+1 yıl

Err_Cache_Miss Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?

Bu aralar Google Chrome'da bu hatayı çok sık alıyorum. Nedir bu err_cache_miss hatası? Nasıl çözülür?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Err_Cache_Miss Hatası Nedir?

  Err_cache_miss hatası çoğunlukla web sitesi sahiplerinin karşılaştığı bir hatadır. Genel olarak web sitesi sahiplerinin karşısına çıksa da nadiren normal Google Chrome kullanıcılarının da karşısına çıkabiliyor.

  Err_cache_miss hatası genellikle Google Chrome tarayıcısının önbelleğe alma sistemiyle alakalı bir hata olduğu zaman karşımıza çıkıyor. Önbelleğe alma sistemi, sitenin veya uygulamanın yanlış kodları sebebiyle sorun çıkarabilir.

  Err_Cache_Miss Hatası Neden Olur?

  Yukarıda belirttiğim gibi bu hatanın en büyük sebebi önbelleğe alma sisteminde oluşan hatalardır. Bunun dışında bozuk uzantılar, bozuk tarayıcı ayarları gibi tarayıcıda oluşan hatalardan dolayı da err_cache_miss hatası karşımıza çıkabiliyor.

  Err_Cache_Miss Hatasının Çözümleri Nelerdir?

  Err_cache_miss hatasının birçok sebebi olduğu gibi birden fazla çözümü bulunuyor. Bu hatanın en basit çözümü tarayıcıyı güncellemektir. Eğer tarayıcınız güncel değilse mutlaka güncelleyin bunun dışında diğer çözümleri de anlatayım.

  Geliştirme Aracını Kullanırken Alınan Err_Cache_Miss Hatasının Çözümü Nedir?

  Bu hatanın en büyük sebeblerinden bir tanesi Google Chrome geliştirme aracıdır. Eğer geliştirme aracını kullanırken sorun yaşıyorsanız, geliştirme aracı kullanırken önbellek sistemini devre dışı bırakabilirsiniz.

  Önbellek sistemini devre dışı bırakmak için Ctrl+Shift tuşlarına bastıktan sonra F1 ve önbelleği devre dışı bırak seçeneğini seçin. Bunları yaptıktan sonra web sayfasını tekrardan açın. Bunun dışında gereksiz olarak düşündüğünüz eklentileri kaldırmayı deneyebilirsiniz.

  Web Sitelerine Erişirken Alınan Err_Cache_Miss Hatasının Çözümü Nedir?

  Web sitelerine erişirken err_cache_miss hatası alıyorsanız, Google Chrome tarama verilerini temizleyerek çözmeye çalışabilirsiniz. Tarayıcının önbelleğinde kalan bozuk dosyalar, tarama verileri kısmında saklanır ve bu hatayı almanıza neden olur. Google Chrome tarama verilerini temizlemek için sağ üstte bulunan üç noktaya tıkladıktan sonra “Diğer Araçlar” kısmından “Tarama Verilerini Temizleme” kısmına girin ve verileri temizleyin.

  Bunun dışında reklam yazılımları kullanıyorsanız bunları devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim. Reklam yazılımları err_cache_miss hatasına sebep olabilir.

  Kendi Web Sitenize Erişirken Alınan Err_Cache_Miss Hatasının Çözümü Nedir?

  İlk öncelikle hata, sitenize giriş yaptığınız Google Chrome tarayıcısında olabilir. Bundan yüzden ilk öncelikle yukarıdaki seçenekleri denemenizi tavsiye ederim. Sorun geçmediyse sitenizde bulunan her türlü önbellek eklentisini devre dışı bırakarak hatayı çözmeye çalışabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • Sey mi o