+1 yıl

En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

Hangi marka uygundur hangi mağazadan alayım? Led TV, LCD TV, Plazma TV hangisini önerirsiniz teknik bilgisi olan var mı? Ya da akıllı televizyon mu alsam, hangi Smart TV'yi önerirsiniz?
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • En İyi Akıllı, Smart TV Markası Hangisi?

  1- Philips - 50PUS7304 Ultra HD 4K TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Uygun fiyatlı TV modellerinde özellikle son yıllarda Philips çokça öne çıkmakta. 50PUS7304 ise özellikle yoğun tercih edilen modellerin başında geliyor.

  50 inc ekran boyutuyla ve Ultra HD 4K ekran çözünürlüğü ile gelen 50PUS7304, özellikle kullanıcıların gözlerini bayram ettirecek renk doygunluğunu ile de bir adım öne çıkıyor.

  Üstelik dahili uydu alıcısı ve A sınıfı güç tüketimi ile de birçok markadan daha avantajlı bir model. En iyi TV markası listesinde başı bu marka çekiyor.

  2- Samsung - 49NU7500 Ultra HD 4K TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Akıllı televizyon sektöründe özellikle ekran teknolojisi konusunda birçok markadan önde olan Samsung, 49NUU7500 ile görüntü netliği ve doygunluk konusunda öne çıkmakta. Bu yüzden en iyi televizyon markası listesinde ikinci sıraya koydum.

  49 inc'lik Ultra HD 4K bir LED ekrana sahip olan bu model aynı zamanda Samsung'un çokça kullandığı Curved (kavisli) bir TV modeli de aynı zamanda. HDR10+ ve 20W'lık ses çıkış gücü ise modeli öne çıkaran diğer detayların başında yer alıyor.

  3- LG - 49SK7900PLA Ultra HD 4K TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  TV ekranı sektöründe bir dönem adından çokça konuşturan LG son dönemlerde pek atılım yapamamış olsa da hala en iddialı markaların başında yer alıyor. LG, en iyi LED TV markaları arasında yer alıyor.

  49SK7900PLA, ise 49 inc'lik Ultra HD 4K LED ekran teknolojisini kullanırken Dolby Vision ses çıkış teknolojisi ile de diğer markalardan bir adım öteye geçiyor. Üstelik dahili wifi modülü sayesinde de TV'nizden internette sörf yapmanız her an mümkün.

  4- Regal - 65R7540UB Ultra HD 4K TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Son yıllarda uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri ile akıllı televizyon pazarında yükselen bir marka olan Regal, 65R7540UB modeli ile de özellikle 65 inc gibi oldukça büyük bir ekran ve en az bu ekran kadar kaliteli olan Ultra HD 4K LED ile geliyor.

  24W'lık güçlü ses çıkış gücü ve ekranında kullandığı Real Vision görüntü iyileştirmesi ise bu modelin ömrünü rakiplerinden bir adım daha ileriye taşıyarak uzatıyor.

  5- Vestel - 75U9500 75U9500 75" 189 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Yerli teknoloji firmalarımızdan olan Vestel, dünya devleri ile yarışır derecede televizyonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi 75U9500 75U9500 75" 189 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV.

  75 inc'lik bir ekrana sahip olan televizyon kendi içerisinde bir uydu alıcısı bulunduruyor. Bunun dışında akıllı bir televizyon olduğu için her türlü internet girişlerini televizyon üzerinden yapabilirsiniz. 4K görüntüsü olan televizyon şuan alabileceğiniz en iyi smart TV seçenekleri arasında yer alıyor.

  6- Sony - KD-65XG8096 65'' 164 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Bir diğer akıllı televizyon önerim ise Japon teknoloji devi Sony'den. Diğer önerilerimde olduğu gibi bunda da 4K ultra HD bir görüntü kalitesi bulunuyor. 65 inc büyüklüğü bulunan modelin içerisinde uydu alıcısı da bulunuyor. Fiyatı ise 11 bin TL civarında.

  7- Awox - Awx 75191 Ssm 75" 190 Ekran 4K Ultra HD Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Vestel veya BEKO kadar tanınmasa da televizyon satın alabileceğiniz başka bir yerli marka. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli televizyon üretimi yapıyorlar. Bu modelinde 75 inc büyüklüğünde ve 4K kalitesinde bir ekran bulunuyor. Fiyatı ise 11 bin TL civarı.

  8- Grundig - GCU7800 55'' 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  İlk önce Almanya'da kurulan sonrasında ise yerli Arçelik markasının bünyesine katılan Grundig, ev eşyalarının üretimini başarılı bir şekilde yapmaya devam ediyor. Önerdiğim bu model diğerlerine göre çok daha uygun fiyatlı 55 inc boyuta sahip olan 4K Ultra HD televizyonun fiyatı 5600 TL civarında.

  9- Profilo - 50PA515E 4K Ultra HD Smart TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Türkiye'de kurulan Profilo, yakaladığı başarılı satışlardan sonra Alman BSH grubuna satılmıştır. Kaliteli aynı zaman da uygun fiyatlı üretim yapan Profilo'nun bu modelinde 50 inc ve 4K Ultra HD çözünürlükte ekran bulunuyor. Fiyatı da oldukça uygun şuan 4 bin TL civarında satışa sunuluyor.

  10- Arçelik - A49L 8850 5b 49" 124 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Ev eşyaları konusunda ülkemizin önde gelen firmalarından bir tanesi olan Arçelik, televizyon üretimi konusunda da gayet başarılı. 49 inç ekran büyüklüğü ve 4K Ultra HD görüntü kalitesi bulunan bu model, içerisinde bir de uydu alıcısı bulunduruyor. Fiyatı 6 bin TL civarı.

  11- Beko - Crystal Pro B50 A 850 B 50" 127 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Şirket olarak her ne kadar Arçelik'in alt şirketi olsa da üretimleri en az Arçelik kadar kaliteli hatta bazı ürünlerde çok daha iyi diyebilirim. Bu televizyon da uygun fiyatlı ve oldukça kaliteli bir televizyon. 50 inç ekran büyüklüğü bulunuyor. 4K Ultra HD görüntü kalitesi bulunan televizyonun fiyatı 5 bin TL civarında.

  12- Toshiba - 65UA3A63DT 65" 165 Ekran 4K Ultra HD Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Dünyanın sayılı elektronik eşya üreticilerinden bir tanesi olan Toshiba, her konuda olduğu gibi akıllı televizyon konusunda da başarılı. 65 inç büyüklüğünde olan bu modelin görüntü kalitesi ise 4K yani 3840x2160 piksel. Akıllı televizyonun ortalama fiyatı 8 bin TL civarında.

  13- Sunny - SN55UIL08 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Alacağınız akıllı televizyonun yerli bir markadan olması sizin için önemli ise tercih edebileceğiniz bir diğer marka Sunny. Her çeşit televizyon ve akıllı televizyon üretimi yapıyor, bütçeniz ne kadar olursa olsun bu markaya göz atmanızı tavsiye ederim. Önerdiğim bu modelde 55 inç büyüklük ve 4K görüntü kalitesi bulunuyor. Bunun dışında bir de televizyonda uydu alıcısı mevcut. Fiyatı 4 bin TL civarında.

  14- Altus- Al 55 L 8850 5B 4K UHD Wifi Smart Dahili Uydulu LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Koç Holding'e bağlı başka bir beyaz eşya markası. Altus, Beko ve Arçelik kadar büyük olmasa da 4 binden fazla satış noktası olan kaliteli bir marka. Altus'un bu akıllı televizyon modelinde 55 inç ekran ve 4K görüntü kalitesi bulunuyor. 4300 TL civarında bir satış fiyatı bulunuyor.

  15- Hitachi - 65HT2800UD 65" 165 Ekran 4K Ultra HD Smart LED TV

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Diğer Japon markalarına göre daha uygun fiyatlı olmasına rağmen Japon kalitesini yansıtan bir marka. Hitachi'nin bu modelinde ekran büyüklüğü 65 inç, görüntü kalitesi ise 3840x2160 yani 4K. Fiyatı ise 5500 TL civarında. En iyi smart TV listemin son modeli buydu.

  Smart TV En İyisi Hangisi?

  Günümüzde televizyon teknolojisi eskisinden çok çok daha ileri bir noktada. Oled, Led, LCD gibi birçok ekran teknolojisi hayatımıza girerken 4K, 2K, 1080p gibi çözünürlükler de yine aynı hızda görüntü kalitelerimizi önem oranda etkilediler.

  Bugün Samsung, LG gibi büyük markalar televizyon sektöründe liderlik yarışında birbirlerini kovalarken aynı zamanda sektörü bir adım öteye taşıyacak yepyeni teknolojileri de entegre etmeye uğraşıyorlar.

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  Philips, Regal, Toshiba gibi markalar ise büyük markaların getirdiği bu teknolojileri kendi ürünlerine daha az maliyetle ekleyerek her kullanıcı için ürünler yapmakla piyasada nam salmış durumdalar.

  Vestel, Arçelik gibi markalar ise ülkemizden çıkmış ve özellikle Televizyon pazarında adeta Philips seviyelerine ulaşabilmiş, çeşitli ürün gamında ve her bütçeye uygun ürünler yapmaları ile de dünyada tanınmışlardır.

  Tabi televizyon alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı kriterler mevcuttur ki, bunlara uyulduğunda bütçenize uzun kullanımı uzun süreli bir televizyona sahip olunabilir.

  Bu kriterler ekran teknolojisi, ekran çözünürlüğü ve ses çıkış gücü olarak başlıca şeylerdir. Pek tabi isteğinize göre dahili uydu alıcısı, ekran boyutu gibi özelliklere de bakılabilir.

  Ekran teknolojisinden kastımız Oled, Led veya LCD gibi teknolojilerden hangisine sahip olduğudur. LCD teknolojisi günümüzde çokça kullanılan bir teknolojidir. Özelliği ise ekranında bulunan her bir pikselin sıvı kristal ekran teknolojisini bulundurmasıdır. Bu sıvı kristaller başka bir ışık kaynağına ihtiyaç duyarak görüntünün rengi ve şeffaflığını ayarlayabilir.

  LCD televizyonların içinde bu sebeple bir florasan lamba vardır ve bu yüzden pek kalındır. Üstelik bu LCD’de bu pikseller dışarıdaki herhangi ısı veyahut havadan dolayı da bozulabilirler.

  En iyi akıllı televizyon markası hangisi?

  LED televizyonlar ise LCD teknolojisini bir adım öteye taşımıştır. LED TV'lerde yine LCD'lerdeki gibi aynı piksel teknolojisi vardır ama burada her bir piksel kendi ışık kaynağını oluşturabilme ve görüntünün doygunluğunu ayarlayabilme kapasitesine sahiptir.

  Yine de buna rağmen kendi içinde bir aydınlatmaya daha ihtiyaç duyar. LED TV'ler televizyon teknolojisinde incelik konusunda da bir yenilik sunmuştur. OLED TV'ler ise televizyon sektöründe bir devrim olarak kabul edilir.

  Bu TV'lerde artık her bir pikselin dışarıdan bir ışık kaynağına ihtiyacı yoktur ve TV'lerin inceliği konusunda bir adım da öteye gidilmiştir. Ekran çözünürlüğü ise 4K, 2K veya 1080p'dir ki, bunlarda her bir pikselin ne kadar görüntü doygunluğuna sahip olduklarını gösterir. Ses çıkış gücü ise 10 ile 60W arasında bir değerdir ki, bu değer ne kadar yüksek olursa o kadar iyi ses kalitesine sahipsiniz demektir.

  Pek tabi her üründe olduğu gibi televizyon sektöründe de ürününüzün kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır.

  Smart TV veya üstte saydığım ek kriterleri ekleyerek bütçenize en uygun televizyonu seçmek size kalmıştır.

  Ben “en iyi akıllı TV hangisi” sorularına karşılık aklıma gelen akıllı televizyonları listelemeye çalıştım, umarım birini beğenirsiniz. :)

 • Kardeşime led 40'' samsung 3d 800hz smart tv aldık. Model es8000. Başka bir model düşünüyorsan odanın boyutları, 3d alacaksan en az 400hz olması ve gözlük konforu, adeti ve ekstradan gözlük alacaksan fiyatı, smart tv ise smart özellikleri ve senin ne fonksiyonlar aradığın önemli. Kullanmayacağın teknolojiye para verme.

 • link bende bu yavrudan var ilk çıktığında 7000 küsüre almıştım ama her kuruşunu hak ediyor...

  • uygunsa demekki sana

  • sıkıntı yok dostum ama kesinlikle tavsiye ederim

En İyi Kız Görüşleri

 • Samsung led öneririm, ben de alcam bu aralar, link yapıştırabilseydim hangi iki tv arasında kaldıgımı gösterirdim , teknosadan almanı tavsiye ederim.Kampanya zamanını bekle.

 • Samsung ya da LG al , ekran boyutu sana kalmış , led olabilir ...

  • işi biliyosun sen de hee.

  • ben cimrileşiyorum öyle konularda sürekli fiyatları iniyor diye. en son 106 slim plazma aldım lg :) halen led almadım bir de eski lcd var 82. evlenirsem kendi evime alırım 3d birşey ama şimdi yeter zaten

  • yarısını beyinden alırsın paranın . hem ucuzladı be 3d . smart tv daha iyi evet smart 3d olsun

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

17 39
 • LG bence ekran cozunurlugu super tv

 • Samsung Smart Tv 800 tl öneririm gayet kullanışlı

 • Sony, LG.

 • Sony Pioneer Sharp

 • 2 harfli olan.

 • Samsung

 • Sony üstüne tanımam