+1 yıl

En İyi, En Kaliteli, Çekim Gücü Yüksek Operatör Hangisi?

En iyi operatör sizce hangisi? En iyi çeken dağlarda vs. Çekim gücü yüksek olan? (Anketi dolduralım lütfen)
A- Turkcell
A seç
B- Vodafone
B seç
C- Avea
C seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
Güncellemeler:
+1 yıl
Ankett?
+1 yıl
Cevaplayanlara +1
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Türkiye’de hizmet veren üç büyük GSM operatörü bulunuyor ve bu operatörler arasında neredeyse her sene karşılaştırma yapılıyor. Bu karşılaştırmanın her sene yapılıyor olmasının sebebi ise operatörlerin tarifelerinde, hizmet kalitesinde, çekim gücünde değişiklik olması.

  Çekim gücü yaşanılan bölgeye göre değişiklik gösterilen bir durum olduğu için en iyi GSM operatörünü belirlemek pek kolay değildir. Kiminin yaşadığı bölgede Turkcell çok daha iyi çeker, kimininkinde Vodafone kimininkinde ise Türk Telekom daha iyi çeker. Bu yüzden en iyi operatör hangisi sorusuna yanıt verirken kendi kullandığım bölge üzerinden yorum yapacağım.

  En İyi Telefon Operatörü Hangisi?

  1- Turkcell

  en iyi çeken operatör
  en iyi çeken operatör

  Bence en iyi çeken operatör 2020 yılında da Turkcell. Kendi yaşadığım bölge ve gittiğim yerlerde en iyi çeken operatörün Turkcell olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kullandığım dönemde çekim kuvvetinden çok memnun olsam da paket fiyatları beni hiç memnun etmiyordu. Az kullanım hakkı için yüksek miktarda para istiyordu. Turkcell’in tek eksisi olarak bunu söyleyebilirim. Fiyatları yüksek ama en iyi çeken hat olduğu için dağlarda, bayırlarda dahil herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz.

  Turkcell hazır kart almayı düşünürseniz Fırtına Paketleri, GNC Star Paketleri ve Gülümseten Paketlere göz atabilirsiniz. Fiyatları ortalama olarak 55-60 TL arasındadır. Tabii fiyatlar paketlerin içeriğine göre değişir. Faturalı hat almayı düşünürseniz Süper Fırsat paketlerini incelemenizi tavsiye ederim. Hazır kart paketlerine göre faturalı tarifelere nispeten daha ucuzdur. Örneğin, Süper Fırsat 20 paketinde 20 GB internetin yanı sıra 1000 dakika konuşma bulunuyor ve fiyatı 69 TL.

  Kısacası Turkcell biraz tuzludur ama sizi pişman etmeyecek bir performans gösterir. En iyi çekim gücü olan operatör 2020 olarak tanımlayabiliriz.

  2- Vodafone

  en iyi hat hangisi
  en iyi hat hangisi

  Şu an kullandığım hat olan Vodafone, en iyi çeken operatör olmasa da fiyat performans bakımından oldukça başarılı bence. Ortalama paket fiyatlarına sahip, çekim kuvveti bazı yerlerde sorun olabiliyor. Vodafone için eksi yanın bazı yerlerde az çekmesi olduğunu söyleyebilirim. Umulmadık yerlerde bazen Turkcell'den bile daha iyi çekiyor ama bazen şehir ortasında çekim kalitesi düşebiliyor. Çekim kalitesinin düşmesi seslerde herhangi bir bozukluğa sebep olmuyor. Ben telefonumun az çektiği yerde konuştuğum halde karşı tarafın sesini gayet net alabiliyorum.

  Faturalı paketlerinde Red tarifelerine bakabilirsiniz. Örneğin, Red 20 tarifesinde 20 GB internete artı olarak sınırsız Whatsapp ve Messenger, 1000 dakika konuşma hakkı ve 250 SMS aylık 60 TL'dir. Yeni faturasız hat almayı düşünürseniz, Süper Kolay 8 paketini önerebilirim. Bu paketin içerisinde 8 GB internet, her yöne 750 dakika ve 250 SMS bulunuyor. Ayrıca telsiz kullanım ücreti de paketin içerisinde. Paket fiyatı ise 35 TL'dir.

  3- Türk Telekom

  en iyi operatör hangisi
  en iyi operatör hangisi

  Şahsen Avea döneminde kullandım ve o zamanlar çekim kalitesinden memnun değildim ama Türk Telekom olduktan sonra bu konu üzerinde fazlasıyla durduklarını söyleyebilirim. Çevremde kullananlar var ve son zamanlarda çekim kalitesinden şikayet ettiklerini hatırlamıyorum. Buradan çıkardığım kadarıyla bu konu üzerinde epey durmuşlar ve eskiden yaşanan sorunların çoğunu çözmüşler. Çevrenizde Türk Telekom kullananlar varsa onlara yaşadığınız bölgede nasıl çektiğini sorup ona göre hareket edebilirsiniz. Paket fiyatları da uygun diyebileceğimiz fiyatlar.

  Örneğin, faturalı tarifelerinde Tam Senlik Tarifeler mevcut ve oldukça uygun fiyatlılar. Mesela 10 GB internet, 1000 dakika konuşma hakkı ve 250 SMS olan tarifenin fiyatı sadece 40 TL. Hazır kart almayı düşünürseniz, Festival Paketlerini inceleyebilirsiniz. 8 GB internet, 750 dakika, 250 SMS aylık 36 TL.

  En iyi GSM operatörü 2020 yorumlarım bu şekilde, umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir. Ayrıca en iyi çeken hat hangisi sorusunu da yanıt vermeye çalıştım ama yukarıda bahsettiğim gibi bunlar kişisel yorumlarım, bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

 • kesinlikle Vodafone her hattı denedim ve Vodafonda karar kıldım ilk öncelikle fiyat ve performans konusunda önde çekim kalitesi olarak Türkiyede kesinlikle Türkcell ile yarışacak kapasitede eğer yurt dışına fazla seyahat ediyorsanız rakipsiz ve yurt dışı cazip fiyatlı teknolojik olarak herzaman 1 adım önde mesela Türkiyede ki 4.5g geçiş sürecinde Vodafonda 4g destekli bir sim kartınız varsa değiştirmek zorunda değilsiniz fakat diğer firmalarda 4g destekli kartlarınızı 4,5 g uyumluları ile değiştirmek zorundasınız örnek olarak ve kesinlikle hizmet kalitesi müşteri temsilcisi olarak diğer firmalarla yarışabilecek kapasitede.

 • Şöyle anlatayım çalışan çok gezen birisi olarak: Vodafone çok saçma bir şey. Bazen şehrin göbeğinde çekmiyor, bazen dağın başında çok iyi. Avea da aynı. Çok iyi çektiği yerlerde neti o kadarda iyi değil. İş yerinin verdiği hat Türkcell. Bireysel hatlarım zaman zaman avea vodafone oldu. En son şu internet sıkıntılarından dolayı Türkcell e geçtim. 1-2 lira fazla veriyorum adam gibi çeken netim var, her zaman çeken bir telefonum. Artık hem bireysel hem iş telim Türkcell. Türkiye şartlarında bana sorarsanız bir 10 yıl daha daha iyisi yok.

  • En son 3 yıl önce turkcelliydim iyi cekmiyordu o zamanlar

En İyi Kız Görüşleri

 • bildigin ucurumun kenarinda, arabayla yuvarlanacak miyiz gerilimi icindeyken turkcell'in dort dis cektigini biliyorum. can derdindeydik ama telefonda sorun yoktu yani, parcalansak birileri bulurdu :)

  • Vay be

  • telefonun amacı ulaşılabilir olmaktır. seksen tane paketin olsun, çekmedikten sonra ne fayda. üç kuruş fazla ver ama işe yarayan bir hat kullan derim.

  • Turkcell yani 3 yıl önce kullanmıstım şu an vodafone kullanıyorum bodrumda dahi cekmiyo

  • Hepsini Göster
 • Devrancell

  neden mi çünkü çekim gücü çok yüksek. (my sevgilim)

  :D

  • Hahahahah :D Diğerde eklemeliydim😂

  • kesinlikle bebeğim :D)))

  • :DD

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

26 45
 • Avea uygun ama her yerde cekmiyo vodafone daha iyi sanirsam

 • avea candır. gerisi heyecan :)

 • Avea olmadığı kesin en iyisi sen bir tane uydu telefonu al çekmiyor derdinden kurtul :D

  • Oldu :D

 • Turkcell 500dk+1000sms+2GB 25 tl faturasız daha ne

 • Avea

 • Aveanın cekim gucu rezillik. Cok pismanım 😔bana kalrsa avea alma

 • Ben şu an turkcel kullanmak zorundayım bulunduğum mekan da tek o çekiyor çünkü şu an ki kullandığım paket 250dk +250mb 15 lira