+1 yıl

En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

Eve yeni bir çay makinesi almayı düşünüyorum. Olmuşken kaliteli bir markadan iyi bir model olsun istiyorum. En iyi çay makinesi hangisi? Çay makinesi markası olarak hangi markayı tercih etmeliyim?
0 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Dünyada en çok çay tüketilen ülkelerden biriyiz. Her ne kadar çaylarımızı eski tip çaydanlıklarda yapsak da yavaş yavaş çay makinelerinin kullanımı artmaya başladı. Birçok avantajlı özelliği bulunan çay makineleri arasında en iyisini bulmak zor olabiliyor. Bu cihazlardan almayı düşünüyorsanız, çay makinesi önerilerimi inceleyebilirsiniz.

  En İyi Çay Makinesi Hangisidir?

  1- Fakir Tea N More Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  Ev aletleri konusunda dünya lideri olan Fakir, çay makinesi sektörüne de Tea N More modeli ile adım atmış. Bu modelde 1.8 litre kapasiteli su haznesi ve 1 litre demlik haznesi bulunmaktadır. Susuz kalma koruması, sıcak tutma özelliği gibi birçok özelliği bu çay makinesinde de bulunuyor. Fiyatı ise 250 TL.

  2- Karaca Çaysever Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  Karaca tarafından üretilen Çaysever çay makinesi, birçok özelliği içerisinde bulunduran bir cihazdır. İdeal çayı 15 dakika içerisinde demler ve çay demini aldığında size sesli haber verir. 40 dakika sonra ise çayın bayatladığına dair ikaz ışığı yanar. Demlik kapasitesi 0.8 Lt, su haznesi ise 1.5 Lt’dir. Otomatik suyu sıcak tutma gibi özellikleri de bulunmaktadır. Karaca Çaysever 600 TL’den satılıyor.

  3- Grundig TM 7981 Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  Grundig markasına ait olan TM 7981 çay makinesi, 0.7 litre demlik kapasitesine ve 1.7 litre su ısıtıcısı kapasitesine sahiptir. Demlik ve gövde kısmı çelikten yapılmıştır. Bu çay makinesinde de otomatik kapanma, susuz çalışma emniyeti gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca sıcak tutma fonksiyonu da var. Fiyatı ise 550 TL civarındadır.

  4- Korkmaz A359-07 Demkolik Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  En iyi çaycı makinesi seçeneklerinden bir tanesi olan Demkolik çay makinesi Korkmaz markası tarafından üretilmektedir. Tek seferde 20 bardak çay demleyebileceğiniz makine, 0.9 litre demlik ve 1.8 su koyma haznesi kapasitesindedir. Susuz kaldığında otomatik kapanma ve sıcak tutma gibi fonksiyonları bulunmaktadır. Cihazın şu anki satış fiyatı 350 TL’dir.

  5- Arzum AR3004 Çaycı Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  Kullanışlı olan bir diğer çay makinesi Arzım AR3004 Çaycı’dır. 1.9 L su kapasitesi ve 0.7 demlik kapasitesi sayesinde herkese yetecek çayı tek seferde hazırlayabilirsiniz. Susuz çalışmama özelliği sayesinde güvenli bir kullanım sağlar. Bunun dışında sıcak tutma ve otomatik kapanma gibi özellikleri de bulunuyor. Bu çay makinesinin fiyatı 380 TL.

  6- Tefal BJ5098TR Tea Expert Deluxe Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  En iyi çay makinesi 2021 yılında, benim fikrimce Tefal BJ5098TR Tea Expert Deluxe modelidir. 1.8 litrelik bir su ısıtıcısı haznesi ve 1 litrelik bir demlik kapasitesi bulunmaktadır. Hem demlik hem de gövde çelikten yapılmıştır. Otomatik kapanma, susuz çalışma özellikleri mevcut. Ayrıca çay filtresi ve su/kireç filtresi bulunuyor. Ürünün fiyatı 600 TL.

  7- Goldmaster IN-6127 Demmaster Inox Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  Uygun fiyatlı bir diğer çay makinesi önerim Goldmaster IN-6127 Demmaster Inox modeli. 2 litrelik su haznesine ve 1 litrelik demlik kapasitesine sahiptir. Özel tasarlanmış ağız yapısı sayesinde damlatma yapmaz. Bunun dışında otomatik sıcak tutma ve kaynatma düğmeleri bulunmaktadır. Ürünün fiyatı şu an 280 TL.

  8- Vestel Sefa 1000 X Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  Türkiye’de en çok kullanılan beyaz eşya ve ev aletleri markalarından bir tanesi olan Vestel, Sefa 1000 X çay makinesi modeli ile bir çay makinesinde aradığınız her şeyi size sunuyor. Susuz çalışmama emniyeti ve otomatik kapanma özelliği bulunuyor. Demlik ve gövde kısmı çelik malzemeden yapılmış. Su haznesinin kapasitesi 1.5 litre, demlik kapasitesi ise 0.8 litredir. Ürünün fiyatı 320 TL.

  9- Awox Demplus Çelik Çaycı Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  En iyi çaycı makineleri arasında Awox Demplus Çelik Çaycı modeli de yer almayı hak ediyor. Demlik kapasitesi 1 litre olan ve 1.7 litrelik su haznesine sahip olan çay makinesi, tek seferde 20 bardak çay demleyebiliyor. Termostatın kablosuz olması ve 360 derece dönebilmesi kullanımda pratiklik sağlıyor. Şu an ürünün fiyatı 200 TL.

  10- Sinbo STM-5817 Çay Makinesi

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?

  En iyi çay makineleri listemin son ürünü Sinbo STM-5817. Gövde ve demlik malzemesi çelikten yapılan cihaz, 2 litrelik su ısıtıcısı kapasitesine ve 1 litreli demlik kapasitesine sahip. Kullanılmadığı zamanlarda otomatik kapanma özelliği sayesinde enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor. Bunun dışında kaynama göstergesi sayesinde kontrolü tamamen size bırakıyor.

  En iyi çay makinesi yorumlarına göre bir liste çıkarmaya çalıştım, listedeki ürünlerin hepsi olumlu yorumlar almış ürünler. Umarım işine yarar.

En İyi Kız Görüşü

 • Merhaba

  Biz 2 yıl evvel arzumdan almıştık ve hala en ufak bir arıza bile yapmadı.
  İstediğin renkte var ayrıca. Tavsiye ederim.😌

  Şimdiden hayırlı olsun 🙂

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 1
 • Tadinda cay icmem istiyorsan Demligi porselen olan alicaksin Makine caylari cok lezzetli olmuyor ama tercih sizin

 • Hepsinden kullandım. Tefalden şaşma derim.

 • Kız arkadaşımın çeyizine Grundig marka almıştım ben çok memnun. Beyaz eşyalarda hep alman markası tercih ediyorum sağlam ve uzun kullanılabilir oluyor. Öneririm

 • Korkmaz marka güzel.

  En İyi Çay Makinesi, Çaycı Hangisi? Önerileriniz Var Mı?
 • Tefal tea expert deluxe paslanmaz çelik inox demlikli çay makinasını öneririm

 • Bende karacanın çaysever robotea makinesi var çay damıtma yoluyla kendisi demliyo su kaynayınca çay demlenince sesli olarak haber veriyo çay bayatlayınca da ışıkla uyarı veriyo. Hem pratik hem de lezzetli çay demliyo ben çok beğenerek kullanıyorum tavsiye ederim