+1 yıl

Influencer nasıl olunur?

Takip ettiğim çok fazla influencer var ve sosyal medyadan onları takip ettikçe insanın o hayatı yaşayası geliyor. Nasıl influencer olabilirim?
0 0

En İyi Erkek Görüşü

 • Influencer Nasıl Olunur?

  Influencer Nasıl Olunur?
  Influencer Nasıl Olunur?

  Influencer olabilmek için sosyal medya platformlarındaki kanallar aktif olarak kullanılmalıdır. Kişinin seçtiği bir konuda uzman olarak kendini göstermesi ve internet üzerinde gerçekten fazla zaman geçirmesi gereklidir. Özellikle Instagram'da aktif olmak, paylaşımlarda çok daha fazla yorum ve beğeni almak için fotoğrafların altında yazılan metni bir soru ile bitirmek, hashtag'ler eklemek gereklidir.

  Sosyal medya platformlarında influencer olma konusunda başarılı olmak isteyenler mutlaka dikkat çekici videolar ve görüntü kalitesi yüksek fotoğraflar kullanmalıdır. Doğru yerde kullanılan hashtag'ler ve özgün içerikler, sizi hedef kitlenize daha hızlı ulaştırır ve daha çok takipçi kazanmanızı sağlar.

  Influencer Nasıl Olunur?
  Influencer Nasıl Olunur?

  Bunların dışında kullanılan profil belirli bir ilgi alanına yönelik olmalıdır. Örneğin, moda konusunda bir influencer olmak istiyorsanız, her telden paylaşım yapmak yerine sadece moda konusuna odaklanmalı ve diğerlerinden farklı olmalısınız. Böylece odak noktasındaki ilgi alanına yönelik paylaşımlar yapmak sizi kısa sürede fenomen haline getirebilir.

  Değişimlere ayak uydurmak ve pratik olmak da influencer olmanın başlıca koşullarıdır. İlgi alanına göre değişen trendleri takip etmeli, hatta herkesten önce yeni akımı siz uygulamalısınız. Böylece profiliniz sürekli güncelleneceğinden ve daha çok takipçi kazanmanız işten bile değildir. Hatta influencer ne demek diye merak edenler çok spesifik bir örnek ile karşılaşır: Kate Upton. Kendisi bir zamanlar tanınmış bir influencer iken, şu an tüm dünyanın tanıdığı bir mega star haline gelmiştir.

  Influencer Nasıl Olunur?
  Influencer Nasıl Olunur?

  Başarılı bir influencer haline geldiğiniz tanınmış marka ve kuruluşlardan reklamlarını yapmanız için teklif alabilirsiniz. Bu noktada markaların influencerlar konusunda dikkat ettikleri kriterleri bilirseniz, adımlarınızı daha sağlam atabilirsiniz. Bu kriterleri kısaca açıklamak gerekirse ilk önce erişim düzeyiniz önem taşır. Yani influencer'ın takipçi sayısının markanın istediği düzeyde olması gerekir. Örneğin, en az 1 milyon takipçisi olan bir influencer "mega-influencer" olarak adlandırılır.

  Takipçi sayısı 10.000 ile 1 milyon arasında olan fenomenler ile "makro-influencer" olarak bilinir. Bunların yanı sıra takipçi sayısı 500 ila 100.000 kişi arasında olanlar ise "mikro influencer" adını alır. Markalar, reklam verecekleri influencer'ı ve kendi reklam bütçelerini bu şekildeki sadık takipçi sayısı fazla olan kişilere göre belirler. Ayrıca kişinin takipçileri ile olan etkileşim düzeyi için yine paylaşımların yorumlar alanı sıkı takibe alınır.

  Influencer Nasıl Olunur?
  Influencer Nasıl Olunur?

  Markaların, çalışacakları influencer seçiminde dikkat ettikleri bir diğer konu ise ilgi düzeyidir. Influencer olan kişinin, marka içerikleri ile olan ilgisi, stili ve kişiliği marka imajı ile bağdaşmalıdır. Influencer'ın tecrübesi de diğer bir detaydır. Daha önce benzer projelerde çalışmış kişiler, ilgili kampanyayı başarılı kılabilmek için daha fazla fikir ve görsel ekleyebilir.

  Markaların ve firmaların influencer seçiminde dikkat ettikleri kriterler genel hatları ile bunlardır. Şayet başarılı bir influencer olmak istiyorsanız, özellikle bu hususlara dikkat ederek takipçi sayınızı artırabilir, kısa sürede markaların odak noktası haline gelebilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • 3 soru sormuşsun hepsi de influencerlarla ilgili hocam, baya bir takmışsın, özenmişsin anlaşılan ancak şöyle bir şey var ki onların da hayatı kameralarda gördüğünüz gibi değildir.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?