+1 yıl

En iyi laptop soğutucu markası hangisi, laptop soğutucu önerisi verir misiniz?

Ultrabook kullanıyorum yani Notebook'um çok ince. Bazı ultrabook'larda fan olmuyor. Benim bilgisayarımda bunlar arasında.

Özellikle çok sayıda sekme ve program kullandığım zaman laptop kasası ve klavyesi çok sıcak oluyor. Maalesef bilgisayar fiyatları da çok yüksek olduğu için soğutucu almaya karar verdim.

Sizce hangi laptop soğutucusunu almalıyım? Ya da hangisini kullanıyorsunuz ve memnun musunuz?
1 2

Çok Süper Cevap

 • Laptop veya Notebook kullanıcılarının bir süre kullanımdan sonra ortak şikayetleri fazla ısınmadır. Tabii ki bu durum yeni alınan laptoplar da görülmez.

  Çünkü zaman geçtikçe ve cihazın içi tozlandıkça ısınma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Özellikle yeni çıkan oyunların işlemci ve diğer donanım parçalarını etkilemesinden dolayı daha fazla bir ısınma görülebilir. Bu ısınmalar için en iyi çözüm iyi laptop soğutucusu almaktır. Gelelim en iyi laptop soğutucusu önerilerime.

  En İyi Laptop Soğutucusu Hangisi?

  1- Addison ANC-606

  2 adet su geçirmez fana sahip olan ve bütün laptop boyutlarıyla uyumlu olan Addison ANC-606 plastik kasaya sahiptir. 2 adet USB girişine sahip olmakla beraber 4 kademeli yüksek ayarı vardır. Kaliteli laptop soğutucu arayanlar için birebirdir. Kesinlikle bakmanızı tavsiye ederim.

  Addison ANC-606
  Addison ANC-606

  2- Trust 20817 GXT 278

  4 adet fan tasarımlı aydınlatmaya sahip olan Trust 20817 GXT, 17.3’e kadar bütün laptoplar uyumludur. Yükseklik ayarı 3 kademeli olarak ayarlanmaktadır. 2 adet USB girişine sahip ve ayarlanabilir hızı ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Piyasada alınabilecek en etkili laptop soğutucularından bir tanesidir.

  Trust 20817 GXT 278
  Trust 20817 GXT 278

  3- Zalman ZM-NS2000

  200mm boyutundaki fanın hızını kontrol paneli üzerinden kontrol etmeniz mümkün. Bunun yanı sıra 4 seviyeli yüksek açı ayarı ile kullanıcılara kolaylık sunmaktadır. Üzerinde 3 adet USB girişi bulunmakta bununla beraber kablo tutucusu ile kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Zalman kasaları ve başka donanım parçaları ile de tanınan bir modeldir. Markaya herhangi bir güven sorunu yaşama.

  Zalman ZM-NS2000
  Zalman ZM-NS2000

  4- Inca Inc-611 Gms Arrax Gaming

  Oyunculara özel olarak tasarlanan Inca Inc-611 Gms Arrax Gaming toplamda 5 adet fandan tasarlanmıştır. Geniş havalandırması ve metal yüzeyi ile kullanıcılara yüksek performans sergilemektedir.7 kademeden oluşan yükseklik ayarı ile 23dB gürültü seviyesi oyunculara büyük kolaylık sağlamaktadır. Oyunların bilgisayarı zorladığı ve ısınmasına neden olduğu anlarda çok işe yarar. İyi laptop soğutucusu olarak önerebileceğim modellerden bir tanesidir.

  Inca Inc-611 Gms Arrax Gaming
  Inca Inc-611 Gms Arrax Gaming

  5- Rampage Ad-Rc4

  Şık bir tasarımın yanı sıra iyi bir soğutma performansı arıyorsanız Rampage Ad-Rc4 tam sizlik. Ultra sessiz olması sizi büyük bir ses rahatsızlığından kurtarıyor. Bunun yanı sıra 2 adet büyük 2 adet küçük fanları laptopun her kısmını soğutuyor. 17 inç olması her laptopu taşıyabileceği anlamına geliyor. Led ışıklarının olması şık bir görüntü sağlıyor. Bu kadar özelliğe karşı en iyi notebook soğutucusu listesine almazsam ayıp olur.

  Rampage Ad-Rc4
  Rampage Ad-Rc4

  6- Frisby FNC-5230ST

  Tıpkı bir önceki modelde olduğu gibi Frisby'nin bu modelinde de 4 adet fan bulunuyor. Bun fanlardan iki tanesi küçük iki tanesi ise büyük olacak şekilde ayarlanmış. Büyük fanlar yan kısımlara, küçük fanlar ise orta kısma konumlandırılmış. Böylece laptopun alt kısmı komple soğuyor. Ekstra USB portu işinize yarayacaktır. Laptop soğutucu önerilerimden bir tanesi de budur.

  Frisby FNC-5230ST
  Frisby FNC-5230ST

  7- Rampage Addison AD-RC8

  Şık bir tasarımla öne çıkan Rampage Addison AD-RC8, tek bir büyük fan ile soğutma sağlıyor. 180mm'lik fanı her ne kadar tek olsa da gayet iyi soğutuyor. Izgaranın üzerindeki delikler bile soğutmaya uygun bir şekilde ayarlanmış. RGB aydınlatması görsel olarak büyük bir artı katmış.

  Rampage Addison AD-RC8
  Rampage Addison AD-RC8

  8- TX Red Alert

  TX Red Alert, alabileceğiniz en kullanışlı laptop soğutucularından bir tanesidir. 6 adet fanı ile soğutma konusunda çok iyi performans ortaya koyuyor. Bu fanların sizin kontrolünüzde olması da ayrı bir avantaj. Bilgisayarınızın ısınmasına göre çalışan fan sayısını veya çalışma şiddetlerini ayarlayabilirsiniz. Laptop soğutucu tavsiyesi olarak bu soğutucuyu söyleyebilirim.

  TX Red Alert
  TX Red Alert

  9- Monster Pusat Notebook Soğutucu

  Gaming laptop üretimi ile adını duyuran Monster, laptoplarda gösterdiği başarıyı laptop aksesuarlarında da gösteriyor. Notebook soğutucu modeli olan Pusat'ta iki adet fan bulunmasına rağmen oldukça iyi bir soğutma performansı gösteriyor. Alüminyum paneli sayesinde soğuk hava akışı çok daha iyi bir seviyeye çıkıyor. Bakmanı tavsiye edebileceğim modellerden bir tanesi.

  Monster Pusat Notebook Soğutucu
  Monster Pusat Notebook Soğutucu

  10- Dexim DNA001

  Oldukça şık bir tasarıma sahip başka bir laptop soğutucusu Dexim DNA001'dir. Çok tanınmayan bir marka olsa da en azından denemenizi tavsiye ederim. 4 adet eşit boyuttaki fanları ızgaranın üzerine engeli bir şekilde yerleştirilmiş, bu sayede laptopun her kısmına dengeli bir soğutma yapabiliyor. İncelemeni öneririm.

  Dexim DNA001
  Dexim DNA001

  11- Classone G6

  6 adet fanı ile soğutma konusunda çok iyi olan Classone G6, emsallerine göre uygun bir fiyata sahip. 2 adet USB portu bulunuyor. 4 farklı yükseltme seçeneği bulunması konfor konusunda büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca fanlarda bulunan kırmızı LED ışıklar güzel bir görünüm katmış.

  Classone G6
  Classone G6

  12- TX V-MAX

  TX markasının başka bir modeli olan V-MAX, 5 adet fanıyla güçlü bir soğutma sağlıyor. bunun dışında analog fan kontrolcüsü bulunuyor. 11 inç ile 17 inç arasında her türlü laptopun kullanımı için uygun şekilde tasarlanmış. 6 farklı yükseklik ayarı laptopu istediğiniz şekilde kullanmanızı sağlıyor.

  TX V-MAX
  TX V-MAX

  13- TriLine Ice Coorel

  TiLine Ice Correl notebook soğutucusunda 6 güçlü ve sessiz fan bulunuyor. Ayarlanabilir yükseklik seviyeleri sayesinde kolay bir kullanım sağlıyor. Soğutucu çalışırken mavi LED ışıklar hoş bir görüntü ortaya koyuyor. Bu soğutucu 12" ile 15.6" laptoplar için uygun.

  TriLine Ice Coorel
  TriLine Ice Coorel

  14- Juo GT RGB

  Bilgisayarın zorlandığı ve ısındığı anlarda Juo GT RGB laptop soğutucusunun 2 büyük fanı oldukça iyi iş görüyor. Ayrıca bu fanlar ayarlanabilir renk modlarına sahip, isterseniz RGB olarak kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında 17-20 dbA gibi düşük bir ses seviyesine sahip. Bakman gereken modellerden bir tanesi.

  Juo GT RGB
  Juo GT RGB

  15- Zalman ZM-NC11

  Zalman'ın bu modelinde tek bir fan kullanılmış fakat bu fan oldukça kuvvetli olduğu için laptop soğutmasında yeterli oluyor. 220mm'lik fan oldukça sessiz bir şekilde çalışıyor. Bunun dışında güç girişinin dışında bir adet daha USB portu bulunuyor. Bu USB portunu istediğiniz şekilde kullanabiliyorsunuz.

  Zalman ZM-NC11
  Zalman ZM-NC11

  Sizlerin “hangi laptop soğutucu almalıyım” sorusuna karşılık olarak bildiğim en iyi laptop soğutucularını listeledim, umarım işinize yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 20
 • Inca marka 6 fanlı laptop soğutucusu şu an aktif çalışıyor en güçlü programda, 2017'de aldım, o zaman 120 liraydı.
  Bence iyi, temizlemem gerek ama.

 • Laptopun kendi soğutususunda iş yoksa altına derin dondurucu da bağlasan fayda etmez :D

 • Thermaltake

 • Zalman olabilir, ben memnunum.

 • L500 serisi içib Fan Cleaning... Yaparsın zaten kolay bir cihaz söküp takması...

  https://www.youtube.com/watch?v=45DxjfJXmks
  • Sağolun

  • Yalnız Macunu sürmeden önce CPU ve de GPU üzerinde ki eski artıkları temizleyin yenisini sürmeden ve bol keseden de basmayın...

  • 👍🏻

 • Marka ayırmıyorum buz dolabı gerisi yeterli gelmiyor çünkü 🤣

 • A101e gelmişti geçen hafta hem ucuz hem kaliteli