+1 yıl

Flash Bellek Belirtilen Modül Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Flash belleği yıllar sonra kullanmam gerekti, taktım ama "Belirtilen modül bulunamadı" hatası alıyorum. Nasıl çözülür bilen arkadaşlar var mı? Biçimlendirmeyi deneyeceğim ama korkmuyor da değilim, daha garanti bir yol varsa alabilirim.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Flash Bellek Belirtilen Modül Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

  Flash bellek belirtilen hatası, bilgisayarın USB belleği görmesi ama açılmaması hatasıdır. Bu birçok sebepten olabilir. Oldukça can sıkıcı bir hatadır ve birkaç çözüm yolu vardır. Çok çözüm yolunun olma sebebi, birden fazla durumda bu hata alınabiliyor. Örneğin, dosya eksikliği veya virüs bulunması gibi sebepler USB bellek belirtilen modül bulunamadı hatasına yol açabiliyor. Lafı çok uzatmadan flash bellek açılmıyor belirtilen modül bulunamadı hatasının çözümlerini anlatayım.

  Flash Bellek Belirtilen Modül Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

  1- USB Belleği Antivirüs ile Tarayın

  Flash disk belirtilen modül bulunamadı hatasının en büyük sebebi virüslerdir. Eğer virüsleri temizleyebilirseniz bu hatayı almaktan kurtulabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda bir antivirüs programı bulunması gerekiyor.

  Antivirüs programını açıp USB taraması yapın ve çıkan virüsleri temizleyin. Eğer bilgisayarınız yoksa iyi antivirüs programlarından bir tanesini seçip indirebilirsiniz.

  2- Bozuk Dosyayı İndirin

  Flash bellek başlatmada sorun belirtilen modül bulunamadı hatasının bir diğer sebebi ise dosya eksikliğidir. Bu hata içerisinde “Run Dll” gibi bir yazı bulunuyorsa bunun sebebi dll dosyasının eksikliğidir. Bu dosyayı indirerek “Windows” dosyasının içerisine atın ve ardından tekrardan USB’yi açmayı deneyin. Bu da bir çözüm olabilir.

  3- Belleğin Özelliğini Değiştirin

  Yukarıda verdiğim çözümleri denediyseniz ama yine de çözüm olmadıysa bellek özelliklerini değiştirerek çözümü bulabilirsiniz. Bunu yapmak için Komut Penceresi’ni kullanmanız gerekiyor. Hemen nasıl yapılacağını anlatayım.

  • İlk önce “Bilgisayarım” kısmından USB belleğinizin harfini öğrenin. Genelde F harfi gibi bir harf olur.
  • Daha sonrasında yönetici olarak Komut Penceresi’ni açın. Windows + X tuşlarına aynı anda basarak Komut Penceresi’ni açabilirsiniz.
  • Sonrasında attrib -h -r -s F:*.* /s /d yazın. Ancak USB belleğin adı F: değilse F yerine USB harfini yazın. Burası oldukça önemli yanlış harf yazarsanız hata çözümlenmez.
  • En son olarak Enter tuşuna basın.

  Bunu yaptıktan sonra USB belleğe ulaşacaksınızdır.

  4- Belleği Biçimlendirin

  Eğer içerisinde önemli bir dosyanız yoksa belleği biçimlendirmenizi öneririm. Belleği biçimlendirerek fabrika ayarlarına geri döndürmüş olursunuz ve tertemiz bir USB belleğiniz olur. Bu hata için en kökten çözüm budur. Tabii içerisinde önemli bir dosyanız yoksa veya dosyanızın yedeği varsa bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederim.

  USB bellek belirtilen modül bulunamadı hatası çözümlerini aktarmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?