+1 yıl

En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

Merhaba,
Ufak ufak çizim yapmaya başlamak istiyorum öyle hobi olsun diye. Bildiğiniz en iyi basit çizim programları hangileri? Tavsiyeleriniz olur mu?
0 1

Çok Süper Cevap

 • En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  1- Adobe Photoshop

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Bu alanda en iyi program açık ara Adobe Photoshop’tur. Sadece basit işlemler için değil profesyonel alanlarda da kullanılabilmektedir. Çizim yapmanın yanı sıra hareketleri fotoğraflar bile oluşturabilirsiniz. Bunun dışında logolar, simgeler oluşturmanıza da izin verir. Çizim uygulamaları PC listesinde en başta Adobe Photoshop gelir.

  2- Clip Studio Paint

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Clip Studio Paint, basit çizim programları konusunda oldukça iyi bir programdır. Kullanımı çok zor olmamasına karşın birçok işlemi bu program üzerinden yapabilirsiniz. Animasyon yapma, çizgi roman çıkarma gibi hayalleriniz varsa bu programdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca bir resim çizme programı olarak kullanmanız da mümkün.

  3- Correl Painter

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Resim çizme programları arasında en iyi sayabileceklerimizden bir tanesi de Correl Painter programıdır. Yaratıcı işler çıkarma konusunda yararlanabileceğiniz bu program, 900’den fazla çok yönlü fırça bulundurur. Çok fazla özelleştirme imkanı sunduğu için tasarımlarınız tamamen size has olabilir.

  4- Krita

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Krita bu alanda çok sık kullanılan programlardan bir tanesidir. Diğer yazılımlardan farklı olarak Linux işletim sisteminde de desteklenir. Çizim programları ücretsiz kategorisinde en başta yer alır. Yani kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz çizim programıdır. Ayrıca açık kod olmasından dolayı içerisine birçok özellik ekleyebilirsiniz. Bu da daha güzel tasarımlar ve çizimler yapmanızı sağlar.

  5- Paint Tool SAI

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Basit çizim programlarından bir tanesi olan Paint Tool SAI, kolay bir arayüze ve çeşitli fırça seçeneklerine sahiptir. Çizim yapmak isteyen herkesin rahatlıkla kullanabileceği program, diğer programlardan daha az özelliğe sahiptir. Bu yüzden profesyonellerden çok çizime yeni başlayanlara tavsiye ederim.

  6- İbisPaint

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Telefonunuza veya tabletinize yükleyebileceğiniz bu uygulama, tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Çizimleri bilgisayar üzerinden değil de mobil cihazlar üzerinden yapmayı düşünüyorsanız İbisPaint uygulamasına bakmanızı tavsiye ederim.

  7- Adobe Fresco

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Adobe’nin 2019 yılında piyasaya sürdüğü Fresco, genel anlamda boyama ve çizim için geliştirilmiştir. Programın içerisinde boya karıştırma, akma gibi tabloya çizme hissi veren özellikler mevcuttur. Ayrıca her boya için su miktarını ve ne kadar boya katıp karıştıracağınızı ayarlayabiliyorsunuz.

  8- MediBang Paint

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Ücretsiz çizim programları arasında en iyilerin arasında sayabileceğimiz bir program olan MediBang Paint, üye olma ile birlikte daha çok özelliği kullanıcısına sunuyor. İçerisinde 1000’den fazla ekran tonu ve 20 farklı yazı tipi bulunduruyor. Windows, Android, IOS gibi işletim sistemlerinin neredeyse hepsinde çalışıyor.

  9- Paintstorm Studio

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  Paintstorm Studio, bir çizim programından beklediğiniz her şeyi karşılayabilir. Windows, MacOS, iPad’lerde çalışabiliyor. IPad için olan versiyonu bilgisayardaki ile neredeyse birebir. İçerisinde birçok fırça çeşidi ve özelleştirilebilir özellik bulunuyor. Her türlü dijital çizimi bu program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

  10- GIMP 2

  En İyi Basit Çizim Programları Nelerdir?

  GIMP, Windows ve MacOS işletim sistemlerinde çalışabilen oldukça köklü bir çizim programıdır. Açık kaynak kodlu olmasının yanı sıra ücretsiz bir yazılımdır. Kendi sitesi üzerinden indirip kurabilirsiniz. Ancak çizime yeni başlayan biriyseniz program karışık gelebilir. Çizim konusunda biraz daha profesyonel kişilerin kullanmasını tavsiye ederim.

  Genel olarak en basit ve iyi çizim programları bu şekilde. Umarım işine yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 4
 • Autodesk Sketckhbook kullanabilirsin.

 • İllüstratör öneririm

 • Ne programı al kalemi eline çiz işte

 • Üffff😂😂yetenek programla alakasız.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?