+1 yıl

DNS Ayarları Neden Değiştirilir?

İnternetle ilgili bir bağlantı sorunu yaşadığımız zaman neden DNS ayarlarını değiştirme gereği duyuyoruz, DNS ayarları neden değiştirilir?
0 1

En İyi Erkek Görüşü

 • DNS Ayarları Neden Değiştirilir?

  DNS ayarlarını değiştirmek istemenizin daha hızlı internet bağlantısı veya web geçmişini kaydetmemek gibi birçok sebebiniz olabilir. Ayrıca erişime engellenen web sitelerini ziyaret etmek için de DNS değişikliği yapabilirsiniz.

  DNS Ayarları Neden Değiştirilir?

  Yasaklı siteye erişim sağlamaya çalıştığınız zaman karşınıza sitenin engellendiğine dair bir mesaj içeren yönlendirilmiş bir sayfa açılır. Aslında erişim talebiniz DNS sunucunuz tarafından reddedilerek, gerekli IP adresi paylaşılmadığı için web sitesine giremezsiniz ve böyle bir sayfayla karşılaşırsınız. Böyle bir durumda DNS ayarlarınızı değiştirirseniz daha önce erişim sağlayamadığınız engellenmiş olan sitelere giriş yapabilirsiniz.

  https://www.youtube.com/embed/mkIKU_honk8

  DNS ayarlarınızı değiştirdiğiniz ve yasaklı sitelere girdiğiniz zaman bilgisayarınız olası güvenlik saldırılarına açık hale gelebilir. Bunu sakın unutmayın! Bu nedenle özellikle BTK veya mahkeme tarafından engellenmiş bir web sitesine girmek istiyorsanız güvenlik duvarı veya antivirüs programlarınızın mutlaka açık olduğundan emin olun.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?