+1 yıl

En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

Urbanears almayı düşünüyorum İsveç malı olması ve görüntüsübenim gözümde beats'i ikiye katlıyor, siz bu konuda ne düşünüyosunuz? Sizce en iyi kulaklık markası hangisi? Ses kalitesi düzgün, fiyat performans açısından tatmin edecek en kaliteli kulaklık markaları hangileri?
Sennheiser
A seç
Urbanears
B seç
Beats by dr.dre
C seç
Pioneer
D seç
Philips
E seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Selam, ben de hem müzik dinlemek hem de işlerim için kulaklığa çok önem veren biriyim. Bu bağlamda en iyi kulaklık markaları konusunu da uzun süre araştırdım. Aşağıda, sana bazı öneriler ve tavsiyeler sunmak istiyorum marka bazında. Bu markalar, benim gözümde en iyi ses kalitesi sunan, en kaliteli kulaklık markaları ve pişman olmayacağını düşünüyorum.

  Ses Kalitesi En İyi Kulaklık Markası Hangisi?

  Kulaklık markalarını farklı farklı segmentlerde incelemek gerekir. Çok yüksek fiyatlı ve kaliteli ürünler olduğu gibi fiyat performans ürünleri de var. Sana en iyi kulaklık markaları diyebileceğim 15 marka önerebilirim.

  1- Sennheiser Kulaklık

  Almanya merkezli olan Sennheiser kulaklıkları oldukça kalitelidir. Her bütçeye uygun kulaklıkları bulunuyor. 14 bin TL'ye kadar kulaklık fiyatları çıkıyor ama fiyatının hakkını verdiği söyleniyor. Rahatlıkla alabileceğin markalardan bir tanesi. Ayrıca garanti sürecinde de çok yardımcı olduklarını gördüm. Genel olarak ses kalitesi iyi bir kulaklık arıyorsan, gözün kapalı Sennheiser'a güvenebileceğini düşünüyorum.

  Sennheiser kulaklık
  Sennheiser kulaklık

  2- Beats by Dr Dre Kulaklık

  Önerebileceğim ikinci kulaklık Beats, bas ve ses kalitesi olarak mükemmel kulaklıklar üretiyor. Beats Studio 3 modelini bir süre kullanma fırsatı bulmuştum ve çok memnun kalmıştım. Ses kalitesi ve gürültü önleme özelliği en çok hoşuma giden özellikleri olmuştu. Genelde stüdyo kulaklığı olarak bilinseler de Beats by Dre, son yıllarda ünlü isimlerde de sıklıkla gördüğümüz markalardan bir tanesi. Bütçe olarak seni biraz zorlayabilir, ancak gerçek anlamda kaliteli bir müzik deneyimi yaşamak istiyorsan; en uygun markalardan bir tanesi.

  Beats kulaklık
  Beats kulaklık

  3- Sony Kulaklık

  Fiyat olarak yukarıda belirttiğim markalara göre daha uygun olan Sony kulaklıklar daha çok fiyat performans olarak önerebileceğim kulaklardan. Oldukça dayanıklı olan kulaklıklarda ses ve bass kalitesi de oldukça iyi. Örnek vermek gerekirse Sony WH-CH510 modeli fiyat performans açısından şu sıralar alabileceğin en iyi kulaklıklardan. Bluetooth desteği ve tam 35 saatlik şarj performansı dikkat çekiyor. Fiyatı ise 300 TL bandında.

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  4- AKG Kulaklık

  AKG, verebileceğim en iyi kulaklık markası tavsiyeleri arasında bulunuyor ve bence çok kaliteli bir ses sunuyor. Son dönemde biraz pahalılaşsa da, performansının çok yüksek olması bu fiyatları bence hak ettiğini gösterir nitelikte. Eğer iyi bir kulaklık arıyorsan, mutlaka AKG'ye de göz atmalısın. 2020'de pek çok modeli ile dikkat çektiler ve bunun yanı sıra Podcast işlerinde de çok fazla kullanıldığına şahitlik ediyoruz. Her açıdan seni tatmin edebilecek, en iyi ses kalitesi sunan kulaklıklar, bence AKG'de.

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  5- JBL Kulaklıklar

  JBL, çoğunlukla bluetooth hoparlör konusunda bilindik bir marka ve son yıllarda Türkiye'de oldukça popüler hale geldi; ancak kulaklık konusunda da JBL'in hakkının yenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle kulak üstü ve kulak içi kulaklıkları, iyi bir ses kalitesi sunuyor görüşündeyim. Fiyat performans olarak en bilindik modellerinden bir tanesi, JBL Tune 500BT. Hem mikrofon hem de ses performansı açısından tatmin edici bir deneyim sunuyor. Mutlaka göz atmanı tavsiye ederim.

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  6- Philips Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  En iyi kulaklık markaları arasında, bir çınarı da eklemeden olmaz. Philips, uygun fiyatlı kulaklıkları ile dikkat çeken marka. Şahsen bir dönemler kullanmıştım ve ses kalitesi, malzeme kalitesi ve diğer bütün özellikleri ile fiyatına göre kesinlikle tercih edilebilir bir marka. Elbette sadece kulaklık işi yapan, ses işi ile uğraşan pek çok kulaklık markasına nazaran son yıllarda arka planda kaldı; ancak bu demek olmuyor ki, Philips kötü bir kulaklık markası. Aksine, yıllarca kullanabileceğin, çok dayanıklı kulaklıklar üretiyorlar.

  7- Pioneer Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  Japonya merkezli olan Pioneer genel olarak oto teybi üretimi ile biliniyor fakat bunun dışında her bütçeye uygun kulaklıkları da mevcut. Fiyatına göre kalitesi değişiyor ama genel anlamda fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak ses kalitesi iyidir ve fiyatları 300-1500 arasında değişmekte. Pioneer kulaklıkları da mutlaka bir incelemeni tavsiye ederim.

  8- Jabra Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  Jabra, bilhassa bluetooth kulaklıkları ile piyasada adını duyuran markadır. Kulak içi kulaklıkları daha çok tercih edilse de kulak üstü modelleri de gayet iyi bir performans göstermektedir. Kulaklık modellerinin fiyatı 100 TL ile 2000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Son yıllarda çok hızlı bir çıkış yakaladılar ve bu çıkışlarını hiç şüphesiz kalitelerine borçlular.

  9- Urbanears Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  İsveç markası olan Urbanears, daha yeni bir kuruluş olsa da kalitesi ile kulaklık piyasasında dikkat çekmeyi başardı. Öyle ki şu an en büyük kulaklık markaları arasında gösteriliyor. Düşük fiyatlı olmasına rağmen her kulaklığında kaliteyi yaşatıyor. Bence tasarımları açısından da en dikkat çeken kulaklık markalarından bir tanesi. Mat renkleri, modelleri ve tasarımlarını çok beğeniyorum. Ses kalitesi diğer markalar gibi tatmin etmeyebilir, ancak standart bir dinleyici isen çok da fark etmeyecektir diye düşünüyorum. Fiyat aralığı 100 ila 800 TL arasında değişiklik gösteriyor.

  10- Marshall Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  Bluetooth hoparlörleri ile dikkat çeken markanın az da olsa kulaklık modelleri bulunuyor. Ses kalitesi, malzeme yapısı olarak üst düzey diyebileceğimiz markalardan bir tanesi. Fiyatları için çok uygun denemez ama fiyatını hak eden bir performans gösterdiği söylenebilir.

  11- SteelSeries Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  Bir klasiği bu listeye almadan olmaz. Gamerların en sık tercih ettiği kulaklık markalarından biri olan SteelSeries; bence en iyi kulaklık markaları arasında bulunuyor. Dışarıda kullanılan modelleri de var, sadece gaming odaklı harika modelleri de mevcut. Tasarımları çok hoşuma gidiyor şahsen. Ses kalitesi konusunda da şüphesiz çok başarılılar. Genel fiyat ortalaması 1000 TL civarında.

  12- Logitech Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  Bilgisayar aksesuarları konusunda en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olan Logitech'in de genelde mikrofonlu, gaming kulaklıkları bulunuyor; ancak bunun yanı sıra dışarıda kullanabileceğin kulakiçi kulaklıklara da sahipler. Genel olarak ses kalitesi konusunda Logitech iyi bir deneyim sunuyor diye düşünüyorum. Fiyat aralıkları 200-2000 TL arasında değişiyor.

  13- Ttec Kulaklık

  Sektörde ses kalitesi en iyi ve en hesaplı kulaklıklar olarak biliniyorlar. Ttec kulaklıkların hem kulak içi hem de kulak üstü modelleri mevcut. Soundbeat Prime modelleri mesela, oldukça güzel bir ses kalitesi sunuyor. Kulak üstü kulaklık modellerinden ise Bubbles tasarımı ile öne çıkıyor. Genel fiyat aralığı 70-500 TL. Seni tatmin edecek bir modeli mutlaka bulabileceğini düşünüyorum.

  14- JVC Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  Artık pek bilinmiyor, ancak bir efsane olduğu aşikâr. Evet, JVC markasından bahsediyorum. Kulaklık ve ses sistemi konusunda bir dönemin en iyi ürünlerini çıkaran JVC de bence bu listeye girmeyi hak ediyor ve hala çok sağlam ses deneyimi yaşatabilecek kulaklıkları var.

  Hem hesaplı hem de kaliteli bir kulaklık almak istiyorum diyorsanız, mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

  15- Yamaha Kulaklık

  En İyi Kulaklık Markası Sizce Hangisi? Kaliteli Kulaklık Önerileriniz?

  Son olarak önerilerimden bir diğeri de müzik sistemleri konusunda fark yaratan Yamaha olabilir. Türkiye pazarında en iyi kulaklık markaları arasında anılmamasının yegane sebebinin çok az ürünü olması diye düşünüyorum. Çok yerde satılmaz, ancak online pazaryerlerinde rahatlıkla bulabilirsiniz ve bulduğunuzda kaçırmamanızı tavsiye ederim. Fiyat aralığı genelde 300 ila 900 TL arasında seyreder.

  Elimden geldiğince, "En iyi, en kaliteli kulaklık markası hangisi?" sorusuna cevap vermeye çalıştım. Umarım yardımcı olmuştur.

 • Modele göre değişiyor sennheiser .bose,sony .Kulak içi sennheiser derim.büyük headphones alacaksanız sonynin çok güzel modelleri var özellikle çok sağlam ve fiyat performans olarak da şahane.evde kullanmak için tavsiye ederim çok rahat.

  mdr serisi gayet iyidir.kablo kalitesi müthiş. tavsiye ederim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 14
 • tek konuda ustalaştıkları için her dala atlamadıkları için creative diyorum.

  • Küçükken çok severdim bu markayı da öldü artık bence ya :/

 • ben 3 yıldır Sennheiser kullanıyorum, Sony ve Philips de kullanmıştım ama Senn ikisinden de iyi çıktı

 • Sennheiser

  Üstüne tanımam..

  • heyt :)

 • E: Philips

 • Sennheiser net...

 • Denon. Memlekette bulmak sıkıntı. Yurt dışından alabiliyorsan al.

 • bose yok muyudu? :)

 • Philipsten şaşmam. 5 yıldır aynı kulaklığı kullanıyorum.

 • Dr.Dre bu konuyu aştı ama onun ki productorluk yapanlar için ben o yüzden onu kullanıyorum şarkılarımın mix mastering işlemlerimde bana çok yardımcı oluyor net sesi almamı sağlıyor masa üstünde ise büyük monitörlerimde Pioneer marka gerçekten vazgeçilmezim.

  • beats çok amele işi abi ya :(

  • Birşeyin binlerce çakması çıkıyorsa o şey amacına ulaşmıştır. Ayrıca sen beats pro'ya amele işi diyorsan ben zaten sana teknosadaki 9.89 tl olan kücük kulaklıkları öneririm çünki anlamıyorsun demektir.

  • Amele işi tabi o iğrenç tiple nasıl o kadar sattı emin değilim

  • Hepsini Göster
 • D ve sonra E kullandım ikisi de on numara .

 • hiçbirisini alma. at gibiler.

 • Beats by dr.dre

 • E: Philips

 • Philips

 • şıklardan beats ve sennheiser kullandım. bunların dışında sony kafaüstü bir kulaklığım var. Ama dinlediğim en dengeli, doğala yakın ses veren kulaklık sennheiser markalılar oldu. diğerleri çok doğal ses vermiyor ama fazla bass istiyorum dersen sennheiser seni kesmez. ne tarz dinliyorusun ki?

  • Tech - House

  • sen sennheiser al o zaman. boşver bass ı ması :) hatta px200II modelini öneririm

 • e dışında diğerlerini ilk defa görüyorum

 • valla bir philipsi biliyorum onu işaretledim bende :D bu arada güzelmişin söyliyip geçiyim hadi :D

  • Teşekkürler

 • Öncelikle kulaklık seçimi nasıl yapılmalıdır?
  Buradan başlamak lazım. Tabii ki akla hemen dayanıklı, sağlam, kullanımı ve taşıması kolay olan, görünüşü şık olan vs. vs. cevaplar gelir.

  Kulaklık seçimi yapılırken öncelikle ilk olarak teknik özelliklerine bakmamız gerekir. Bunlar, frekans aralığı (Hz, kHz), ses seviyesi (dB), empedans değeri (Ω), bağlantı basıncı, bağlantıları (örn. stereo jack çıkışı) olup olmadığı.

  Gönlünüze hangi ürün yattıysa onu alın derim. Çünkü bu konuda sıkıntılar yaşamış, pişmanlık yaşayan arkadaşlarım oldu. Gönlünüzden hangisi geçiyorsa onu alın. Mesleğim gereği sadece enstrüman çalmakla meşgul değilim, stüdyo ekipmanları ile de ilgiliyim.

  Gelelim markalara... Öncelikle ön yargı ile yaklaşmıyorum, bizzat deneyimlediğim için söylüyorum. Tabii onun öncesinde doğal olarak maddi durumunuz ne kadar yüksek olursa aldığınız üründen de o kadar kalite alırsınız. Benim tercih ettiğim ve sizlere önerebileceğim markalar, Audio-Technica, Sennheiser ve Sony' dir.

  Stüdyoda kullanmak için kulaklık almayı düşünen dostlarım için önereceğim marka Audio-Technica' dır. Bir diğer marka olarak Sennheiser' ı öneriyorum. Her ikisi de stüdyo kulaklıkları kalitesinde gayet muazzam ürünler ortaya çıkartıyorlar.

  Günlük hayatta kullanabileceğiniz, çok büyük olmayan (kulak üstü kulaklık isteyenler için), kolay kullanımı olsun derseniz Sennhesier ve Sony markalarını öneririm. Bana sorarsanız ben tercihimi Sennheiser' den yana kullanıyorum. Dediğim gibi her iki amaç içinde kullanabileceğiniz ürünler üreten marka (Stüdyo ve günlük kullanımlar için en uygun).

  Son olarak bunu yazamadan geçemeyeceğim. Beats by dr. dre marka ürünlerinden almamanızı önereceğim. Genel olarak bir çoğumuz ben de dahil bu tuzağa düşüyoruz ister istemez. Görünüşe aldanmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Paranızı boşa harcamayın. Kötü ürünler değil evet, ama bir yere kadar. İnanın, yukarıda saymış olduğum markalar bu markaya fark atar. Deneyin, büyük marketlere gidin bakın.

 • Beats by dr.dre