Influencer ne kadar kazanıyor?

Influencer'ların oturduğu evlerde oturabilmek, gittikleri yerlere gidebilmek için gerçekten aylık gelirin ortalamanın fazlasıyla üzerinde olması gerekiyor. Ne kadar kazanıyor Influencer'lar biliyor musunuz?

Okumaya devam

1 0

En İyi Erkek Görüşü

  • Influencer Ne Kadar Kazanıyor?

    Influencer'lar aslında takipçi sayısı ile yapacakları reklama göre para kazanıyor. Aldıkları ücretleri açıklamaktan kaçınan influencer'lar için bazı pazarlama yazılım programları ortalama bir ücret belirlemişler bile. Buna göre takipçi sayısı milyonları bulan influencer'lar sponsorlu Instagram paylaşımlar için ortalama 3500 dolar kazanıyor. Aynı paylaşımlar Facebook'ta olursa 2400 dolar; YouTube videoları içinse 3850 dolar ücret alıyorlar.

    Influencer Ne Kadar Kazanıyor?
    Influencer Ne Kadar Kazanıyor?

    Aslında influencer marketing sektöründe belirli bir ücret yapılandırması bulunmuyor. Böyle olunca da fenomenin popülerlik seviyesi, paylaşımlarında markadan ne kadar bahsedeceği, kampanyanın süresi ile etkileşim oranları da fiyatların belirlenmesinde etkin rol oynuyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
  • Değişiyor, şok takipçisi olanlar hayal edemeyeceğimiz paraları alıyor. Yani kişi söylerseniz ancak öyle tahminde bulunabiliriz