+1 yıl

En İyi Çeviri Uygulaması ve Sitesi Hangisi?

En iyi çeviri uygulaması veya sitesi hangisidir? Doğruya en yakın çeviriyi hangi uygulama yapar?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İnternetin yayılması ile birlikte dünya çok daha global bir hale geldi. İnternet sayesinde farklı ülkede bulunan birisiyle çok rahat iletişim kurabiliyorsunuz. Ancak bunun için yabancı dilinizin iyi olması veya çeviri uygulaması ya da çeviri sitesi kullanmanız gerekebiliyor. Bazı siteler ve uygulamalar çeviriyi kötü yapabiliyor. Eğer biri ile iletişim kuracaksanız ve çeviri uygulamasına ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka en iyi çeviri uygulaması, en iyi çeviri sitesi listeme bakmanızı tavsiye ederim.

  En İyi Çeviri Uygulaması Hangisi?

  1- ITranslate

  Hem Android hem de iOS tarafında kullanılabilen iTranslate, İngilizce’den Türkçe’ye Türkçe’den İngilizce’ye rahatlıkla çeviri yapabileceğiniz bir uygulamadır. Ses tanıma ve sesli çeviri yapabiliyorsunuz. Android 2.3.3 ve üzeri cihazlarda kullanılabiliyor.

  2- Translate

  Translate. com tarafından geliştirilen ve başarılı bir arayüze sahip olan uygulama, 90’a yakın dilde çeviri yapabiliyor. Kolay bir kullanıma sahiptir. İnsan çevirisi özelliği sayesinde en iyi çeviriyi yapmaktadır. Android 2.2 ve üzeri cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabilir.

  3- OnScreen Translate

  Diğer uygulamalardan daha değişik bir yapıdadır. OnScreen Translate, ekranınızda bulunan metni istediğiniz dile çevirebiliyor. Onlarca dil için destek veren OnScreen Translate, kullanımı kolay bir uygulamadır. Android 4.0.3 ve üzeri işletim sistemlerinde kullanılabilir.

  4- Copy Translate

  OnScreen Translate tarzında bir uygulama olan Copy Translate, onlarca dilde çeviri yapabiliyor. Kullanmak için sadece telefonunuzda çevirmek istediğiniz metni kopyalamanız yeterli olacaktır. Gayet hızlı bir uygulamadır.

  En İyi Çeviri Sitesi Hangisi?

  1- Google Translate

  Çeviri dendiği zaman akla ilk gelen sitelerden bir tanesi hatta en baştaki Google Translate’dir. 5000 karaktere kadar yazı yazılabiliyor. Uygulaması da bulunan site, 80 farklı dilde çeviri gerçekleştirebiliyor. Fotoğraftaki yazıları çevirme, sesli çeviri gibi özellikleri bulunuyor.

  2- Yandex Translate

  Google’ın en büyük rakiplerinden bir tanesi olan Yandex, çeviri sitesi konusunda da geride kalmamış. 40 farklı dilde çeviri yapabilen bu site, hızlı bir şekilde çeviri işlemini gerçekleştiriyor. Aynı zamanda uygulaması da bulunmaktadır. Rusça için en iyi çeviri sitesi olduğunu söyleyebilirim.

  3- Bing Translate

  Bir diğer teknoloji devi Microsoft’a ait olan Bing Translate, içerisinde çok fazla veri kaynağı bulunduruyor. Maksimum 5000 karakterlik metin desteği olan Bing Translate, hem profesyonel hem de kişisel bakımdan kullanılabilir. Mobil uygulaması da bulunmaktadır.

  4- Tureng

  Tureng yerli bir çeviri sitesidir ve diğer sitelere göre daha farklı şekilde çalışmaktadır. Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi dillerde çok iyi işler çıkartan site, çeviri yapılan dilin deyim ve kalıplaşmış kelimelerini de çevirmektedir. Mobil uygulaması da bulunan Tureng, Windows ve MacOS için ayrı ayrı programlara da sahiptir.

  5- Zargan

  Zargan yapı olarak Tureng’e benzeyen bir sitedir. Çevirmek istediğiniz kelimenin yan anlamını ve kullanıldığı deyimleri site üzerinden öğrenebilirsiniz. Yerli bir site olan Zargan, İngilizce ve Türkçe olarak çalışmaktadır. Ayrıca bu sitenin de uygulaması bulunmaktadır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 2
 • Google amca😂

 • Çevir sözlük.

 • Skype ya da aliexpress yazılan metini kendisi ceviriyor