+1 yıl

En İyi VPN Uygulaması Sizce Hangisi? VPN Kullanıyor musunuz?

VPN kullanıyor musunuz? Sizce şu sıralar en iyi VPN uygulaması hangisi? Var mı tavsiye edebileceğiniz ücretli ya da ücretsiz iyi bir VPN?
0 1

Çok Süper Cevap

 • VPN gerçek IP’nin gizlenip başka bir IP üzerinden sitelere bağlanmanızı sağlayan programdır. VPN programları hem güvenlik açısından hem de gizlilik açısından büyük önem taşır. VPN programlarının sağladığı IP üzerinden yasaklı olan sitelere giriş yapılabiliyor. Bunun dışında sizin IP adresinizi gizlediği için belli bir seviyede güvenlik sağlıyor. Ülkemizde VPN uygulamalarının sık kullanılması akıllara “En iyi VPN hangisi?” veya “Hangi VPN kullanılmalı?” sorularını getiriyor.

  En İyi VPN Programı / Uygulaması Hangisi?

  1- NordVPN

  NordVPN
  NordVPN

  Yaklaşık 5000 sunucu desteği ile müşterilerine hizmet veren NordVPN, yıllardır en iyi VPN servisleri arasında bulunuyor. Özel şifreleme sistemiyle diğer VPN servislerinden çok daha iyi. Ücretli olması bir dezavantaj olsa da parasının hakkını veriyor. Kendilerine ait bir yazılım ile bilgisayarınızı kötü yazılımlara karşı koruyabiliyor. NordVPN bence en iyi VPN eklentisi.

  2- Express VPN

  Express VPN
  Express VPN

  Son zamanlarda çok popüler olan bir VPN servisi. Tıpkı NordVPN gibi birçok ülkede sunucuları bulunuyor. Sunucularının sayısı 3000’den fazla. Netflix, Youtube gibi platformlarda da çalışabiliyor. Kesinlikle bakılması gereken bir VPN servisi de bu bağlamda Express VPN.

  3- CyberGhost VPN

  CyberGhost VPN
  CyberGhost VPN

  90’dan fazla ülkede sunucusu bulunan CyberGhost VPN servisinin 6000’den fazla sunucusu bulunuyor. Kendiliğinden kötü amaçlı yazılımları engelleyerek güvenliği üst düzeye çıkarıyor. Arayüzünün biraz karışık olması kötü ama yine de incelenebilir.

  4- SurfShark VPN

  SurfShark VPN
  SurfShark VPN

  30 günlük deneme süresi olan SurfShark VPN hizmetini beğenmediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Bütün cihazlarda sınırsız erişim vermesi büyük avantaj sağlıyor ama Android uygulamasında bazen problemler çıkabiliyor.

  5- Hotspot Shield

  Hotspot Shield
  Hotspot Shield

  Kolay kullanımı ve hızlı yapısıyla en çok tercih edilen VPN servislerinden bir tanesi. 3200’den fazla sunucusu bulunuyor ve oldukça güvenli. Hotspot Shield'in mobil uygulamalarda geliştirilmesi gereken bölümleri olsa da en iyi VPN uygulamaları listesi içinde bulunmayı hak ediyor.

  6- Ivacy VPN

  Ivacy VPN
  Ivacy VPN

  Dünyanın dört bir tarafında binden fazla sunucu ile hizmet vermektedir. Yani nerede olursanız olun ççok hızlı bir internet hızına sahip olabiliyorsunuz. Sıfır kayıt politikası sayesinde hiçbir bilginiz üçüncü taraf kuruluşlarla paylaşmaz. Bunun dışında tek bir abonelik sistemiyle bu VPN uygulamasını 5 farklı cihazda kullanabiliyorsunuz. VPN fiyatı aylık 10 dolar civarında. Yıllık abonelik yaptığınızda daha tasarruflu oluyor.

  7- Safer VPN

  Safer VPN
  Safer VPN

  Kullanıcı IP adresini ve bilgilerini gizleme konusunda en iyi VPN uygulamalarından bir tanesi olan Safer VPN, güvenli bir WiFi algıladığında anında güvenli ve şifreli VPN bağlantısını etkinleştirir. Windows, Mac, iOS, Android ve Chrome için uygulamalara sahiptir. Ayrıca canlı destek olarak 7/24 desteği mevcuttur. VPN ücreti ise 7.49 ABD dolarıdır.

  8- Private Internet Access

  Private Internet Access
  Private Internet Access

  Private Internet Access, en iyi performans gösteren VPN programlarından bir tanesidir. Dünya çapında 3000'den fazla sunucusu bulunuyor. Windows, Mac gibi işletim sistemleri dışında Linux işletim sisteminde de çalışmaktadır. Ayrıca Chrome tarayıcı uzantısı da bulunmaktadır. Gelişmiş Ayarlar sekmesinden reklam engelleme gibi özellikleri de mevcuttur. Bu VPN uygulamasının fiyatı ise 6.95 dolardır.

  9- Speedify

  Speedify
  Speedify

  Speedify, VPN şifrelemesi dışında bant genişliğini arttırmak, hızı yükseltmek ve gecikmeyi azaltmak için kullanılabilecek bir servistir. Mobil ve PC'de kullanılabilir. Speedify 23 ülkede 1000'den fazla sunucu bulunduruyor. Bu sunucular sayesinde bölgenizde engellenmiş web sitelerine giriş yapabiliyorsunuz.

  10- Proxy.sh

  Proxy.sh
  Proxy.sh

  40 farklı ülkede 200'den fazla sunucusu olan Proxy.sh, hem mobil hem de masaüstü versiyonlarında özel bir şifreleme kullanıyor. Oldukça uygun bir fiyata sahip olan VPN, buna rağmen gayet başarılı bir hizmet sunuyor. Aylık 5 dolar karşılığında kullanabileceğiniz bu program, ayrı ayrı planlardan oluşuyor ve detaylandırmasına göre fiyatlarında artış olabiliyor.

  11- Pure VPN

  Pure VPN
  Pure VPN

  En iyi VPN hangisi sorusuna verebileceğim cevaplardan bir tanesi Pure VPN. 101 ülkede bulundurduğu 450'den fazla sunucusuyla verdiği hizmet oldukça kaliteli. Kullanıcıların IP adresini ve gezinmelerini özel bir şifreleme ile gizler. VPN bağlantısında bir sorun oluştuğunda internet bağlantısını kesebilecek bir acil anahtar butonu bulunuyor.

  12- HideMyAss

  HideMyAss
  HideMyAss

  Oldukça eski bir VPN uygulaması olan HideMyAss, neredeyse bütün cihazlar ve tarayıcılar için kullanılabilir. İnternet hızınız sadece %2 oranında bir düşüş yaşar. İnternette sınırsız bant genişliği sunar. IP adresiniz rastgele bir şekilde değişir, bu yüzden herhangi bir adımınız izlenemez. Bunun dışında belli başlı güvenlik önlemleri de vardır.

  13- TorGuard

  TorGuard
  TorGuard

  50'den fazla ülkede birçok sunucusu bulunan TorGuard, erişim engellerini ve sansürü açmanızı sağlar. Aynı anda 5 cihaz üzerinden bağlantı yapabilirsiniz. Güvenlik önlemlerinden bir tanesi acil anahtarıdır. Herhangi bir sıkıntılı durumda acil anahtarını kullanabilirsiniz. Bunun dışında reklam engelleyicisi ve kötü amaçlı yazılım engelleyicisi bulunmaktadır. VPN fiyatı 11.55 dolardır.

  14- Buffered VPN

  Buffered VPN
  Buffered VPN

  Oldukça etkileyici bir hıza sahip olan Buffered VPN, güvenlik ve destek konusunda oldukça iyi bir hizmet sunmaktadır. 45 ülkede farklı farklı sunucuları vardır. Windows, Linux, Mac gibi işletim sistemlerinin yanı sıra iOS ve Android'de de kullanılabilir. Aylık olarak 12.99 dolar bir ücreti bulunmaktadır.

  15- VyprVPN

  VyprVPN
  VyprVPN

  İsviçre merkezli bir VPN hizmetidir. 73 ayrı sunucu konumu ve 200.000'den fazla IP sunar. Güvenlik konusunda oldukça başarılı bir iş çıkaran VyprVPN, bilinen işletim sistemleri dışında akıllı televizyonlarda da çalışabilmektedir. Aylık 9.95 dolar ücreti olan VPN uygulamasının 1 yıllık paketi çok daha uygun fiyatlıdır.

  En iyi VPN uygulaması hangisi? Sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Opera bedava vpn özelliği var

 • Hola yi tavaiye ederim

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?