+1 yıl

En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

Selam, ailem için tansiyon aleti alacağım da, en iyi tansiyon aleti markası, modeli hangisidir arkadaşlar? Bilekten ölçenleri istemiyorlar pek doktorlar, ama marka önerisinde de bulunmadılar; size danışmak istedim. Şimdiden teşekkürler.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Tansiyon aleti, her evde bulunması gereken bir sağlık cihazıdır. Özellikle evde bir tansiyon hastası varsa kesinlikle bulunması gerekiyor. Böylece ani bir durumda hastaneye veya başka bir sağlık kuruluşuna gitmeden tansiyon ölçümü yapabilirsiniz. Her cihazda olduğu gibi bu cihazda da önemli olan kaliteli modellerden bir tanesini seçmektedir. En iyi tansiyon aleti yorumlarına göre bir liste hazırladım. Buradan bakarak tansiyon aleti seçebilirsiniz.

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisidir?

  1- Braun BP 6000 Exactfit3 Koldan Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  En iyi tansiyon ölçer markası olan Braun, sadece bu alanda değil, birçok alanda lider firma olabilmiş markalardan bir tanesidir. Braun BP 6000 Exactfit3 sayesinde üst koldan tansiyon ölçümünü yapabilirsiniz.

  Cihaz tam otomatiktir. 2 kullanıcının farklı farklı verilerini tutabilir. İki kullanıcı 40 ölçüm hafızasına sahiptir. Toplamda 80 ölçüm hafızasına sahip olan cihazın fiyatı 407,55 TL’dir.

  2- Omron M3 HEM-7155-E Comfort Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  Omron M3 HEM-7155-E Comfort tansiyon aleti de kullanabileceğiniz en iyi tansiyon aletlerinden bir tanesidir. Rahat bir yapıya sahip olan cihaz, 2 ayrı kullanıcı için veri depolar ve buna göre size bir risk değerlendirmesi çıkarır. Ölçümü üst kol üzerinden gerçekleştirir. Ürünün fiyatı 389,40 TL.

  3- Microlife BP 3BTO-2 Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  Uygun fiyatıyla dikkat çeken Microlife BP 3BTO-2 tansiyon aleti, diğer önerdiğim cihazlar gibi iki ayrı kullanıcının verilerini tutamasa da tek kişinin verilerini rahatlıkla tutabilir. Tam otomatik bir yapıda çalışan cihaz, üst kol üzerinden tansiyon ölçümünü gerçekleştirir. Hafızası ise 30 ölçümdür. Satış fiyatı 218,50 TL’dir.

  4- Acura 9080K Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  Acura 9080K modeli sesli bir tansiyon aletidir. Cihazı alıp kullanmaya başladıktan sonra size talimatlar vererek nasıl kullanacağınız hakkında bilgi verir. Tam otomatik bir cihazdır. Ekranda büyük tansiyon ve küçük tansiyon yerleri net şekilde belirtilmiştir. Ürünün fiyatı 145 TL civarındadır.

  5- Medisana 23205 Kol Tipi Digital Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  Özelliklerine göre fiyatı oldukça uygun olan Medisana 23205 tansiyon aleti, üst düzey tansiyon aletlerinin yapabildiği her işlemi yapabilmektedir. 42 cm geniş bir manşona sahiptir ve geniş bir ekranı vardır. Düzensiz nabız algılama özelliğinin yanı sıra iki kullanıcıya ayrı ayrı 60 adet ölçüm kaydı yapabilir. Fiyatı 180 TL civarındadır.

  6- Beurer Bc 21 Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  Beurer Bc 21 tansiyon aleti, bilekten ölçüm yapan bir cihazdır. Risk göstergesi ve aritmi tespiti gibi kullanışlı özellikleri bulunmaktadır. Birden fazla dilde ölçülen değerleri sesli bildirim ile kullanıcıya aktarabilir. İki kullanıcıya 60 adet ölçülen değer kaydı hakkı verir. Ürünün fiyatı 190 TL.

  7- Plusmed PM-K05 Jumbo Koldan Tansiyon Ölçer

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  Plusmed PM-K05 oldukça büyük yapıda olan bir tansiyon ölçme aletidir. Büyük ekranı sayesinde tansiyonunuzla ilgili bütün bilgileri görebilirsiniz. Düzensiz kalp atışlarını tespit edecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca 2 kişi için 60’ar adet yani toplamda 120 adet ölçümü hafızasında tutabiliyor. Ürünü 135.30 TL’den satın alabilirsiniz.

  8- F. Bosch Clever Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  42 cm ölçüsü ile her kola uygun bir yapıda tasarlanmıştır. Üzerinde bulundurduğu büyük ekranı sayesinde bütün değerler rahatça gözükebilmektedir. Düzensiz kalp atışı algılayıcısı ve son 3 ölçümün ortalaması gibi önemli bilgileri göstermektedir. Bunun dışında saat ve gün göstergesi de bulunmaktadır. Ürünün fiyatı 135 TL civarında.

  9- Sinbo SBP-4608 Dijital Bilek Tipi Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  Otomatik bir yapıda olan Sinbo SBP-4608 modeli, bilekten ölçüm yapan bir tansiyon ölçme aletidir. Düzensiz kalp atışı algılama ve 2x60 zaman hafızası bulunmaktadır. Yani 2 kişinin verilerini 60’ar ölçüm olmak üzere hafızasında tutar. Fiyatı ise 125 TL civarındadır.

  10- Freely Bi̇lekten Ölçer Tansiyon Aleti

  En İyi Tansiyon Aleti Hangisi? Öneriniz Var mı?

  En iyi tansiyon ölçerler listemin sonunda Freely Bp 2208 modeli bulunuyor. Bu da bilekten ölçüm yapan modellerden bir tanesidir. Ayrıca sesli bildirimi sayesinde ölçüm sonunda sizi uyarır. Kolay bir kullanıma sahiptir. Düzensiz kalp atış dedektörü ve son üç ölçüm ortalamasını gösterme gibi özellikleri bulunmaktadır. 2 kullanıcının kayıtlarını hafızasında tutabilir. Cihazın fiyatı 135 TL civarındadır.

  En iyi tansiyon aleti hangisi soruna cevap vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

5 3
 • Omron...

 • Ben de bilmiyorum piyasayı araştırmak lazım

 • omron güzel

 • omron güzel onlardan alabilirsin

 • Braun ya da omron. Ben omron aldım hastanlerde de omron kullanılıyor

 • Omron sanirim

 • Arkadaşlar merhaba ben 1 hafta boyunca tarlusal kullandım sabah 3 adet akşam 3 adet yuttum 1 haftadır yutmuyorum ilacı ama mide bulantım çok oluyo hala ilacın mı etkisi

 • Halen satışta benzerleri varsa Braun dijital ama koldan ölçüm yapabilen cihazlardan almanı öneririm