+1 yıl

En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

Eve yeni bir su sebili almayı düşünüyorum ama marka ve modeller hakkında pek bir bilgim yok. En iyi su sebil marka ve modeli hangisidir? Su sebili tavsiyelerinizi bekliyorum.
1 1

Çok Süper Cevap

 • Su Sebilleri Ne İşe Yarar?

  Su sebilleri kolaylaştıran teknolojik ürünlerden bir tanesidir. Sebile doldurduğunuz suyu istediğiniz zaman soğuk, istediğiniz zaman sıcak olarak kullanabilirsiniz. Sebiller sayesinde suyu ısıtma ve soğutma derdi ortadan kalkıyor.

  Su Sebili Türleri Nelerdir?

  1- Tezgah Üstü Su Sebili

  Normal sebillere göre daha küçük boyutlarda olan tezgah üstü sebiller, özellikle yerden tasarruf etmek isteyen kişiler için birebirdir. Genelde şık bir tasarıma sahip olan bu sebiller, fiyat olarak diğer sebillerden biraz daha pahalıdır.

  2- Üstten Damacanalı Su Sebili

  En çok kullanılan sebil tipidir. Üstten damacananın koyulması ile kullanılabilir hale gelir. Genelde uygun fiyata satılırlar.

  3- Arıtmalı Su Sebili

  Su arıtması günümüzde birçok insan tarafından kullanılıyor. Suyu arıtmak için arıtma cihazı almanız gerekiyor. Bu tip su sebilleri sayesinde arıtma cihazına fazladan para vermenize gerek kalmıyor. İçerisine doldurduğunuz suyu arıtarak daha temiz hale getiriyor.

  4- Minibarlı Su Sebili

  Alt tarafında minibar bulunan su sebilleridir. Altındaki mini barı kullanarak soğuk meşrubatlarınızı burada muhafaza edebilirsiniz. Buzdolabında yerden tasarruf etmenizi sağlar.

  5- Gizli Damacanalı Su Sebili

  Damacanası genel olarak alt kısımda yer alan modellerdir. Her ne kadar üstten damacanalı modeller daha çok tercih edilse de gizli damacanalı su sebili modellerinin popülerliği son zamanlarda artmaya başladı. Üstten damacanalı su sebillerine göre daha şık tasarımları oluyor.

  En İyi Su Sebili Hangisi?

  1- Fujisimo TU300 Tezgah Üstü Sıcak Soğuk Arıtmalı Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Fujisimo TU300 sebil, bir tezgah üstü modeldir. Sıcak ve soğuk olarak iki musluğu vardır. Kolaylıkla çıkarılabilen ve temizlenen musluktaki ek parça suyun daha temiz akmasını sağlar. Otomatik olarak su seviyesi kontrolü gerçekleştirebiliyor. Soğuk su derecesi 4-12 iken sıcak su derecesi 70-90 derecedir. Fiyatı 5.538 TL’dir.

  2- Bosch RDW1576 Gizli Damacanalı Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  En iyi su sebili markası seçeneklerinden bir tanesi olan Bosch, RDW1576 su sebili modelinde damacana gizlidir. En iyi gizli damacanalı su sebili desek yanlış konuşmuş olmayız. Ilık ve soğuk olmak üzere iki musluğu vardır. Bunun dışında paneli dokunmatiktir. Satış fiyatı 2.500 TL’dir.

  3- Arçelik Su Pınarı Gd 1150 Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Yerli beyaz eşya markası Arçelik tarafından üretilen Su Pınarı Gd 1150 modeli, gizli damacanalı bir su sebilidir. Soğuk su derecesi 5-10 derecedir. Soğuk su tank kapasitesi 4 litre, sıcak su kapasitesi ise 1.1 litredir. Ayrıca bardaklık aparatı da bulunuyor. Fiyatı 2.350 TL’dir.

  4- Esty SS20003B01 Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Esty markasına ait SS20003B01 su sebili modeli, sıcak, soğuk ve normal olmak üzere üç tane musluk bulunduruyor. Modern bir görünüme sahip olan model, gizli damacanalı su sebili türündedir. Üstten ankastre tuş yapısına sahiptir. Sıcak su musluğu için çocuk kilidi bulunmaktadır. 3.3 litre soğuk su tankı, 1.1 litre sıcak su tankı bulunmaktadır. Fiyatı 1.679 TL’dir.

  5- Siemens Dw15701 Soğuk Ilık Alttan Damacanalı Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  En iyi su sebili markalarından bir tanesi de Siemens’tir. Siemens Dw15701 modeli, soğuk ve ılık su verebiliyor. Tek bir musluk üzerindeki iki buton ile kontrol ediliyor. Alttan damacanalı olması daha şık bir görünüş sağlıyor. Soğutma tank kapasitesi 2 litre, soğutma derecesi ise 10 derecedir. Fiyatı 1.682 TL

  6- Profilo SS1162 Soğuk ve Ilık Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Üstten damacanalı bir su sebili olan Profilo SS1162 modeli, soğuk ve ılık suyu iki farklı musluk üzerinden verebiliyor. Çelik su haznesi sayesinde su daha taze ve kokusuz şekilde kalıyor. Ayrıca üstünde bulunan LED göstergelerden damacana değişim zamanını ve suyu soğutmakta olduğunu görebiliyorsunuz. Fiyatı 910 TL civarındadır.

  7- Dijitsu Seyhan Sıcak Soğuk Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Dijitsu Seyhan su sebili de bir üstten damacanalı modeldir. Kullanmak için üst kısımdaki açık hazneye damacanayı ters yerleştirmeniz yetecektir. İki farklı musluk üzerinden sıcak ve soğuk su akıtabiliyor. Sıcak su 90 dereceye, soğuk su 10 dereceye kadar ayarlanabiliyor. Üzerinde bulunan LED ışıklardan, su soğumasını veya cihazın açık olup olmadığını görebiliyorsunuz. Fiyatı 850 TL.

  8- Vestel SP 120 Ilık-Soğuk Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Yerli beyaz eşya markalarından bir tanesi olan Vestel, SP 120 su sebilinde kaliteyi uygun fiyata sunmuş. Bu model de tıpkı üstteki model gibi bir üstten damacanalı modeldir. 2 adet musluktan soğuk ve ılık su verebilmektedir. Soğuk su tankı 3 litre kapasiteye sahiptir. Soğuk su derecesi ise 6-10 derecedir. Fiyatı 560 TL civarındadır.

  9- Quax Aqua Soğuk-Ilık Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Quax Aqua da Vestel gibi uygun fiyatlı bir modeldir. Şık bir tasarıma sahip olan bu sebil, ılık ve soğuk olmak üzere iki farklı musluktan su vermektedir. Ilık su tankı 0.76 litre, soğuk su tankı ise 3.2 litredir. Ilık su 10-25, soğuk su 6-10 derece olarak ayarlanabiliyor. Bu sebilin üstten damacanalı bir model olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Fiyatı 560 TL’dir.

  10- Aquas SS01AS Soğuk ve Ilık Su Sebili

  En İyi Su Sebili Marka ve Modelleri Hangileridir?

  Listemde bulunan son su sebili, Aquas SS01AS modelidir. Ilık ve soğuk su sağlayabilen bu model, 304 paslanmaz çelik kazana sahiptir. 3.2 litre soğuk su tankı kapasitesi, 6-8 derece soğuk su derecesi bulunmaktadır. Şu anki satış fiyatı 650 TL’dir.

  En iyi su sebili hangisi sorusuna yanıt vermeye çalıştım. Umarım işine yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 1
 • Waterbox

 • bosch