+1 yıl

En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

Klavye alacağım şöyleee kullanışlı kaliteli bir klavye önerebilir misiniz? En iyi, en kullanışlı klavye markası hangisi? Birden fazla öneri yapabilirsiniz, teşekkürler.
0 2

Çok Süper Cevap

 • Klavyeler, bilgisayarların en önemli aksesuar ve donanım parçalarından bir tanesidir. Bir klavye ne kadar kaliteli olursa o kadar uzun ömürlü olur ve böylece uzun yıllar sizi idare edebilir. Kaliteli bir klavye almak istiyorsanız, en iyi klavyeler listeme göz atmanızı tavsiye ederim.

  En İyi Klavye Markaları Hangileridir?

  1- Logitech MX Keys Türkçe Klavye

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  Logitech MX Keys, denge ve konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Akıllı aydınlatma özelliği sayesinde parmaklarınız klavyeye yaklaştığında aydınlatmaları otomatik olarak açılır. Birden çok bilgisayarda tek klavye olarak kullanabilirsiniz. Kablosuz Türkçe Q bir klavyedir. USB-C ile şarj ediliyor ve şarj 10 güne kadar dayanıyor. Fiyatı 1000 TL civarındadır.

  2- Microsoft Sculpt Ergonomic Klavye Mouse Set

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  En iyi klavye markalarından bir tanesi de Microsoft markasıdır. Genelde işletim sistemi üretimi ile tanınan marka, klavye ve mouse konusunda da gayet iyi işler çıkarıyor. Ergonomik bir tasarıma sahip olan Sculpt, kolay yazıma uygun şekilde üretilmiştir. Numara ve harf bölümleri ayrıdır. Mouse da ele uygun şekilde tasarlanmıştır. Fiyatı 785 TL’dir.

  3- HP Pavilion Kablosuz Klavye

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  HP Pavilion kablosuz klavye, Türkçe Q yapısındadır. Kolay kullanım ve rahat taşınabilmesi için ince, hafif bir tasarım ile üretilmiştir. Sessiz yazma için özel olarak üretilmiş tuşlara sahiptir. Dezavantajı olarak multimedya tuşlarının olmayışını söyleyebiliriz. Şu anki satış fiyatı 315 TL.

  4- Lenovo Essential Kablosuz Klavye Mouse Set

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  En iyi bilgisayar markalarından bir tanesi olan Lenovo, son zamanlarda bilgisayar aksesuarları konusunda da çok iyi yere geldi. Kablosuz bir klavye modeli olan ve yanında mouse ile satılan Essential, Türkçe Q tipi bir klavyedir. Rahat yazıma uygun olarak tasarlanmıştır. Setin fiyatı 250 TL.

  5- Philips SPT6315 Kablosuz Klavye Mouse Seti

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  Philips SPT6315 kablosuz klavye ve mouse seti, sade ve kullanışlıdır. Türkçe Q tuş dizilişine sahip olan klavye, silent sessiz özelliğine sahiptir. Setteki mouse ise 1000 DPI çözünürlüktedir. Klavyenin 10 metreye kadar etki alanı bulunmaktadır. Fiyatı 137.90 TL’dir.

  6- Hzl Katlanır Bluetooth Kablosuz Klavye

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  Hzl katlanabilir klavye, diğer önerdiğim modellerden daha farklıdır. İnce bir tasarıma sahip olan klavye, mouse olarak kullanabileceğiniz bir touchpade sahiptir. Hızlı ve sessiz yazıma uygundur. Windows, Android ve IOS işletim sistemleri için kullanılabilir. İngilizce Q dizilişine sahiptir. Fiyatı 250 TL.

  7- A4 Tech KM-72620D Klavye Mouse Set

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  Uygun fiyatlı ve kaliteli bir klavye mouse seti arıyorsanız, A4 Tech KM-72620D setine bakmanızı tavsiye ederim. Q tipi dizilişe sahip olan klavyesi 2 cm yüksekliğindedir. Mouse ise 800 DPI hassasiyete sahiptir. Satış fiyatı 105 TL.

  8- Everest Elite KM-6388 Klavye Mouse Set

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  Beyaz renkte olan bu klavye mouse seti, ince yapısı ile hoş bir tasarıma sahiptir. Hem mouse hem de klavye kablosuzdur. Klavyenin dizilişi Türkçe Q yapısındadır. Mouse ise 800-1200-1600 DPI hassasiyete ayarlanabiliyor. Windows, Mac OS ve Linux cihazlarda kullanılabilir. Fiyatı 120 TL’dir.

  9- Dell KB216 Türkçe Q Klavye

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  Dell KB216, kablolu ve sade bir klavyedir. Fiyatı oldukça uygun olan bu model, ev ve ofis kullanımı için uygundur. Nümerik tuşları ve kullanımı kolaylaştıran Multimedya tuşları bulunmaktadır. Dizilişi Türkçe Q yapısındadır. Fiyatı ise 128.90 TL.

  10- Techstorm Laser Türkçe Kablosuz Mini Klavye

  En İyi Klavye Markası Önerileri Nelerdir?

  Listemdeki son klavye mini bir modeldir ve çok kullanışlıdır. PS3, PS4, Smart TV’lerde kullanılabilir. Mini olmasından dolayı kolayca taşınabilir. Kablosuz bir modeldir ve İngilizce Q tuş dizilişine sahiptir. Üzerinde multimedya tuşlarının yanı sıra mouse olarak kullanabileceğiniz touchpad bulundurmaktadır. Fiyatı 130 TL’dir.

  Klavye Türleri Nelerdir?

  Satın alabileceğiniz klavye türleri şu şekilde:

  • Kablolu klavye
  • Kablosuz klavye
  • Gaming klavye
  • Mini klavye

  Klavye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Klavye satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde:

  • Klavyenin dili
  • Marka güvenirliliği
  • Garanti süresi
  • Tasarımı
  • Multimedya tuşları
  • Nümerik tuşlar
  • Fiyatı


  Klavye satın almadan önce yukarıda yazdıklarıma dikkat ederseniz çok daha kullanışlı klavyeler satın alabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 5
 • Casper

 • Logitech

 • Casper

 • Bilmiyorum

 • Oyun oynamayacak iseniz A4 tech 9300F klavyeler güzeldir...