+1 yıl

En İyi, En Kaliteli Buzdolabı Markası Hangisi?

Arkadaşlar şu sıra buzdolabı almayı planlıyoruz da, bildiğiniz kullandığınız en iyi, en kaliteli buzdolabı markası hangisi? Tavsiyeleriniz var mı?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Bir evin olmazsa olmazlarını sayacak olursak en başta gelen eşyalarından bir tanesi buzdolabıdır. Bir buzdolabı seçtiğimizde yıllarca bu dolabı kullanıyoruz. Bu yüzden kötü bir marka seçtiğimiz durumda zor durumda kalmamız çok olası.

  Buzdolabı seçimi yaparken hem cebimize uymasına hem de kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Buzdolabı markaları arasında en pahalı buzdolabını almak her zaman kaliteli olduğunu göstermiyor, uygun fiyata bazen çok daha iyi bir buzdolabı alınabiliyor. Bu yüzden buzdolabı almadan önce buzdolabı markalarını iyice araştırmamız gerekiyor.

  En İyi Buzdolabı Markaları Hangileri?

  1- Siemens

  Siemens
  Siemens

  Dünyaca ünlü beyaz eşya markası, Alman kalitesini buzdolaplarında da gösteriyor. Hem enerji tasarrufu hem de genişlik bakımından mükemmele yakın diyebileceğimiz buzdolapları üretiyorlar. Buzdolabı önerileri verirken her zaman bakılmasını söylediğim ilk marka Siemens. Neredeyse her kriterde buzdolabı bulunuyor. Buzdolabı fiyatları 5000 TL'den başlayıp 12.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

  2- Beko

  Beko
  Beko

  Koç Holding’e bağlı olan marka uzun senelerdir buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer beyaz eşyaların üretimini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. En iyi buzdolabı markaları arasında. Yerli bir marka olmasından dolayı buzdolabının kalitelisini diğer markalara göre daha uygun fiyata alabiliyorsunuz. Özellikle B 9479 NEXN modeli çok beğenilip kullanılıyor. Bu buzdolabının fiyatı ise 6000 TL civarında.

  3- Samsung

  Samsung
  Samsung

  Neredeyse her türlü elektronik eşyanın üretimini yapan Samsung, beyaz eşyada da geride kalmamış. Buzdolaplarında A++ ve A+ enerji tasarruflu modelleri ile paranızın cebinizde kalmasını sağlıyor. Buzdolaplarında iç hacmi geniş buzdolapları üretiyor. Her fiyat bandında ürünü bulunuyor. Samsung RT46K6000WW modeli çok tercih ediliyor. Tasarruf bakımından oldukça iyi olan bu modelin fiyatı 3500 TL civarında.

  4- Vestel

  Vestel
  Vestel

  Bir diğer buzdolabı tavsiyesi verebileceğim marka Vestel. Diğer markalar kadar kaliteli buzdolabı üretiyorlar ve fiyatları uygun oluyor. Ayrıca diğer markalardan farklı olarak buzdolaplarında 0 derece özelliği bulunuyor ve bu özellik sayesinde kısa sürede tüketilmesi gereken gıdaların koruması yapılabiliyor. Vestel buzdolapları boyutuna ve özelliklerine göre 1000 TL'den başlayıp 13.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

  5- Bosch

  Bosch
  Bosch

  Bir dönemler Siemens ile ortak olan Bosch, bu birlikteliği bitirdi ve kendi yolunda devam ediyor. Siemens’in gerisinde kalmamak için her türlü beyaz eşyada en kaliteli üretimi yapmaya çalışıyor. Bu yüzden buzdolapları da oldukça kaliteli olan bir marka. Bosch buzdolaplarının fiyatı 3000 TL'den başlıyor. En çok beğenilen modellerinden bir tanesi Bosch KGN76AIF0N. Fiyatı ise 8500 TL civarında.

  6- Profilo

  Profilo
  Profilo

  Bir zamanlar yeli bir marka olan Profilo, başarılarından dolayı BSH gruba satıldı. BSH’ye geçtikten sonra da beyaz eşya üretimindeki başarısı sürdü. Enerji tasarruflu ve iç hacmi geniş buzdolapları bulunan marka, rahatlıkla buzdolabı önerisi olarak verilebilir. En çok beğenilen modellerinden bir tanesinin Profilo BD3257W2NN olduğunu söyleyebiliriz. Bu buzdolabını 4500 TL civarına satın alabilirsiniz.

  7- Regal

  Regal
  Regal

  Zorlu Holding bünyesinde bulunan marka, fiyat performans buzdolapları ile biliniyor. 2002 yılında kurulan marka, o zamandan bugüne kadar hızlı bir gelişim gösterdi. Özellikle Regal NF 3020 modeli hem uygun fiyatı hem de iyi performansı ile çok tercih ediliyor. Bu buzdolabının fiyatı 2500 TL civarında.

  8- LG

  LG
  LG

  Güney Kore merkezli olan firma, Türkiye'de daha çok cep telefonlarıyla biliniyordu. Beyaz eşyada da oldukça kaliteli üretimler yapıyorlar. A++ enerji sınıfındaki LG GN-H702HLHU çok fazla tercih ediliyor. Çok uygun bir fiyatı olmasa da kalitesi fiyatının hakkını veriyor. Ürünün fiyatı 6500 TL civarında.

  9- Arçelik

  Arçelik
  Arçelik

  Koç Holding'e bağlı olan marka, yıllardır Türkiye'de çok başarılı beyaz eşya satış rakamlarına ulaştı. Yerli bir marka olduğu için yabancı markalara göre daha uygun ve kalite olarak aşağısında bulunmuyor. Arçelik 554271 MB hem tasarruflu hem de gayet geniş hacimli olmasından dolayı çok tercih ediliyor. Bu modelin fiyatı 3000-3500 TL civarında. En iyi buzdolabı diyebilirim.

  10- Miele

  Miele
  Miele

  Dünyanın en iyi beyaz eşya markalarından bir tanesidir. Almanya merkezli firma biraz uçuk fiyatlı ürünler satışa sunsa da hepsi fiyatının karşılığını veriyor. En düşük buzdolabı 10 bin TL'den satışa sunulmuş ve 25 bin TL'ye kadar çeşitleri bulunuyor. Durumunuz iyiyse sizi pişman etmeyecek bir markadır.

  11- Hotpoint Ariston

  Hotpoint Ariston
  Hotpoint Ariston

  ABD merkezli firma da diğer önerdiğim firmalar gibi piyasada adını duyurmuş markalardan bir tanesi. Buzdolabı tavsiyesi verirken gönül rahatlığı ile bu markadan bir ürün tavsiye edebiliyorum. Hotpoint E2BY modeli çok beğeniliyor. Bu modelin fiyatı ise 5200 TL.

  12- Vestfrost

  Vestfrost
  Vestfrost

  Danimarka'da kurulan beyaz eşya markası, daha sonradan Türk şirketi olan Vestel tarafında satın alınmıştır. Şu an Türkiye'de ve Slovakya'da üretim yapan fabrikaları bulunuyor. Uygun fiyatlı buzdolapları ile dikkat çekiyor. Vestfrost VF 1268 modeli çok satılıyor. 2000 TL civarında olan buzdolabı, performans konusunda oldukça iyi.

  13- Grundig

  Grundig
  Grundig

  Almanya'da kurulan şirket adını kaliteli radyoları ile duyurmuştur. Sonrasında beyaz eşya markasında belli bir başarı yakalayan marka, İngiliz şirketi Alba ve Türk şirketi Beko tarafından satın alınmıştır. İlerleyen yıllarda Beko hisselerin tamamını satın alarak markayı yüzde yüz Türk yapmıştır. Günümüzde fiyatı ve performansı ile dikkat çekmektedir. GKNE 4800 modeli en çok satılan modellerinden bir tanesidir. Fiyatı ise 2800 TL civarındadır.

  14- Altus

  Altus
  Altus

  1998 yılında kurulan beyaz eşya markası Altus, Koç Holding'e bağlı markalardan bir tanesidir. 11 farklı üretim tesisi bulunmaktadır. Şu an Türkiye'nin dört bir yanında 4000'den fazla satış noktası bulunmaktadır. Altus Alk 471 modeli iç kapasitesi, özellikleri ile çok tercih edilen buzdolaplarından bir tanesi. Fiyatı ise 3700-4000 civarında bir satış fiyatı bulunuyor.

  15- Electrolux

  Electrolux
  Electrolux

  İsveç merkezli firma, her ne kadar elektrikli süpürgeleriyle adını duyurmuş olsa da buzdolabı konusunda da çok başarılı ürünler üretiyor. Electrolux EN5284KOX modeli en çok tercih edilen buzdolaplarından bir tanesidir. Fiyatı ise 5500 TL civarındadır. Diğer modellerine de bakmanızı tavsiye ederim.

  2021'nin en iyi ve en kaliteli buzdolabı markası hangisi? Sorusuna yanıt verdim, umarım yardımcı olur. Bir diğer vazgeçilmez ev elektroniği olan robot süpürge önerileri için gelen görüşleri linkten görebilirsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

10 2
 • Arçelik bence

 • Arçelik ya da Bosch iyidir.

 • Arçelik

 • Beyaz eşyada Miele üzerine tanımam.
  Altus da Arçelik parçaları var bildiğim kadarıyla ve arçelikten daha uygun.

 • beko