bilgisayarınızda sağ alt kısımda bulunan saat bölümünün yanındaki programları açın ve Bytefence programına sağ tıklayın. Ardından “Quit” seçeneğini seçerek programı devre dışı bırakın. Sonrasında şu adımları izleyin:

  • Bilgisayarınızda “Ayarlar” kısmını açın.
  • Ardından “Uygulamalar ve Özellikler” sayfasına tıklayın.
  • Buradan ByteFence Anti-Malware programını bulun ve tıklayın “Kaldır” seçeneğine tıklayın.
  • Eğer program çalışıyor tarzında bir hata alırsanız, Ctrl+Alt+Del kısmından Görev Yöneticisini açın. Sonrasında ByteFence yazan programlara sağ tıklayıp “Görevi Sonlandır” seçeneğine tıklayın. Buradan kapattıktan sonra uygulamalardan tekrardan kaldırmayı deneyin.


  ByteFence anti-malware kaldırma ve ne olduğunu detaylıca anlattım. Umarım işine yarar

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Fikrim yok programi kaldirirsan daha başarılı olur.

 • Ne olduğunu bilmiyorum