+1 yıl

HEIC Dosyası Nedir?

Arkadaşım bana HEIC dosyası göndereceğini söyledi. HEIC dosyası nedir?
0 0

Çok Süper Cevap

 • HEIC Dosyası Nedir?

  HEIC dosyası, Apple tarafından geliştirilen bir dosya formatıdır. Bu dosya formatı iOS 11 ile kullanılmaya başlanmıştır. HEIC, görüntülere ek olarak ses dosyalarını desteklemek gibi bir avantaj sağlıyor. Ayrıca JPEG dosyalarına göre çok daha az yer kaplamasına rağmen çok daha kaliteli görüntüler ortaya çıkartıyor.

  heic dosyası nedir
  heic dosyası nedir

  IPad veya iPhone’da Live Photos etkinleştirilmiş bir fotoğraf çekerseniz bu bir HEIC dosyası olarak kaydedilir. Eski sürüme sahip iOS cihazlarla canlı fotoğraf çekmeye kalkarsanız. JPG görüntü dosyası ve. MOV video dosyası olarak kaydedilir.

  HEIC Dosyası Nasıl Açılır?

  HEIC dosya formatını birçok işletim sistemi desteklememektedir. HEIC dosyasının en kötü yanının bu olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayara sahipseniz bu bilgisayardan HEIC dosyasını açamazsınız. HEIC dosyası açma için üçüncü parti bir yazılım kullanmanız gerekiyor.

  Örneğin HEIC Image Viewer programını kullanarak Windows 10 cihazda HEIC dosyası açabilirsiniz. Bu uygulamayı yükledikten sonra HEIC dosyası açılacaktır. Bunun dışında Chrome ve Firefox ile HEIC dosyasını açabilirsiniz.

  HEIC Dosyası JPEG’e Nasıl Çevrilir?

  Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ve HEIC dosyasını JPEG dosyasına çevirmek istiyorsanız, internette bulunan HEIC to JPEG servislerini kullanabilirsiniz. Örneğin, HEIC dosyası JPEG’e çevirme sitesi olan http://heictojpg.com/ sitesine girerek web sayfasına HEIC dosyasını sürükleyin. Site size JPEG dosyasına çevrilmiş bir şekilde verecektir. En fazla 30 fotoğraf çevirme hakkınız bulunmaktadır. Buraya attığınız fotoğraflar 30 dakika sonra platformdan silinecektir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?