+1 yıl

En İyi Ön Ödemeli Kart Hangisi, Kullanan Var mı? Tavsiyeleriniz Neler?

Arkadaşlar ön ödemeli kart arıyorum, ancak banka hesabı açacak vaktim yok; hemen kullanabileceğim, en iyi ön ödemeli kart tavsiyelerinizi alabilir miyim? Tosla Kart öneriyorlar ama bilemedim. Şimdiden teşekkürler!
0 1

Çok Süper Cevap

 • Ön Ödemeli Kart Nedir?

  Son dönemlerde en çok kullanılan kart tiplerinden bir tanesi olan ön ödemeli kartlar, özellikle gençler tarafından sık kullanılmakta. Ön ödemeli kartlar aslında banka kartlarından pek farkı olmayan kartlardır.

  Kredi kartlarından biraz farklıdır çünkü kredi kartlarına herhangi bir yükleme yapmadan harcama yapabiliyorsunuz fakat ön ödemeli kartlarda böyle bir durum söz konusu değil. Banka kartlarından farkı ise arkasında bir banka mevduat hesabının bulunmaması.

  Kısaca ön ödemeli kartlar, sadece yükleme yaptığın kadar harcama yaptığın kartlardır. Ön ödemeli kartlar hakkında merak edilen bir diğer şey ise IBAN'ı olan ön ödemeli kart olup olmadığı, yukarıda belirttiğim gibi bu tür kartlarda banka mevduat hesabı açılmadığı için IBAN bulunmuyor.

  Kısaca ön ödemeli kartları açıklamaya çalıştım. Gelelim hangi ön ödemeli kart daha iyi sorusuna.

  En İyi Ön Ödemeli Kart Hangisidir?

  1- Papara Kart

  En çok kullanılan ön ödemeli kartlardan bir tanesi olan Papara Kart, para gönderimi konusunda büyük avantaj sağlıyor. Özellikle para gönderme işlemini anlaşmalı olduğu bankalardan bir tanesi ile yapıyorsanız daha da avantajlı hale geliyor. Bunun yanı sıra 24 saat işlem yapılabilmesi çok çok iyi. Mastercard geçerli olan bütün yerlerde Papara Kart geçmektedir. Kart için bütün ATM'lerden işlem yapabiliyorsunuz. İlk sefer için 9.90 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Sonrasında her ay için 1 TL ücret ödeniyor fakat kartın kullanılmadığı aylarda ödeme yapmanız gerekmiyor. Papara Kart için en iyi ön ödemeli kart diyebiliriz.

  Papara
  Papara

  2- İninal Kart

  İnternet üzerinde en sık kullanılan ön ödemeli kart İninal Kart olabilir. Birçok özelliğinin yanı sıra kredi kartından yükleme yapılabiliyor olması çok büyük avantaj sağlıyor. Belli bir para çekim limiti koysa da kullanılabilecek bir kart. 20 binden fazla anlaşmalı satış noktası bulunuyor. Banka ATM'lerinden, PTTmatik'lerden ve İninal Cüzdan uygulamasından yükleme yapabilirsiniz. Özellikleri arasında hızlı sanal kart oluşturma, kolay para transferi gibi kullanışlı özellikler bulunuyor. Ayrıca D&R, Kim, Migros, Vatan Bilgisayar ve Teknosa üzerinden İninal Kart alabiliyorsunuz.

  İninal Kart
  İninal Kart

  3- Tosla Kart

  Genelde bu tarz kartlar isme özel olmaz, Tosla Kartı diğerlerinden ayıran özelliklerinden bir tanesi isme özel olması. Bunun dışında temassız işlem, üyeler arası transfer gibi birçok avantajlı özelliği bulunuyor. Akbank altyapısını kullanması da güvenirliliğini arttırıyor. Mobil uygulaması üzerinden kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz. En dikkat çekici özelliği ise Harca Bölüş özelliğidir. Bu özellik sayesinde bir grup oluşturup Alman hesabı şeklinde ödeme yapmanızı sağlıyor. Tek kart üzerinden yapılan ödeme sonrasında diğerlerinden karta aktarılıyor. En iyi ön ödemeli kartlar arasında yer alıyor.

  Tosla Kart
  Tosla Kart

  4- Paycell Kart

  Turkcell tarafından geliştirilen Paycell, bir dönemler ön ödemeli kart konusunda lider durumdaydı fakat diğer şirketlerin bu sektöre girmesiyle birlikte kullananların sayısı düştü. Yine de en iyi ön ödemeli kartlar listesinde olmayı hak eden bir kart. Fatura ödemesi, İstanbul Kart yüklemesi gibi birçok ödeme yapılabiliyor olması en büyük avantajlarından. Turkcell telefon numaranıza entegre bir şekilde çalışan Paycell, harcadıkça internet kazanmanızı sağlıyor. Dezavantajı ise sadece banka kartları üzerinden yükleme yapılabiliyor olmasıdır.

  Paycell Kart
  Paycell Kart

  5- PeP Kart

  Pep, hem bir online ödeme sistemi hem de ön ödemeli kart olarak büyük avantajlarla sunuluyor ve ben de çok beğeniyorum. Hem güvenilir hem de online para transferinde büyük kolaylık sağlıyor. PeP kart, yurtdışı transferler ve yurtdışında kullanım için oldukça avantajlı. 7/24 hizmet alabileceğiniz PeP kart, Visa simgesi taşıyan bütün ATM'lerde kullanılabilir. Ayrıca döviz işlemlerinde kolaylık sağlıyor.

  Pep Kart
  Pep Kart

  6- Vodafone Pay

  Henüz yeni olmasına rağmen en iyi ön ödemeli kartlar arasına giren Vodafone Pay, 18 yaş altı kişiler tarafından da kullanılabiliyor. Kartın 7/24 para transferi özelliği bulunuyor. Bunun dışında banka ATM'lerinden ve Vodafone Pay'e yapılan EFT'ler ile yükleme yapabiliyorsunuz. Sadece 1 seferlik 5 TL, sonrasında kullandığınız aylar için 2 TL ücret alıyor.

  Vodafone Pay
  Vodafone Pay

  7- Param Kart

  Tüm banka ATM'lerinden yükleme ve para çekme işlemi yapabildiğiniz Param Kart, 7/24 EFT şansı sunuyor. 18 yaşından gençlerin de kullanabildiği ön ödemeli kart, hem uygulama üzerinden hem de direkt kart olarak kullanılabiliyor. Başvuru ve kullanımı oldukça kolay. Ön ödemeli kart arıyorsanız bakmanızı tavsiye edeceğim bir ön ödemeli kart.

  En İyi Ön Ödemeli Kart Hangisi, Kullanan Var mı? Tavsiyeleriniz Neler?

  8- Mastercard Prepaid

  Mastercard tarafından hizmete sunulan kart, birçok avantajı içinde bulunduruyor. Mastercard altyapısını kullandığı için neredeyse her yerde bu kartı kullanabiliyorsunuz. Dünyada en sık kullanılan ön ödemeli kartlardan bir tanesi olan Mastercard Prepaid, ulaşması oldukça kolay bir karttır. Mastercard sitesine girerek anında başvuru işlemini yapabiliyorsunuz.

  Mastercard Prepaid
  Mastercard Prepaid

  9- Manibux

  Manibux öğrenciler için yapılmış bir harçlık kartı diyebiliriz. Banka kartlarının geçtiği bütün yerlerde geçmektedir. Çocuklar için birçok özel indirim ve kampanyalar bulunuyor. Bunun dışında ebeveyn uygulaması sayesinde nerede harcama yapıldığına dair bilgileri kontrol edebiliyorsunuz. 7/24 karta para yüklemesi yapabiliyorsunuz. Periyodik harçlık gönderimi özelliği sayesinde belli aralıklarla harçlık gönderimini ayarlayabiliyorsunuz. Çocuklar için kullanışlı bir ön ödemeli kart.

  Manibux
  Manibux

  Görüşümde en iyi ön ödemeli kart hangisidir? sorusuna cevap vermeye çalıştım, umarım işine yarar.

En İyi Erkek Görüşü

 • Bana göre en iyiler: not: Bu yazının en sonunda en fazla bakiye alan hallerini (Hesap türlerini) yazacağım örnek: plus , premium

  1-PAPARA

  eğer bunu neden diye soracak olursanız Paparanın zaten hem uygulaması hem de kart dizaynı iyi ama 13-18 yaş arası isen sıkıntı çekebilirsin 'veli onayı' denen bir olay var EĞER; AİLEN BASKICI İSE BU KARTI KULLANMA VE BU KARTI DAHA AŞAĞILARA KOY. Ama ailen pek baskıcı değilse kullanabilirsin Hesabını veli onayı yaptırırsan 250 bin ₺ kadar depolayabiliyorsun

  2-TOSLA

  Bu kart belki biraz daha iyi olabilir. Çünkü Akbank ATM'lerinde tosla ile daha kolay işlem yapabiliyorsun. Yanlış bilmiyorsam kartın kişisel İBAN var. ve bu kartı Doğrulanmış yaptırırsan (18 yaş üstü istiyor) 100bin ₺ kadar depolayabiliyorsun. uygulama dizaynı bence güzel

  3-İNİNAL

  Bu kartı marketlerde çipsiz hali 5₺ . çiplisini haliyse internetten 10₺ bu kart Tosla gibi 18 yaş üstü olunca 150 bin₺ kadar depolayabiliyorsun ve 12 yaş üstü istiyor. dezavantajı; 1 hesapta aynı anda 1 tane kart kullanabilirsin

  4-PEP bu kartı kullanmadım ama en iyi hesap türünde 10 milyon birim para depolayabilirsin ve bu kart daha iyi olmasına rağmen popüler değil o yüzden 4. sıra

  5-HADİ

  Bu kartta doğrulama yaparsan en fazla 100 bin ₺ depolarsın sadece A101de. hatta İninal ile yer değiştirebilirsin çünkü bu kartta a101den para çekersin ininal`dan daha iyi olabilir mi derseniz orası biraz karmaşık. Temassız kartı 20₺.

  6-FUPS

  Bu kart tamamen (Premium hesap) en fazla 250 bin ₺ olur marketten önceden bulabilirdin ama artık yok. Bu kart ödemelerden başlangıç hesabı (onaylanmamış) hesapta bile QR ödeme/iade Falan alabilirsin ama yükleme yeri çok kısıtlı o yüzden 5. sırada.

  7-İYZİCO

  Bana göre bu da iyi fakat hem bilinmiyor hem de uygulamada takılmalar var kart alma yerleri çok kısıtlı 3 hesap türü var en iyi hesap türünde 250 bin ₺ kadar depolayabilirsin

  8-POCA

  Bu kartın alma yerler çok kısıtlı ve en fazla Tosla gibi 100 bin ₺ alabilir. 13 yaş üstü istiyor. Ve en güzeli kart tasarımı. bazı özellikleri diğer yazdığım kartlara benzer ama pek fazla değil.

  9-UPTİON

  Bu kart diğer en iyi hesap türü olabilir. Fakat sadece üç hesap türünden ilk ikisi birbirine çok benziyor ve kart tasarımı diğer dikey temassız kartı olan çipli kartın direk çipin temassız işareti yanında. Bu kartı siz araştırın.

  10-PARAM

  bu kart yine güzel lakin hesabı doğulamadan QR işlemleri yapamazsınız hesabı doğrulamazsanız hesabınızda bir canlılık bile yok. Bu yüzden 10. sıra

  11- PAYCELL

  bu kart diğerlerine göre daha bilindik olabilir fakat çipsiz kartı 10₺. Onaylanmış hesapta en fazla 75 bin ₺ ve uygulaması takılıyor. Paycell'de birden fazla kart kullanabilirsin fakat kartı kapatırken illaki paycell'e başvurmak zorunda kalıyorsun. İBAN a gönderme sıkıntılı. Bence daha da aşağıda olmalı ama paycell ödeme konusunda daha avantajlı. Bu kartın turkcellilere özel hazır limit onu biraz daha düşürüyor ve hazır limiti kullanırsan %10'a yakın para kesiyor bu onu 2. sıradan 5'e 5. sıradan 13'e 13. sıradan da 7 ye getiriyor. 7. sıradan da 11. sıraya.

  12-POKUS

  Bu kartta hesabını onayla ya da onaylama en fazla 2750₺ kart tasarımı sizin ilginizi çekebilir ama uygulama tasarımı en kötüsü bu olabilir.

  13-vodafone pay

  Bunu kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. bence aylık 1250 ₺ şaka olmalı ya şaka yapıyorlar ya da gerçek.

  NOT: benim tavsiyem ilk 7 uygulamalardan birini seçin diğerlerini tercih etmem.

  ön ödemeli uygulamalarının en iyi hesap türleri:

  papara: sözleşmeli hesap Tosla: doğrulanmış Toslalı ininal: ininal plus PeP :Premium hesap Hadi:Tam onaylı hesap FUPS: Premium hesap İyzico: onaylı hesap Poca: Poca plus Uption : Sınırsız hesap

  Param:(bulamadım) paycell ve diğerleri: Yok

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Paycell kullanıyordum ben papara yıda internetten sipariş edersen direk evine gelir

 • Papara çok iyu

 • Papara çıkar

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?