+1 yıl

En İyi Font Bulma Siteleri Hangileri?

Arkadaşlar font bulmam lazım ama bir türlü doğru düzgün site bulamadım. Sürekli reklam linkleri çıkıyor, indirme için para istiyor falan. Bildiğiniz en iyi font bulma sitesi hangisi?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Yazılarda kişiselleşmeyi ve farklılığı sağlayan font, Türkçe’ye yazı tipi olarak çevrilebilir. Özellikle markalar logolarında veya afişlerinde fontları sık sık kullanıyor. Yazı tipini yani fontu değiştirebileceğiniz birkaç tane site bulunuyor. Bu siteleri açıklamadan önce indirdiğiniz fontları nasıl çalıştırabileceğinizi anlatayım.

  En İyi Font Bulma Siteleri Hangileridir?

  1- Google Fonts

  Google Fonts en iyi yazı tiplerini indirebileceğiniz sitelerden bir tanesidir. Devasa bir arşiv ve çeşitlilik bulunmaktadır. 800’den fazla yazı tipi ailesi bulabileceğiniz bu sitede, el yazısı gibi sık kullanılan fontları bulmak mümkün. Ayrıca site açık kaynak kodlarına sahip olduğu için fontları indirilebilir.

  2- FontSpace

  FontSpace, en iyi font bulma sitelerinden birisidir. İçerisinde 32 binden fazla yazı çeşidi bulunmaktadır. Yazı tiplerine kolay ve sınırsız bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, siteye üye olmanız yeterli olacaktır. Sitede 750 binden fazla üye bulunuyor.

  3- DaFont

  Yazı tipi oluşturma konusunda en popüler sitelerden bir tanesi de DaFont sitesidir. Sitede bulunan fontlar genel olarak kişisel kullanım için uygundur fakat ticari amaçla kullanılabilecek fontlar da bulunur. İçerisinde birçok temadan yazı tipi bulabilirsiniz.

  En İyi Font Bulma Siteleri Hangileri?

  4- Font Squirrel

  Yüksek kalitede yazı tipi indirmeni sağlayan sitelerden bir tanesi Font Squirrel sitesidir. Eğer ticari amaçla bir yazı tipi oluşturmak isterseniz, bu sitedeki yazı tipleri ticari lisansları ile birlikte geliyor. Ayrıca site, kolay bir arayüze sahip.

  5- Abstract Fonts

  Hem kişisel hem de ticari projeleriniz için kullanabileceğiniz bir diğer font sitesi Abstract Fonts sitesidir. Kolay bir arayüze ve kullanıma sahip olan site, kolayca font indirmeniz için tasarlanmış. Beğendiğiniz fontun yanında bulunan download butonuna basarak yazı tipini indirebilirsiniz.

  6- Behance

  Aslında burası tam olarak bir yazı fontu indirme sitesi değil. Behance, tasarımcıların buluştuğu ve tasarımları birbiriyle paylaştığı bir sosyal ağdır. Burada birçok tasarım bulabilirsiniz. Bu tasarımlar içinde font tasarımları da bulunuyor. Bu fontları ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz.

  7- FontStruct

  FontStruct sitesi de oldukça kullanışlı font siteleri arasında yer alır. Sitede geometrik şekiller ile kendi fontunuzu oluşturabiliyorsunuz. Bunun dışında 43.000’den fazla hazır font bulunuyor, bunları tamamen ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

  En İyi Font Bulma Siteleri Hangileri?

  8- 1001 Fonts

  1001 Fonts, ücretsiz font siteleri arasında en güncel olan sitelerdendir. İçerisinde 9000’den fazla yazı tipi bulundurur. Diğer sitelere göre yazı tipi sayısı az olsa da sık sık güncellenir ve yeni yazı tipleri siteye eklenir.

  9- Urban Fonts

  Ücretsiz yazı tipi sitelerinden bir tanesi de Urban Fonts sitesidir. İçerisinde bulunan binlerce yazı tipine ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitede kategorilere göre font seçimi yapabiliyorsunuz, böylece aradığınız fonta kolayca ulaşabilirsiniz.

  10- FontSpring

  İçerisinde birçok fontu ücretsiz bir şekilde kullanıcıya sunan FontSpring, kolay ve basit arayüze sahip sitedir. İçerisinde ücretsiz fontlar bulunduğu gibi Premium fontlar da bulunuyor. Bu fontları hem kişisel olarak hem de ticari olarak kullanabilirsiniz.

  Yazı Fontu Nasıl Çalıştırılır?

  Yazı fontunu çalıştırmak için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

  • Font sitelerinden istediğiniz fontu indirin.
  • Eğer yazı fontu bir dosya biçimindeyse dışa aktarın.
  • Sonrasında Denetim Masası’na girin.
  • Denetim Masası’na girdikten sonra sağ üst kısımdaki arama bölümüne “Yazı tipleri” yazın.
  • Karşınıza “Yazı Tipleri” dosyası çıkacaktır, bu dosyanın içine girin.
  • İndirdiğini fontu bu dosyanın içine atın.
  • Bu şekilde indirilen yazı fontunu kullanabilirsiniz.

  En iyi font siteleri listem bu şekildeydi, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Font top 100 yaz çıkar

 • 1001fonts. com
  fontspace. com

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?