+1 yıl

En İyi Hız Testi Hangisi? Hız Testi Site Önerisi Olan Var Mı?

Hız testi için kullanabileceğim en iyi siteler hangileri? Hız testi için site tavsiyesi olan var mı?
1 0

Çok Süper Cevap

 • 2021’de En İyi Hız Testi Hangisi?

  1- Ookla Speedtest

  İnternette en çok bilinen ve kullanılan internet hız testidir. Hem web sitesinin olması hem de uygulama olarak hizmet vermeleri büyük avantaj sağlıyor. Kolay kullanım için basit bir arayüzle tasarlanmıştır. Şu an ülkemizde en stabil sonuç veren site diyebiliriz. Android, iOS ve Mac platformları için uygulamaları bulunuyor.

  2- BTK Hız Testi

  Bir diğer hız testi site önerim BTK hız testidir. Yerli bir servis olan bu hız testi, adından belli olacağı üzere Bili Teknolojileri ve İletişim Kurumuna ait bir servistir. Hem Android hem de iOS için kullanılabilir. Servis üzerinden hız testi, anlık gecikme, veri indirme ve veri yükleme işlemleri gerçekleştirilebilir.

  3- Speed Check Hız Testi

  Oldukça basit bir arayüze ve kullanıma sahip olan Speed Check hız testi, upload ve download hızını kolayca görebilirsiniz. Servis tamamen ücretsizdir ve hem Android hem de iOS platformlarında bulunuyor. Rahatlıkla kullanabileceğiniz bir sitedir.

  4- SpeedSmart Hız Testi

  SpeedSmart hız testi sitesi de oldukça kolay kullanıma sahiptir. Site dışında uygulama olarak da hizmet vermektedir. HTML5 seçeneği sunarak rakiplerinden daha önde olmayı hedeflemektedir. Uygulama üzerinden geçmişte yaptığınız hız testlerini görebileceksiniz.

  5- Fast. com Hız Testi

  En çok kullanılan hız testi servislerinden bir tanesi olan Fast. com, Netflix tarafından sunulan bir sistemdir. Netflix üzerinden hız testi yapmaya kalktığınız zaman otomatik olarak bu siteye yönlendirmektedir. Fast. com, mobil uygulama olarak da hizmet vermektedir.

  6- Xfinity Speed Test Hız Testi

  Xfinity Speed Test hız testi servisinde herhangi bir mobil uygulama bulunmamaktadır. Ancak web sitesi olarak çok başarılı bir hız testi sitesidir. Xfinity Speed Test, Comcast’ın bir servisidir. Ayrıca kullanımı oldukça kolaydır.

  7- Cox Internet Speed Test

  En iyi hız testi siteleri arasında bulunan Cox Internet Speed Test, diğerleri kadar fazla kullanılmasa da oldukça kaliteli bir servistir. Cox Communications şirketinin servisi olan bu site, ping, upload, download gibi bütün verileri göstermektedir. Basit bir arayüze sahiptir.

  8- Meteor Hız Testi

  Eğer Android cihazınız için bir internet hız testi servisi arıyorsanız, Meteor tam size göre bir uygulamadır. İnternet hızınızla ilgili bütün bilgileri rahatlıkla görmenizi sağlayacaktır. Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

  9- OpenSpeedTest Hız Testi

  Gayet hızlı bir servis olsa da tasarım ve arayüz olarak rakiplerinin gerisinde kalan OpenSpeedTest, tasarım anlamında alıştığınız zaman en kaliteli hız testlerinden bir tanesine dönüşmektedir. Eğer tasarım konusunda sıkıntı çekmem diyorsanız mutlaka inceleyin.

  10- SpeedOf. Me Hız Testi

  Listedeki son internet hız testi SpeedOf. Me servisidir. İnternet kalitenizi gayet iyi bir şekilde ölçse de tasarım ve arayüz bakımından kötüdür. Hem Flash hem de HTML5 ile kullanılabilmektedir. Hız ölçümünde fazlasıyla detaylı bilgi veriyor. Bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 7
 • Benimki 12 mbps gözüküyor bir daha yapıyorum 5 e 6 ya düşüyor nasıl bir iş bu yav?

 • Speedtest

 • Speeetest. Ama uygulamasını indir

 • Speedtest klasik oldu artık zaten

 • Speedtest

 • Speedtest. net

 • istersen fast. com 'u da bi ziyaret edebilirsin. Oldukça iyi ve sade.

 • Speedtest. net