+1 yıl

En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

Yeni bir ütü alacağım ama hangi marka alsam kararsız kaldım. Sizce en iyi ütü markası hangisidir? Model önerisi de verebilirsiniz.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Ütü Çeşitleri Nelerdir?

  1- Buhar Kazanlı Ütü

  Ütü dışında ayrı bir kazan ile birlikte satılan buhar kazanlı ütüler, hem kapasite bakımından hem de kullanım bakımından en iyi ütülerdir. Kapasitesinin yüksek olması daha hızlı sonuç vermesini sağlıyor. Ancak yeriniz yoksa çok mantıklı bir seçim değildir.

  2- Buharlı Ütü

  Genelde evlerde en çok kullanılan ütü türüdür. Kazanı ütünün üzerinde bulunur böylece yer olarak tasarruf sağlar. Çok ütü işi olmayan evler için ideal bir seçimdir.

  3- Dikey Ütü

  Perde, takım elbise gibi kumaşları asılı haldeyken ütüleyebilmenizi sağlayan ütü türüdür. Dikey kumaşlar için pratik çözüm sağlamaktadır.

  4- Pres Ütüler

  Evlerden çok iş yerlerinde kullanılmaktadır. Çamaşırhane, otel, hastane gibi yerlerde sıkça görebilirsiniz.

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  1- Tefal GV9570E0 Pro Express Ultimate Buhar Kazanlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Tefal GV9570E0 Pro Express Ultimate, 2600 Watt güce sahip bir ütüdür. Konforlu bir kullanım sağlayan cihazda damlatmaz, otomatik kapama, ekonomik mod gibi özellikler bulunmaktadır. Buhar basıncı 7.8’dir. Satış fiyatı 1889 TL’dir.

  2- Philips Azur GC4909/60 Buharlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  En iyi ütü markalarından bir tanesi olan Philips Azur GC4909/60 modeli bir buharlı ütüdür. 3000 Watt güce sahip olan bu ütü, bu güç sayesinde hızlı ısınma sağlar. Ütünüzün kolay temizlenmesi için hızlı kireç çözme sistemi bulunmaktadır. Satış fiyatı 740 TL’dir.

  3- Singer SWC.02E Steam Works Classic Buhar Kazanlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Singer SWC.02E modeli diğer önerdiğim ütü modellerine göre farklı bir yapıdadır. Askıda buhar kazanlı ütü olarak geçen bu model, 2.5 litrelik su haznesine sahiptir. 90 dakika kesintisiz buhar sağlayabilmektedir. 2400 Watt gücü bulunmaktadır. Şu anki satış fiyatı 652 TL’dir.

  4- Vestel V-Press 2000 Buhar Kazanlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Vestel V-Press 2000, seramik tabana sahip bir ütü modelidir. Bu seramik taban sayesinde daha az enerji harcayarak daha yüksek verim alınabilir. 3 bar buhar gücüne sahiptir. Üzerinde bulunan ışıklı göstergeler sayesinde daha kolay bir kullanımı bulunmaktadır. Satış fiyatı 500 TL’dir.

  5- Fakir Verda Buhar Kazanlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Fakir Verda buhar kazanlı ütü, 2400 Watt güce sahiptir. Taban çizilmelere karşı titanyum kaplamaya sahiptir. 2 litrelik bir su tankı mevcuttur. Buhar kilitleme sistemi mevcuttur. Taban kısmı 15 saniyede ısınabiliyor. Damlatma koruması gibi özellikleri bulunmaktadır. Satış fiyatı 475 TL’dir.

  6- Tefal Maestro Plus FV1840 Buharlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Tefal tarafından üretilen Maestro Plus buharlı ütü, 2300 Watt gücündedir. Su doldurma kapasitesi 250 ml’dir. Cihazın tabanı seramikten yapılmıştır. Damlama önleme özelliği bulunan cihazda otomatik kapanma ve kireç önleme özelliği bulunmuyor. Satış fiyatı 250 TL’dir.

  7- Arzum Ar684 Olivya Buharlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Arzum Ar684 Olivya, buharlı ütü modellerinden bir tanesidir. Taban kısmı seramikten yapılmıştır. Ütünün gücü 2400 Wattır. Ütüde 260 ml su doldurma kapasitesi bulunuyor. Damlama önleme, kireç önleme özellikleri bulunmaktadır. Fiyatı 160 TL’dir.

  8- Taç Seramik Tabanlı Buharlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Listede yer alan sekizinci önerim Taç markasına ait olan seramik tabanlı buharlı ütü modelidir. 2850 Watt gibi yüksek bir güce sahiptir. 66 adet buhar deliği ve 350 ml su tankı kapasitesi bulunmaktadır. Damlatma önleme sistemi, otomatik kapanma ve self clean özellikleri bulunmaktadır. Fiyatı 250 TL’dir.

  9- Awox Steam 2600 W Buharlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Awox Steam buharlı ütü de satın alabileceğiniz ütü modellerinden bir tanesidir. 2600 Watt güce sahip olan bu model, 425 ml su tankı kapasitesi bulundurmaktadır. Tabanı seramiktir. Kendi kendini temizleme gibi özelliklere sahiptir. Satış fiyatı 150 TL’dir.

  10- Steam Plus Buharlı Ütü

  En İyi Ütü Markaları Hangileridir?

  Listede yer alan son model Steam Plus buharlı ütüdür. 2600 Watt güce sahip olan bu ütü, seramik bir taban bulunduruyor. Su tankı kapasitesi ise 425 ml’dir. Damlama önleme, kireç önleme, otomatik kapanma gibi özellikleri bulunuyor. Satış fiyatı ise 150 TL’dir.

  • Ütü bilginize Hayran kaldım beyefendi:)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

15 11
 • Tefal, Philips

  • Mesaj yazamıyorum bilgin olsun😔

  • @sedefcn😔

 • philips

 • Tefal tek geçerim ütü de yıldız marka

 • Philips azur serisi en iyisidir.

 • En. pahali hangisi ise o dur en iyisi

 • Philips kullanıyorum memnunum

 • Philips daha iyi tefal su akıtıyor sanırım..