+1 yıl

Fastboot Ne Demek? Fastboot Nasıl Kapatılır?

Telefonu açtığım zaman fastboot diye bir şey açılıyor. Fastboot ne demek? Fastboot nasıl kapatılır?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Fastboot Ne Demek, Ne İşe Yarar?

  Fastboot, Android cihazlarda kullanılan bir menüdür. Bu menü üzerinden Android cihazınıza Android işletim sistemini yeniden kurabilirsiniz ve boot işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Genelde telefona format atmak için kullanılan bir menüdür. Fastboot üzerinden resmi sürümün yanı sıra geliştiriciler için açılan Beta sürümlerini de cihazınıza yükleyerek kullanabilirsiniz.

  Fastboot Nasıl Kullanılır?

  Fastboot menüsü her telefon markasında farklı tuş kombinasyonları ile açılmaktadır. Her marka için nasıl açacağınızı söyleyeyim.

  Samsung Telefonlarda Fastboot Açma

  Samsung telefonlarda fastboot açmak için telefonu kapatın. Güç düğmesi, Ses kısma ve Home tuşlarına aynı anda basılı tutarak Samsung fastboot moduna girebilirsiniz.

  HTC Telefonlarda Fastboot Açma

  HTC telefonlarda fastboot modunu açmak için telefonu kapatın. Güç düğmesi ve ses azaltma tuşlarına basılı tutun. Böylece fastboot moduna ulaşmış olursunuz.

  LG Telefonlarda Fastboot Açma

  LG telefonda fastboot açmak için telefonu kapattıktan sonra “Telefonu açma” ve “sesi yükseltme” tuşuna aynı anda basılı tutun. Bunu yaparken telefonu bilgisayara USB kablosunu takmayı unutmayın.

  Huawei Telefonlarda Fastboot Açma

  Huawei cihazlarda fastboot açmak için ilk öncelikle telefonu kapatın. Sonrasında “ses azaltma” ve “ses açma” tuşlarına aynı anda basılı tutun. Bazı Huawei telefonlarda “telefon açma” ve “ses kısma” tuşlarını kullanmak gerekir.

  Xiaomi Telefonlarda Fastboot Açma

  Xiaomi telefonda fastboot açmak için telefonu kapatın. Ardından “ses yükseltme” ve “kilitleme tuşu”na aynı anda basın. Bazı Xiaomi telefon modellerinde “Güç” ve “ses kısma” tuşlarını kullanmanız gerekebilir.

  Fastboot Nasıl Kapatılır?

  Fastboot kapatma oldukça basit bir işlemdir. Fastboot menüsü açıkken güç tuşuna uzunca basmak fastboot modunu kapatmanızı sağlayacaktır. Bazı telefon modellerinde ses arttırma ve ses azaltma tuşlarından menü içerisinde hareket ederek “Reboot System Now” seçeneği üzerinden telefonu yeniden başlatıp fastboot kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Telefonu yeniden başlatmana rağmen her türlü fastboot modda açılıyor ise telefonun brick olmuştur, marka modeline göre forumlarda ya da YouTube nasıl kurtarabileceğin ile ilgili videolar yazılar bulabilirsin

 • youtubeda kolay çözümleri mevcut

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?