+1 yıl

En İyi Modem Hangisidir?

Eve yeni bir modem almayı düşünüyorum. Güçlü çekim gücü olan kaliteli bir modem modeli önerir misiniz? Sizce en iyi modem hangisi? Hangisini almalıyım?
1 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Modemler internet bağlantısında oldukça önemli olan bir cihazdır. Her modemin menzili ve desteklediği internet hızı birbirinden farklıdır. Bu yüzden modem seçimi yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Eğer iyi bir modem almak istiyorsan, aşağıda bulunan en iyi modemler listeme bakmanı tavsiye ederim. Bu modemlerden bazıları router yani menzil arttırıcı olarak kullanılabilir.

  En İyi Modem Hangisi?

  1- TP-Link Archer VR400 Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  Kablosuz bağlantı cihazları üretmekte gayet başarılı olan TP-Link, Archer VR400 modeli ile çok başarılı bir iş çıkarmış. Modem 1200 Mbps hıza kadar kablosuz bağlantı destekliyor. 4 Ethernet girişi bulunan bu cihaz, VDSL2, ADSL2 +, ADSL2 ve ADSL gibi tüm DSL bağlantılarını desteklemektedir. Çok yönlü yedekleme bağlantısı olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Ürünün fiyatı şu an 550 TL.

  2- Keenetic Extra DSL AC1200 Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  Çok bilinmeyen bir marka olmasına rağmen Keenetic, kullanıcılar tarafından oldukça olumlu yorumlar almayı başarmıştır. 1200 Mbps’ye kadar kablosuz bağlantı hızını desteklemektedir. Ayrıca kendisine özel bir Cloud sistemi vardır. Router olarak da kullanabileceğiniz model, özel bir yazılım ile siber saldırılara karşı korumalıdır. Şu anki satış fiyatı 489 TL.

  3- ASUS DSL-N16 Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  Her türlü elektronik cihaz konusunda en iyiler arasında sayabileceğimiz ASUS, modem sektörünün de dışında kalmamış. Uygun fiyata alabileceğiniz en iyi modem modellerinden bir tanesi olan ASUS DSL-N16 modem, tamamen kontrolü size veriyor. Misafir ağ kısıtlamasından ebeveyn kontrolüne kadar birçok özelliği bulunan modem, Router olarak kullanabileceğiniz modellerden bir tanesidir. Satış fiyatı 300 TL’dir.

  4- Zyxel VMG3625-T50B Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  En iyi modem markası listesine rahatlıkla girebilecek kalitede olan Zyxel, birçok internet firması ile anlaşmalı olup onlara modem vermektedir. Ayrıca yaptığı modem satışlarında da başarıyı yakalayan bir firmadır. Bu modelinde 1200 Mbps’ye kadar kablosuz bağlantı hızı sunabilmektedir. 4 adet port çıkışı olan modem, üçlü-oyun güç merkezi, 3G yedekleme, köprü modu gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Modemi 410 TL’den satın alabilirsiniz.

  5- Tenda V1200 Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  Tenda da çok bilinmeyen fakat iyi modem modelleri üreten bir firmadır. Özellikle tasarım bakımından listede en çok beğendiğim bir modem olduğunu söyleyebilirim. 1200 Mbps’ye kadar hız desteği ve 4 ethernet çıkışı bulunmaktadır. Hepsi bir arada özelliği sayesinde birçok özelliği içerisinde barındırır. Ayrıca oldukça kolay bir kurulumu bulunmaktadır. Tenda V1200, 380 TL’den satılıyor.

  6- TP-Link Archer VR300 Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  TP-Link Archer VR300, yukarıda önerdiğim TP-Link Archer V400 modelinin bir alt modelidir. Alt model olmasına rağmen en iyi modemler arasına girmeyi hak ediyor. 1200 Mbps’ye kadar hızı destekliyor. Ayrıca ebeveyn kontrolü, misafir ağı ve aygıta göre ağ trafiğinde öncelik tanıyan özelliği bulunuyor. Bütün DSL bağlantılarla uyumlu şekilde çalışabilmektedir. Şu anki satış fiyatı 465 TL civarında.

  7- Huawei Hg630A Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  Huawei, uzun süredir modem modelleri üretiyor. En iyi modem markaları arasında yer alan bu firma Hg630 modeli ile uygun fiyatlı bir cihaz ortaya koymuş. Bu ürünün bir TTNET modemi olduğunu söylemeliyim. 300 Mbps’ye kadar hız desteği bulunan cihazda, 4 adet Ethernet portu bulunuyor. Splitter ve Router özelliği bulunan modem, VDSL2 ve ADSL2+ bağlantılarını desteklemektedir. Fiyatı ise 210 TL civarındadır.

  8- KRN DS224WSU Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  KRN DS224WSU modelini listeye alma sebebim, fiyatına göre gayet iyi bir performans göstermesi. 300 Mbps’ye kadar kablosuz veri hızı sunan model, USB medya desteği de bulunduruyor. Kolay kurulum yardımcısı sayesinde zorlanmadan modemi kurabilirsiniz. Fiyatı 245 TL’dir.

  9- Mercusys MW300D Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  Mercusys MW300D, 300 Mbps’ye kadar veri aktarma hızına sahiptir. ADSL ve ADSL2 bağlantılarını destekleyen model, oldukça iyi seviyede bir menzile sahiptir. 3 adımda kurabileceğiniz bir modemdir. Ayrıca modem WPS butonuna sahiptir. Bu buton sayesinde şifrelenmiş kablosuz bağlantısı kurabilirsiniz. Misafirlere özel bir ağ açarak ayrı bir güvenlik oluşturur. Şu anki fiyatı 127 TL’dir.

  10- Everest Ewr-527A2 Modem

  En İyi Modem Hangisidir?

  Bilgisayar kasası, güç kaynağı gibi birçok konuda üretim yapan Everest, Ewr-527A2 modem modeliyle modem konusunda da iyi bir iş çıkarmış. Uzun bir menzili bulunan model, 1200 Mbps’ye kadar veri aktarım hızını desteklemektedir. Router olarak kullanabileceğiniz model, neredeyse bütün işletim sistemleri ile uyumlu çalışabilmektedir. Protect Setup özelliği sayesinde kablosuz ağı daha güvenli hale getirmektedir.

  En iyi modem hangisi sorusuna yanıt vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 1
 • Bütçe önemli?

 • Bizim evdeki

 • Turkcell