+1 yıl

Dlive Nedir? Dlive Canlı Yayın Açma Nasıl Yapılır?

Merhaba, Dlive nedir? Canlı yayın açan var mı aranızda? Para kazanılıyor mu bu işlerden? Dlive canlı yayın açma nasıl yapılır? Bilgi verebilir misiniz arkadaşlar biz de yolumuzu bulalım buradan. :D
0 1

Çok Süper Cevap

 • Dlive Nedir?

  Dlive, son dönemlerde yükselişte olan bir canlı yayın platformudur. Yeterli ekipmanı olan herkes bu platform üzerinden yayın açabilir. Mobil, bilgisayar veya diğer internete ulaşabileceğiniz cihazlardan yapılan yayınları izleyebilirsiniz. Platform 2018 yılında kurulmasına rağmen yani yeni olmasına rağmen oldukça çok izleyiciye sahiptir.

  Dlive Canlı Yayın Nasıl Açılır?

  Dlive canlı yayın açmak için ilk öncelikle iyi bir ekipmanınız ve iyi bir internet bağlantınızın olması lazım. Bunları ayarladıktan sonra takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde:

  • Yayın programı indirin ve kodlayıcı ayarlarını güncelleyin.
  • Dlive hesabı oluşturun ve sağ üst kısımda bulunan yayın bilgilerine girerek bu alanı doldurun.
  • Yayın başlığı, dili ve yayın kategorisi gibi bilgileri doldurduktan sonra “Kaydet” tuşuna basın.
  • Kaydet tuşunun yanında çıkan kodlayıcı sunucu bilgileri üzerinden yayın anahtarını alıp bilgileri kopyalayın.
  • Yayın anahtarınızı OBS programına yapıştırın ve OK tuşuna basıp yayını başlatın.

  Dlive canlı yayın açma işlemini bu şekilde yapabilirsiniz.

  Dlive Nedir? Dlive Canlı Yayın Açma Nasıl Yapılır?

  Dlive Yayın Anahtarı Almak için Gereken Şartlar Nelerdir?

  Dlive yayın anahtarı alma için belirli bir şart yoktur. Yayın açmak isteyen herkese OBS ile bağlantı kurulması için yayın anahtarı verilir. Bu anahtarı OBS’ye veya kullandığınız yayın programına yapıştırmanız yayının başlamasını sağlayacaktır.

  Dlive Nasıl Para Kazanılır?

  Twitch gibi bir kazanç mantığı olan Dlive, topladığınız limonları bozdurmanız karşılığında size para veriyor. Limon paralar dışında bynogame ve oyunfor gibi siteler üzerinden de bağış alarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca Dlive’da sadece yayın açanlar değil yayın izleyenler de para kazanıyor. İzlediğiniz yayıncının ganimetinden size belli miktarda limon para veriliyor ve bunu normal paraya çevirebiliyorsunuz. Dlive para kazanma sistemi bu şekilde.

  Dlive Ne Kadar Kazandırıyor?

  Dlive üzerinden ne kadar kazanacağınız tamamen size bağlı. Topladığınız limon paralara, abone sayınıza ve gelen bağışlara göre değişir. Ne kadar fazla izleyiciniz ve aboneniz olursa o kadar çok bağış ve abone parası alabilirsiniz. Kısacası tamamen sizin popüleritenize kalmış bir durumdur.

  Dlive Nedir? Dlive Canlı Yayın Açma Nasıl Yapılır?

  Dlive'da 1 Limon Kaç TL'ye Denk Geliyor?

  Dlive’da kazanç konusunun limonlar üzerinden döndüğünü belirtmiştim. Durum böyle olunca limonlarla alakalı en çok merak edilen soru “Dlive 1 limon kaç TL?” sorusu oluyor. 1 Limon 0,012 dolar yani güncel kur ile TL’ye çevirdiğimizde Dlive 1 Limon 0,087 TL ediyor.

  Dlive'da Limon Hilesi Mevcut mu?

  Dlive üzerinde limonlar para ile alınıp paraya dönüştürülebildiği için hile indirmeniz pek mümkün değil. İnternet üzerinde Dlive hile şeklindeki linkleri indirmenizi pek önermem, muhtemelen virüs barındıran dosyalardır. Hile yapıp limon toplasanız dahi Dlive bunu fark edip hesabınızı kapatır.

  Dlive'da Hangi Yayıncılar Yayın Açıyor?

  Dlive’da birçok bilindik yayıncı bulunuyor. En çok takipçisi olanları kısaca listelemem gerekirse;

  • Pewdiepie
  • Tugaygokyt
  • Enesbatur
  • Hazretiyasuo
  • Atadogann

  Dlive para kazanma, Dlive yayın açma gibi konularda yardımcı olmaya çalıştım, ayrıca Twitch canlı yayın açma, ekipmanları hakkında da bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Kazanirsin da izlenmen lazim

 • Ilk defa duydum