+1 yıl

En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

Arkadaşlar selam, evinde ateş ölçer kullanan var mı? Ailem için zaman zaman lazım oluyor, hele ki şu salgın döneminde sadece ateşlendiğimizi hissettiğimiz için hastaneye gitmeyelim istiyoruz. Evde kullandığınız en iyi ateş ölçer hangisi? Marka tavsiyeleriniz var mı?
1 0

Çok Süper Cevap

 • Ateş ölçerler her zaman sık kullanılan aletlerden bir tanesiydi. Ancak koronavirüs salgını sebebiyle kullanımı çok daha fazla arttı. Her AVM’de veya işletmede kullanılan bir alet haline gelen ateş ölçerlerin iyisini bulmak oldukça önemli. En iyi ateş ölçer markaları arasından seçim yaparsanız, uzun süre kullanabilirsiniz. Aşağıda paylaştığım en iyi ateş ölçer seçenekleri arasından bir tanesini seçip alabilirsiniz.

  En İyi Ateş Ölçer Hangisidir?

  1- Braun ThermoScan IRT 6520 MN Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  En iyi ateş ölçer markası Braun tarafından “Ateş Ölçerlerin Amiral Gemisi” olarak tanımlandırdığı bu model, bir ateş ölçerin yapabileceği her şeyi yapıyor. Yaş hassasiyeti özelliğine göre ayarlanabilir ateş rehberliği bulunuyor. Kolay anlaşılabilir renk kodlamaları ve ısıtmalı ucu sayesinde daha doğru ölçüm yapabiliyorsunuz. Ürünün fiyatı 469,90 TL’dir.

  2- Jumper Temassız Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  En çok satılan ateş ölçer markalarından bir tanesi olan Jumper, temassız algılayan yapısı sayesinde dokunmadan ateş ölçmenizi sağlıyor. İşitsel ve görsel ateş uyarısı sayesinde ateş ölçümünü bitirdiğinde sizi bildiriyor. Ayrıca 3 renkli LCD ekranı bulunuyor. Bunun dışında 20 adet ölçtüğü ateş değerlerini hafızaya alabiliyor. Fiyatı ise 123,11 TL.

  3- Xiaomi Mijia iHealth Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  Xiaomi Mijia iHealth, alabileceğiniz en iyi ateş ölçer modelleri arasındadır. Yüksek doğruluk payı ve 3 cm mesafeden temassız ölçüm yapabilmesi oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor. Kapalı alan sıcaklık sensörü, mesafe sensörü ve titreşimli uyarı sistemi bulunmaktadır. Ürünün fiyatı ise 205 TL’dir.

  4- Kangji KY-111 Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  Uygun fiyatlı olmasından dolayı çok satışı yapılan Kangki KY-111, kızılötesi teknolojisi ile ateş ölçümü yapan bir ateş ölçerdir. 1-5 cm arası mesafeden ateş ölçümü yapabilen Kangji KY-111, yanında iki adet pil ile veriliyor. Ürünün fiyatı ise 46,55 TL.

  5- XS Temassız Kızıl Ötesi Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  XS kızıl ötesi ateş ölçer, CA Sertifikalı bir üründür. Hem vücut sıcaklığı hem de yüzey sıcaklığı ölçebilmektedir. Sadece 1 saniye içinde ölçüm yapan ateş ölçer, vücut sıcaklığı kodunda 32 – 42.9 derece arasında ölçüm yaparken, nesne sıcaklığı modunda ise 0 ile 100 derece arasında ölçüm yapar. Algılama mesafesi ise 5 – 15 cm arasıdır. Ürünün fiyatı 37,49 TL’dir.

  6- Braun Prt 2000 Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  Braun markasının bir başka modeli olan Prt 2000, temassız bir model değildir. Yaşa göre ayarlanabilir özelliğinin dışında son ölçüm değerini hatırlama gibi özellikleri vardır. 8 saniyede ölçüm yapar ve sonunda alarm ile size bildirir. Bu ateş ölçerin fiyatı 140 TL.

  7- Bo Hui Infrared Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  Kullanışlı bir ateş ölçer olan Bo Hui Infrared, kızılötesi sensörü sayesinde uzaktan ölçüm yapabilmektedir. Ölçüm geçmişlerini görüntüleyerek ateş durumunuzdaki değişikliği görebilirsiniz, böylece durumunuzu daha iyi değerlendirebilirsiniz. Ürünün ölçüm mesafesi 5 cm’dir. Ürün 60 TL’den satılıyor.

  8- Loobex DT-4060 Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  Vücut ve yüzey sıcaklığını ölçebileceğiniz bu cihaz, son 32 ölçümü hafızasında tutabilme özelliğine sahiptir. Infrared teknolojisi sayesinde hatasıza yakın ölçüm yapmaktadır. Ölçüm mesafesi ise 3 ile 5 cm arasındadır. 1 saniyede ateş ölçümünü gerçekleştirebilirsiniz. Ürünün şu anki fiyatı 100 TL’dir.

  9- Yasee FT-100B Temassız Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  Yasee FT-100B temassız ateş ölçer, vücut ve nesne sıcaklığını ölçebilir. Üç renkli gösterge ışığı mevcuttur. 1 saniye içerinde ateş ölçümünü gerçekleştirebilir. Önceden yaptığınız 32 ölçümü hafızasında tutabilecek depolaması vardır. Ayrıca otomatik kapanma ve güç tasarrufu özelliklerine sahiptir. Ürünü 64,15 TL’den satın alabilirsiniz.

  10- Kanz 0611 Ateş Ölçer

  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

  Kanz 0611 ateş ölçer, hem alından hem de kulaktan ölçüm yapabilmektedir. Ortam termometresi olarak da kullanabileceğiniz ateş ölçer, 0.5 saniyede ölçüm yapabiliyor. Ayrıca 30 ölçüm hafızası bulunuyor. Ürünün şu anki fiyatı 176,25 TL.

  Ateş ölçer tavsiyelerim bu kadardı, umarım işine yarar.

En İyi Kız Görüşü

 • Merhaba

  Kesinlikle Xiaomi Mijia iHalth tavsiye ederim.

  • Ürün Tipi Tabanca.
  • Temassız Kullanım Var.
  • Işıklı Ekran Var.
  • Su Geçirmez Yok.
  • Pil Göstergesi Yok.
  • Diğer Özellikler Titreşim Özelliği.
  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?
  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?
  En İyi Ateş Ölçer Hangisi? Marka Tavsiyeleriniz Var mı?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Omron MC720E

  • En iyi ateş ölçerler arasında gösterilen Omron MC720E, temassız ölçüm yapan ateş ölçerlerden biri. 1 saniye gibi kısa bir sürede ölçüm yapabilen cihaz, objelerin ve ortamın sıcaklığını da başarılı bir şekilde ölçebiliyor. Bu sayede su, süt ya da mama gibi gıdaların sıcaklığını pratik bir şekilde ölçmenize imkan tanıyor. Ek olarak cihazın önceki ölçümleri kaydedebildiğini ve ölçümleri Santigrat ya da Fahrenhayt olarak görüntüleyebildiğini de söyleyelim. Cihazın tek dezavantajı ise rakiplerine göre bir hayli yüksek olan fiyatı.


  Weewell WTD105

  • Daha basit bir ateş ölçer arıyorsanız Weewell WTD105 tam size göre! %100 suya dayanıklı olan cihaz, 10 saniye gibi kısa bir süre içerisinde ölçüm yapabiliyor. Kullanılmadığı takdirde 10 dakika içerisinde otomatik olarak kapanan WTD105, yumuşak ucuyla büyük beğeni topluyor. Ek olarak cihaz, ölçümleri Santigrat ya da Fahrenhayt olarak görüntüleyebiliyor ve sesli uyarı sistemiyle ölçümün tamamlandığını haber verebiliyor.


  AFK YK001

  • Temassız ateş ölçerlerden biri olan AFK YK001, listemizin en dikkat çeken ateş ölçerlerinden biri. Hem bebeklerde hem de yetişkinlerde rahatlıkla kullanılabilen cihaz, son 50 ölçümü kaydedebiliyor. Ek olarak cihazın kullanılmadığı takdirde otomatik olarak kapandığını ve ölçümleri Santigrat ya da Fahrenhayt olarak görüntüleyebildiğini de söyleyelim.


  Bo Hui Infrared

  • Oldukça başarılı bir ateş ölçer ile devam edelim! Bo Hui Infrared, 0.5 saniye gibi kısa bir süre içerisinde ölçüm yapabiliyor. Ölçümleri Santigrat ya da Fahrenhayt olarak görüntüleyebilen cihaz, büyük ekranıyla da beğeni topluyor. 38 derece gibi yüksek ateş seviyelerinde sesli uyarı veren Bo Hui Infrared, oda ve obje sıcaklığını da başarıyla ölçebiliyor. Ek olarak cihazın son 32 ölçümü kaydedebildiğini de söyleyelim.


  King YNA - 800

  • En sevilen temassız ateş ölçerlerden biri olan King YNA-800, geniş LCD ekranı sayesinde oldukça rahat bir kullanım sunuyor. Cihaz, son 99 ölçümü saklayabiliyor ve ortam sıcaklığını ölçebiliyor. Değişken hava şartlarında bile kesin sonuçlar veren YNA-800, 0.5 saniye gibi kısa bir süre içerisinde ölçümü tamamlayabiliyor.


  Braun PRT2000

  • En popüler çubuk ateş ölçerlerden biriyle devam edelim. Age Precision teknolojisi sayesinde yaşa göre ayarlanabilir ateş rehberi sunan PRT2000, esnek ucuyla büyük beğeni topluyor. 8 saniye içerisinde ölçümü tamamlayan cihaz, renk kodlu LCD ekrana sahip. Ek olarak cihazın son ölçüm değerini kaydedebildiğini ve yüksek ateş seviyelerinde sesli uyarı verebildiğini de söyleyelim.
 • braun kullanıyorum ben baya memnunum