Teknoloji

En İyi Ön Ödemeli Kart Hangisi, Kullanan Var mı? Tavsiyeleriniz Neler?

Arkadaşlar ön ödemeli kart arıyorum, ancak banka hesabı açacak vaktim yok; hemen kullanabileceğim, en iyi ön ödemeli kart tavsiyelerinizi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler!
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Ön Ödemeli Kart Nedir?

  Son dönemlerde en çok kullanılan kart tiplerinden bir tanesi olan ön ödemeli kartlar, özellikle gençler tarafından sık kullanılmakta. Ön ödemeli kartlar aslında banka kartlarından pek farkı olmayan kartlardır.

  Kredi kartlarından biraz farklıdır çünkü kredi kartlarına herhangi bir yükleme yapmadan harcama yapabiliyorsunuz fakat ön ödemeli kartlarda böyle bir durum söz konusu değil. Banka kartlarından farkı ise arkasında bir banka mevduat hesabının bulunmaması.

  Kısaca ön ödemeli kartlar, sadece yükleme yaptığın kadar harcama yaptığın kartlardır. Ön ödemeli kartlar hakkında merak edilen bir diğer şey ise IBAN'ı olan ön ödemeli kart olup olmadığı, yukarıda belirttiğim gibi bu tür kartlarda banka mevduat hesabı açılmadığı için IBAN bulunmuyor.

  Kısaca ön ödemeli kartları açıklamaya çalıştım. Gelelim hangi ön ödemeli kart daha iyi sorusuna.

  En İyi Ön Ödemeli Kart Hangisidir?

  1- Papara Kart

  En çok kullanılan ön ödemeli kartlardan bir tanesi olan Papara Kart, para gönderimi konusunda büyük avantaj sağlıyor. Özellikle para gönderme işlemini anlaşmalı olduğu bankalardan bir tanesi ile yapıyorsanız daha da avantajlı hale geliyor. Bunun yanı sıra 24 saat işlem yapılabilmesi çok çok iyi.
  Papara
  Papara

  2- İninal Kart

  İnternet üzerinde en sık kullanılan ön ödemeli kart İninal Kart olabilir. Birçok özelliğinin yanı sıra kredi kartından yükleme yapılabiliyor olması çok büyük avantaj sağlıyor. Belli bir para çekim limiti koysa da kullanılabilecek bir kart.
  İninal Kart
  İninal Kart

  3- Tosla Kart

  Genelde bu tarz kartlar isme özel olmaz, Tosla Kart; diğerlerinden ayıran özelliklerinden bir tanesi isme özel olması. Bunun dışında temassız işlem, üyeler arası transfer gibi birçok avantajlı özelliği bulunuyor. Akbank altyapısını kullanması da güvenirliliğini arttıryor.
  Tosla Kart
  Tosla Kart

  4- Paycell Kart

  Turkcell tarafından geliştirilen Paycell, bir dönemler ön ödemeli kart konusunda lider durumdaydı fakat diğer şirketlerin bu sektöre girmesiyle birlikte kullananların sayısı düştü. Yine de en iyi ön ödemeli kartlar listesinde olmayı hak eden bir kart. Fatura ödemesi, İstanbul Kart yüklemesi gibi birçok ödeme yapılabiliyor olması en büyük avantajlarından.
  Paycell Kart
  Paycell Kart

  5- Pep Kart

  Pep, hem bir online ödeme sistemi hem de ön ödemeli kart olarak büyük avantajlarla sunuluyor ve ben de çok beğeniyorum. Hem güvenilir hem de online para transferinde büyük kolaylık sağlıyor.
  Pep Kart
  Pep Kart
  Görüşümde en iyi ön ödemeli kart hangisidir? sorusuna cevap vermeye çalıştım, umarım işine yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

0 3
 • Paycell kullanıyordum ben papara yıda internetten sipariş edersen direk evine gelir
 • Papara çıkar
 • Papara çok iyu

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?