+1 yıl

En iyi vr (sanal gerçeklik) gözlük markası hangisi?

En iyi VR (virtual reality) gözlük markası sizce hangisi?

Oyun oynarken, film & dizi izlerken kullanmak istiyorum. Biraz araştırdığımda çok fazla marka ve çeşit gördüm. Sizin önerebileceğiniz herhangi bir marka ve model var mıdır?

Fiyat çok önemli değil yeter ki görsel ve gerçeklik olarak tatmin etsin.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Teknolojinin gelişmesi ile birlikte oyun deneyimlerindeki eğlence de artmaya başladı. VR yani Virtual Reality gözlükleri, Türkçe karşılığı ile Sanal Gerçeklik Gözlükleri sayesinde artık kendimizi oyunun içerisinde daha fazla hissedebiliyoruz.

  Her teknolojik üründe olduğu gibi VR gözlüklerde de her zaman en kaliteli markaları seçmenizi tavsiye ederim. Bu yüzden satın alabileceğiniz en iyi VR gözlükleri sıraladım.

  En İyi, En Gerçekçi VR Gözlük Hangisi?

  1- Oculus Quest 2 VR Gözlük

  En iyi VR gözlük markaları arasında şüphesiz en başta gelen marka Oculus2’tur. Neredeyse her VR gözlük modeli en iyi VR gözlükleri arasına girmeyi hak ediyor.

  Oculus 2
  Oculus 2

  Oculus Quest 2 sadece bir gözlük değil VR setidir. Neredeyse her uygulama ve oyunla çalışan bu VR seti, 4600-4900 TL arasında satılıyor.

  Ayrıca Bkz: En İyi Sanal Gerçeklik (VR) Oyunları Hangileri?


  2021 yılındaki En iyi VR gözlük olarak rahatlıkla nitelendirebilirim.

  2- Sony Playstation VR Gözlük

  Teknolojinin dev şirketleri arasında yer alan Sony, Playstation kamerası ile birlikte Sony Playstation VR gözlüğünü de satmaktadır.

  Sony Playstation VR
  Sony Playstation VR

  Playstation konsolu tarafından desteklenen gözlük konsol ile birlikte kullanılabiliyor. 3D ses teknolojisi bulunan gözlük, saniyede 120 kare görüntü veriyor. Gözlük 4000 TL civarına satılıyor.

  3- HTC Vive Cosmos VR Gözlük

  Listemizde bulunan diğer VR gözlük, HTC tarafından üretilen Vive Cosmos. HTC Vive Cosmos 110 derece görüş alanı bulunduruyor. Altı adet kamera sensörü bulunan gözlük, hassas bir takip sunuyor.

  HTC Vive Cosmos VR Gözlük
  HTC Vive Cosmos VR Gözlük

  Ayrıca çözünürlük olarak bir önceki modele göre %88 oranında geliştirilmiş. Ürün set olarak satılıyor ve fiyatı 9 bin TL civarında.

  4- Samsung Gear VR Gözlük

  Oculus ile Samsung’un ortak geliştirdiği Gear VR modeli, en iyi VR gözlük listesine girmeyi hak ediyor. Galaxy telefonlar ile optimize bir şekilde çalışabilen cihaz, hafif tasarımıyla kullanıcıya rahatlık sağlıyor.

  Samsung Gear VR Gözlük
  Samsung Gear VR Gözlük

  VR oyunların yanı sıra, 360 derece fotoğraflar ve videolar görüntüleyebilen cihaz, sanal sinema özelliği sayesinde sinema salonunda hissi verebiliyor. Görüntü kalitesi de oldukça iyi seviyede. Ürünü 400 TL fiyatla alabiliyorsunuz.

  5- Valve Index VR Gözlük

  En iyi VR gözlükler arasına Valve Index modelini almazsak olmaz. RGB LCD paneli ile OLED’e göre %50 daha fazla alt piksel göstermekte. Çözünürlüğü ise 1440x1600 piksel çözünürlüğündedir.

  Valve Index VR Gözlük
  Valve Index VR Gözlük

  Geliştirilen teknolojisi ile birlikte saniyede gösterdiği kare sayısı yükselmiş durumda. Set olarak alabileceğiniz bu cihaz 17 bin TL civarına satılıyor.

  6- Oculus Rift S VR Gözlük

  En iyi VR gözlük markasının Oculus olduğunu yukarıda da belirtmiştim. Oculus Rift S modeli de bu listeye girmeyi hak eden VR gözlüklerinden bir tanesi. Bu gözlük diğer model gibi birçok uygulamayı ve oyunu destekliyor.

  Oculus Rift S VR Gözlük
  Oculus Rift S VR Gözlük

  Tasarım konusunda hafifliğine oldukça dikkat edilmiş. Yüksek çözünürlüğü sayesinde kullanıcılara çok daha üst seviye deneyim yaşatıyor. Bu gözlüğün şu anki satış fiyatı 6 bin TL civarında.

  7- Oculus Go VR Gözlük

  Bir diğer Oculus modeli olan Oculus Go, 2560x1440p çözünürlüğe sahiptir. PC sistemi gerektirmeyen model, Android, IOS, MacOS ve Windows’ta çalışabiliyor.

  Oculus Go VR Gözlük
  Oculus Go VR Gözlük

  3D grafiklere sahip olan VR gözlük, yüksek kalitede görüntü veriyor. Oculus Go, 4000 TL civarında bir fiyatla satılıyor.

  8- LG 360 VR Gözlük

  LG markası tarafından üretilen LG 360 VR, tasarımı ile dikkat çeken VR gözlüklerinden bir tanesidir. İnce ve hafif yapısı ile kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Diğer gözlüklere göre daha küçük yapıda olması da kullanımı kolaylaştırıyor.

  LG 360 VR Gözlük
  LG 360 VR Gözlük

  Gözlükte 1080p çözünürlüğünde OLED ekran bulunuyor. Gözlüğü 800 TL civarında bir fiyata alabilirsiniz. Cihaz LG G5 modeli ile veri aktarımı sağlıyor.

  9- Zore G04E VR Shinecon Gözlük

  Zore G04E modeli, IMAX dev ekran teknolojisine uyumlu bir şekilde yapılmış. Android ve IOS cihazlarda çalışan gözlük, reçine lens stili ile üretilmiş.

  https://www.youtube.com/embed/DUURfBqGGKc

  Bu lensler sayesinde baş dönmesi ve yorgunluğa neden olmuyor. Ayrıca ürünü satın aldığınızda yanında bir de Bluetooth kulaklık veriliyor. Ürünü 170 TL civarında bir fiyatla alabilirsiniz. Uygun fiyatlı en iyi VR gözlük olduğunu söyleyebilirim.

  10- Vestel VR Gözlük

  Vestel VR gözlük, 360 derece video, görüntü ve oyunları sorunsuz bir şekilde görüntüleyebiliyor. Ayarlanabilir kafa bandı, numaralı gözlüklere göre ayar seçenekleri de bulunuyor.

  https://www.youtube.com/embed/W-_d7B2TaFg

  Hem rahat kullanım hem de iyi özelliklere sahip olan bu VR gözlük modelini incelemenizi tavsiye ederim. Bu VR gözlüğü 270 TL’ye satın alabilirsiniz.

  11- Case 4U VR 3D Gözlük

  4.7 ile 6.1 inç arasındaki telefonlar için tasarlanmış olan VR gözlük, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun şekilde tasarlanmıştır. 3D stereo ses teknolojisine sahip Bluetooth kulaklıkla birlikte gelir.

  https://www.youtube.com/embed/9IUpiBOS3u8

  Ayarlanabilir kafa bandı sayesinde herkese uygun şekilde tasarlanmıştır. 720 derecelik panoramik bir görünüm sağlar. Ürünün fiyatı ise 190 TL civarında.

  En iyi VR gözlük hangisi sorusuna yanıt vermeye çalıştım, umarım yardım edebilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Samsung denemiştim güzeldi

 • En iyisi valve index. En yüksek teknolojiye sahip ama pahalı. Bende oculus rift s vardı, half life alyx oynadım, oynarken ağzım açık kaldı oyun o kadar gerçekçi ki

  • Valve index’i en iyi yapan ozellikler: en yüksek çözünürlüklü ekran en yüksek ekran yenileme hızı en geniş görüş alanı En iyi oyun kumandası var

  • Ama bilgisayar’ın CPU ve ekran kartı güçlü olması lazım. Half life için en iyi oyun deneyimi istiyorsan en az RX 2080 ti kullanmalısın

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?