+1 yıl

En İyi Fotoğraf, Resim Arka Plan Silme Uygulamaları Hangileri?

Selam arkadaşlar, birkaç fotoğrafım var arka planlarını silip düzgün bir arka plan atmak istiyorum, manzara falan. Bilen var mı, en iyi fotoğraf, resim arka plan silme programı hangisi? Online olursa güzel olur ama indirebilirim de. Şimdiden teşekkürler!
0 1

Çok Süper Cevap

 • Fotoğraf çekilirken ayarlanması gereken detay arka plandır. Kötü bir arka plan çok güzel çıktığınız bir fotoğrafı berbat hale getirebilir. Genelde arka planı kötü çıkan fotoğraflarımızı silsek de bazı fotoğrafları silmeye kıyamayız. Burada yapabileceğimiz tek şey arka planı kaldırmak olacaktır. Arka planı kaldırabilmeniz içinse iyi arka plan silme uygulamalarına ihtiyacınız olacak. Sizinle birkaç tane arka plan silme uygulaması paylaşayım.

  En İyi Fotoğraf Arka Plan Silme Uygulamaları Nelerdir?

  1- Apowersoft Online Background Eraser

  Arka plan silici olarak kullanabileceğiniz Apowersoft Online Background Eraser, bu alanda en iyi ücretsiz çevrimiçi uygulamalardan bir tanesidir. Arka planı hızlı ve kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Uygulamada arka planı otomatik algılayan bir sistem vardır. Ayrıca fotoğraf arka plan değiştirme programı olarak da kullanılabilir çünkü uygulama düzenleme seçeneği de veriyor.

  En İyi Fotoğraf, Resim Arka Plan Silme Uygulamaları Hangileri?

  2- Clipping Magic

  Clipping Magic, tıpkı önerdiğimin diğer arka plan silici gibi kolayca fotoğraflarda arka planı silmeyi sağlar. Arka plan silmek dışında saç seçim özelliği gibi değişik özellikleri de vardır. Bu özelliklerden de uygulamayı indirdikten sonra yararlanabilirsiniz.

  3- Pixlr

  Web tabanlı bir uygulama olan Pixlr, Photoshop’a benzer bir arayüze sahiptir ama kullanımı çok daha kolaydır. Arka plan silme dışında, içerisinde bulunan birçok efekti kullanıp fotoğrafı daha özel bir hale getirebilirsiniz. Mutlaka bakmanızı tavsiye edebileceğim bir uygulamadır.

  4- Auto Clipping

  Auto Clipping uygulaması ile de resmin arka planını silme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, uygulamayı açtıktan ve fotoğrafı seçtikten sonra yeşil, kırmızı işaretlerle ön ve arka planı seçmektir.

  En İyi Fotoğraf, Resim Arka Plan Silme Uygulamaları Hangileri?

  5- Malabi

  Malabi bir uygulama değil bir arka plan silme sitesidir. Herhangi bir program veya uygulama indirmenize gerek yok. Malabi internet sitesine fotoğrafı yükledikten sonra saniyeler içerisinde arka plan silebilirsiniz. Ayrıca sonuçtan memnun kalmazsanız tek tuş ile fotoğrafı eski haline getirebilirsiniz.

  6- Remove BG

  Remove BG, kolayca arka plan kaldırabileceğiniz uygulamalardan bir tanesidir. Fotoğrafı koyup arka planı temizlediğinizde fotoğraf beyaz arka plana sahip olur. Daha sonrasında rahatça üzerinde shop yapabilirsiniz. Kullanımı kolay bir uygulamadır.

  7- PhotoScissors

  Çevrimiçi bir arka plan kaldırma uygulaması olan PhotoScissors, kullanımı oldukça kolay bir programdır. Fotoğrafı uygulamaya yükledikten sonra arka planı kaldırabilir veya arka plan resmini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. İstediğiniz işlemi yaptıktan sonra fotoğrafı indirmeniz yeterli olacaktır.

  En İyi Fotoğraf, Resim Arka Plan Silme Uygulamaları Hangileri?

  8- Background Burner

  Tıpkı önerdiğim diğer uygulamalar gibi kolay ve hızlı bir şekilde arka plan silebileceğiniz bir uygulamadır. Ayrıca Background Burner, arka planı otomatik algılar ve siler. İşlemi yaptıktan sonra fotoğrafı PNG veya JPG dosyası olarak indirebilirsiniz.

  9- Slazzer

  Yapı olarak Remove Bg’ye benzeyen Slazzer, kolay kullanıma sahiptir. Arka planda çıkan ve orada bulunmasından rahatsız olduğunuz araç, insan veya nesneleri rahatlıkla kaldırmanızı sağlar. Arka planı sildikten sonra beyaz arka planlı bir fotoğraf ortaya çıkar.

  10- Background Eraser

  Google Play üzerinde en çok tercih edilen arka plan silme uygulamalarından bir tanesidir. Background Eraser, çoğu zaman işlemi otomatik bir şekilde halleder ama bazen sizin manuel olarak el atmanız gerekebilir. Ayrıca fotoğrafları düzenleyebileceğiniz birçok araç bulundurur.

  Bilgisayar ekran görüntüsü kaydetme programları ve fotoğraf düzenleme uygulamaları için de linkteki yazıları okuyabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 0
 • Cihazın Android mi İOS mu?
  Ona göre bilgi vereceğim.

 • Slazzer
  Backround eraser

 • picsart var çok iyi sma sen yine de bi araştır